Valtra SERIA A - maszyny rolnicze i leśne
VALTRA SERII A: 5. GENERACJA / 75–135 KM
Małe giganty, które sprawdzą się w nawet najbardziej wymagających sytuacjach.
Seria A to kompaktowe ciągniki, które zapewniają dużą wydajność i komfort przez cały dzień. Ich kabiny są ergonomiczne i ciche oraz zapewniają doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach.
Wybierz ciągnik dokładnie dopasowany do potrzeb
Wszystkie siedem modeli Serii A jest dostępnych z łatwą w obsłudze przekładnią mechaniczną GL.
Nasze popularne modele o mocy 105 i 115 KM są również dostępne z czterostopniową, elektronicznie sterowaną przekładnią Powershift HiTech4. Wszystkie ciągniki serii A są wyposażone w renomowaną przekładnię nawrotną firmy Valtra obejmującą zintegrowany hamulec ręczny.
CO NOWEGO
W 5. GENERACJI
CIĄGNIKÓW Z SERII A?
• 5 koni mechanicznych więcej w modelach A105–A135
• Opcjonalnie 2 biegi Powershift w modelach A75–A95
• Funkcja AutoTraction, którą można włączyć lub wyłączyć
• Hydrauliczny układ hamulcowy z dwoma obwodami
• Nowy podłokietnik sterujący w modelach z dźwignią biegów
• Zmodernizowane silniki spełniające wymogi normy Stage V
• 600-godzinny okres międzyserwisowy
• Przeprojektowana pokrywa silnika
• Przeprojektowane koła
• Opcjonalne przyciski WOM na tylnym błotniku w modelach HiTech 4
• Opcjonalna obsługa systemu zdalnego monitorowania Valtra Connect
• Automatyczny główny wyłącznik w stacyjce zapłonowej
WSKAKUJ I RUSZAJ
Seria A to Twoja idealna maszyna do pracy. Usiądź w fotelu kierowcy i przekonaj się, dlaczego tak jest. Przestronna kabina pozwala od razu zabrać się do pracy — nic nie zakłóca Twoich ruchów a wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w zasięgu ręki.
PODSTAWOWE
CECHY
Łatwy dostęp
Skorzystaj z bezpiecznych, ułatwiających dostęp schodów, odchyl kolumnę kierownicy, aby uzyskać wygodny dostęp do pedału, i ciesz się wygodnym fotelem zapewniającym idealną pozycję za kierownicą.
Doskonała widoczność
Nasza kabina zapewnia doskonałą widoczność do przodu i na boki, w tył (do kontrolowania narzędzi) i w górę do przodu (do pracy z ładowaczem czołowym).
Wydajność przede wszystkim
Seria A jest ergonomiczna, łatwa w obsłudze i ma moc niezbędną do pracy z narzędziami.
Komfort przez cały dzień
Kabina została zaprojektowana tak, aby zapewnić Ci komfort pracy. Zyskujesz dużo miejsca, doskonały dostęp do elementów sterujących i świetną widoczność. Wejdź, usiądź i poczuj się jak w domu.
Wydajny układ hydrauliczny
Ciągniki z serii A są wyposażone w pompę hydrauliczną o wysokiej wydajności, która umożliwia efektywną pracę z narzędziami i ładowaczem czołowym.
Łatwe serwisowanie
Pięć szybkich kontroli gwarantuje brak przestojów w ciągu dnia pracy. Wszystkie czynności konserwacyjne są łatwe do wykonania.
DWA RODZAJE PRZEKŁADNI
5. generacja serii A obejmuje siedem wysoko wydajnych modeli. Wszystkie z nich są dostępne w wersjach GL z łatwą w obsłudze przekładnią mechaniczną. Przekładnia GL jest najlepszą mechaniczną przekładnią, jaką kiedykolwiek stosowano w ciągnikach tych rozmiarów, a 12 biegów do przodu i 12 biegów wstecznych zostało pogrupowanych po dwa, aby zminimalizować przesunięcia drążka.
ŁATWA W UŻYCIU PRZEKŁADNIA MECHANICZNA
MODELE GL
Łatwa w użyciu i prosta pod względem mechanicznym konstrukcja. Zapewnia podstawowe biegi 12+12R — lub więcej dzięki opcji HiTech2 / biegom pełzającym — dzięki czemu można pracować bez zmęczenia.
ELEKTRONICZNIE STEROWANA PRZEKŁADNIA
MODELE HITECH4
Zaawansowane rozwiązanie pozbawione dźwigni biegów i oferujące prędkość dopasowaną do wykonywanej pracy, a w dodatku łatwe w użyciu.
Zbuduj własny ciągnik z serii A firmy Valtra
  MODEL Podwozie S A75–95 Podwozie M A105 i A115 Podwozie L A125 i A135
Moc silnika   75, 85, 95 KM 105, 115 KM 125, 135 KM
Silnik   Nowe, 3-cylindrowe silniki STAGE V z serii Compact od AGCO Power Nowe, 4-cylindrowe silniki STAGE V z serii Compact od AGCO Power Nowe, 4-cylindrowe silniki z serii Compact od AGCO Power
Rozstaw osi   2250 mm 2430 mm 2500 mm
Przekładnia

Modele GL

Przekładnia sterowana mechanicznie

Przekładnia nawrotna PowerShuttle firmy Valtra 12+12R lub HiTech2 24+24R Przekładnia nawrotna PowerShuttle firmy Valtra 12+12R Przekładnia nawrotna PowerShuttle firmy Valtra 12+12R

Modele HiTech 4

Przekładnia sterowana elektronicznie z opcjonalnym biegami pełzającymi

  Valtra HiTech 4 z czterostopniowym PowerShift; przekładnia 16+16R Sterowanie elektryczne, brak dźwigni biegów  
Więcej o przekładni elektrycznej
Przekładnia elektryczna HiTech4 dostępna jest w modelach z podwoziem w wersji M. W modelach z podwoziem w wersji S wprowadziliśmy przekładnie HiTech2. Przekładnia HiTech2 ma 24 biegi do przodu i 24 biegi wsteczne z 6 zsynchronizowanymi biegami w 2 zakresach. Obejmuje ona również przekładnię PowerShuttle z 2 biegami Powershift i funkcją Speedmatching. Aby zwiększyć precyzję, model HiTech2 ma szeroki zakres roboczy z 12 biegami obejmującymi prędkości od 7 do 17 km/h.

Wszystkie trzy typy podwozi mogą być wyposażone w przekładnię 12+12R z sześcioma biegami w każdym z dwóch zakresów prędkości. Przekładnia sterowana elektrycznie HiTech4 jest dostępna dla podwozia w wersji M oraz ma cztery zakresy i cztery biegi Powershift, które mogą być również sterowane automatycznie. Przełącznik kołyskowy przyspiesza i ułatwia przełączanie grup biegów. Pełną prędkość jazdy można osiągnąć przy zmniejszonej prędkości obrotowej silnika, co pozwala oszczędzać paliwo. Wszystkie modele są standardowo wyposażone w napęd na cztery koła i funkcję Autotraction.
KOMPAKTOWE SILNIKI STAGE V
Wraz z 5. generacją serii A otrzymujesz więcej mocy dzięki zaawansowanym i kompaktowym silnikom. Wszystkie modele o średnim i dużym podwoziu z czterocylindrowymi silnikami mają teraz o 5 KM więcej niż poprzednia generacja.
Najnowsze modele serii A są napędzane silnikami AGCO POWER MBTN-D5 Trzy najmniejsze modele mają 3-cylindrowe silniki o pojemności 3,3 litra, natomiast cztery największe — 4-cylindrowe silniki o pojemności 4,4 litra. Te łatwe w obsłudze silniki są wyposażone w najnowocześniejsze technologie, takie jak wtrysk paliwa Common Rail pod ciśnieniem 1600 bar i czterozaworowe głowice cylindrów. Ponadto mają 600-godzinny okres międzyserwisowy.
Kompaktowe rozmiary silnika oznaczają mniejsze wymiary maski zapewniają doskonałą widoczność w kierunku jazdy, a układ oczyszczania gazów spalinowych Stage V znajdujący się pod kabiną nie zasłania widoku. Kompletny pakiet obejmuje DOC, DPF i SCR wykorzystujący płyn AdBlue. Ponieważ ciągnik nie jest wyposażony w moduł recyrkulacji gazów spalinowych (EGR), silnik zawsze korzysta ze świeżego, czystego powietrza.
SPECJALISTA OD ŁADOWACZY CZOŁOWYCH
Seria A została zaprojektowana tak, aby zapewnić pełną kontrolę nad ciągnikiem i ładowaczem czołowym, dzięki czemu pozwala pracować bezpiecznie i wydajnie w dowolnych warunkach. Kompaktowe rozmiary zapewniają mały promień skrętu. Z kolei duże okna kabiny i niezakłócony widok dają doskonałą widoczność ładunku i otoczenia, nawet przy podniesionym ładowaczu. Sam ładowacz czołowy ma zakrzywione ramiona wysięgnika dostosowane do linii maski ciągnika, które zapewniają jeszcze lepszą widoczność.
Rama wsporcza ładowacza czołowego jest fabrycznie zintegrowana z ramą ciągnika, co zapewnia bezproblemową pracę. Wyważone podwozie sprawia, że praca z wysokiej jakości ładowaczami czołowymi firmy Valtra jest łatwa i bezpieczna. Doskonała widoczność i sterowanie elektroniczne dodatkowo poprawiają działanie.
NISKI CAŁKOWITY KOSZT POSIADANIA
Wydajny i produktywny.
Przystępny cenowo zakup to dopiero początek: porównaj niskie koszty paliwa i serwisowania z wydajnością maszyny i sprawdź, ile zyskasz.
POZNAJ
SERIĘ A

OPCJONALNE PAKIETY
WYPOSAŻENIA
Dzięki nam możesz łatwo zbudować doskonały ciągnik Valtra. Oferujemy setki różnych akcesoriów i opcji do wyboru, co daje nieskończoną liczbę różnych kombinacji. Kompletowanie i wybieranie może być trudne, dlatego oferujemy teraz opłacalne pakiety opcji, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.
Pakiety opcji ułatwiają dobór nowego ciągnika: nie umknie Ci nic ważnego, w tym cena odsprzedaży ciągnika. Zakupiony w pakiecie sprzęt jest tańszy niż w przypadku osobnego zamówienia.
Co najlepsze, pakiety opcji nie ograniczają możliwości dobrania dodatkowych funkcji z asortymentu studia Unlimited.
Komfort
Pakiet Komfort zwiększa wygodę dzięki takim elementom jak fotel kierowcy z zawieszeniem pneumatycznym, amortyzowana kabina, amortyzacja przedniej osi, podłokietnik sterujący z joystickiem i automatyczne światła cofania.
• 3 prędkości WOM 540/540E/1000
• 3 tylne zawory
• kabina i pneumatyczny fotel operatora
• Fotel pasażera
• Dodatkowe oświetlenie górne, tylne światła jazdy LED
• 4 przednie i 4 tylne reflektory robocze
Ładowacz czołowy
Seria A doskonale sprawdza się w pracy z ładowaczem czołowym. Jego obsługę można odblokować za pomocą specjalnego pakietu opcji. Pakiet ten doskonale uzupełnia widoczność ciągnika oraz krótki promień skrętu i obejmuje:
• Montowany fabrycznie i testowany zestaw ładowacza czołowego i ramy wsporczej
VALTRA
UNLIMITED
Zawsze jest powód, aby skorzystać z asortymentu Unlimited. Czegoś potrzebujesz? O czymś marzysz? Nie ma problemu. Możesz na nas liczyć. Dostępne dla modeli HiTech 4.
Forma, funkcja, styl
Valtra Unlimited zapewnia większą wszechstronność, od ładowaczy czołowych i WOM po specjalne kolory do użytku miejskiego. Ciągniki serii A 5. generacji są gotowe do pracy na biegu wstecznym, a dzięki funkcjom z asortymentu Unlimited możesz dostosować swój egzemplarz do profesjonalnych prac leśnych. Dostępne opcje obejmują urządzenia do ochrony lasów i przeładunku drewna. Możesz również wybrać wykończenie kabiny i złożyć zamówienie na specjalne elementy, które zwiększą przyjemność płynącą z użytkowania ciągnika.
Montowane fabrycznie
Wszystkie akcesoria i wyposażenie zamontowane przez studio Valtra Unlimited objęte są gwarancją fabryczną, zapewniamy dla nich także wszystkie usługi serwisowe oraz części zamienne. Akcesoria i wyposażenie dostępne w Unlimited Studio obejmują dodatkowe światła, układ centralnego smarowania, systemy stereo i wiele więcej.
DODATKOWE
USŁUGI
CONNECT, CARE & GO
Seria A to rozwiązanie połączone!
Śledź aktywność swojego ciągnika dzięki rozwiązaniu telemetrycznemu Valtra Connect, ciesz się spokojem dzięki rozszerzonej umowie gwarancyjnej Valtra Care i zmaksymalizuj czas pracy dzięki umowie serwisowej Valtra Go.
STABILNOŚĆ FINANSOWA I KONTROLA KOSZTÓW
Finansowanie maszyny Valtra jest teraz łatwiejsze i bardziej elastyczne niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki programowi Buy, Rent, Lease (Zakup, Wynajem, Leasing) oferowanemu przez AGCO Finance, jesteśmy w stanie zbudować rozwiązanie finansowe spełniające Twoje potrzeby. Razem z usługą Connect, Care & Go jest to najlepszy sposób, aby Twoja działalność była opłacalna i stabilna.
SPECYFIKACJA
TECHNICZNA
  MOC MAKSYMALNA MAKS. MOMENT OBR.
MODEL KM kW STD
A75 75 56 315
A85 85 63 350
A95 95 70 355
A105 105 78 435
A115 115 86 455
A125 125 93 520
A135 135 100 540
Broszura informacyjna
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii maszyny rolnicze / leśne VALTRA