Valtra Seria G - maszyny rolnicze i leśne
Prostota geniuszu. Doświadcz nowej generacji.
Wielofunkcyjne, w pełni wyposażone ciągniki rolnicze serii G zapewniają rozwiązania spełniające potrzeby każdego gospodarstwa rolnego. Wyposażone są w zaawansowane podnośniki oraz wydajne układy hydrauliczne.
Model HiTech wyposażony jest w hydraulikę Open Centre, a modele Active i Versu posiadają zamknięty układ hydrauliczny Closed Centre/system reagujący na obciążenie (Load Sensing). Wysoka wydajność pompy (100/110 l/min) zapewnia odpowiednią prędkość, łatwość obsługi oraz pełną kontrolę maszyn.
Przeszklenie ciągnika serii G o powierzchni 5,7 m2, które zapewnia idealną widoczność w każdym kierunku, znacznie ułatwia obsługę ładowacza czołowego. Nowa przekładnia Powershift z sześcioma przełożeniami zapewnia traktorom lepszy zakres prędkości roboczych.
Fińska wszechstronność
Firma Valtra chce poznać swych klientów oraz ich potrzeby, aby dostarczyć im najlepsze ciągniki.
Nowe traktory serii G w jeszcze większym zakresie spełniają wymagania naszych klientów. Są to niewielkie, kompaktowe i wszechstronne ciągniki, które umożliwiają spokojne wykonanie pracy w komfortowych warunkach.
Kompaktowy, lecz profesjonalny
Seria G łączy kompaktowość, lekkość i wszechstronność w jednym ciągniku. Niezależnie od tego czy pracuje w polu, na gospodarstwie czy w zupełnie innych warunkach, jest maszyną, na której możesz polegać.
Dostęp - Widoczność - Jazda
Szerokie stopnie z funkcją automatycznego czyszczenia zapewniają łatwy i bezpieczny dostęp do kabiny. Wygodna, przestronna kabina traktora zapewniająca komfort pracy dla dwóch osób oraz doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach, łącznie z dużym oknem dachowym. Powierzchnia przeszklonych elementów kabiny wynosi łącznie 5,7 m2. Przekładnia nawrotna Valtra zapewnia płynne i bezpieczne uruchomienie ciągnika, dzięki takim funkcjom jak zintegrowana pozycja parkingowa oraz łatwe w użyciu elementy sterujące.
Idealna obsługa ładowacza czołowego
Dzięki takim elementom jak zintegrowana rama pomocnicza ładowacza czołowego, elektroniczny układ sterowania oraz przeszklenie o powierzchni 5,7 m2, które zapewnia idealną widoczność podczas jazdy, rolniczy ciągnik serii G zapewnia idealną obsługę ładowacza czołowego.
Automatyzacja
Rewolucyjna przekładnia Powershift z sześcioma przełożeniami zapewniająca doskonały dobór prędkości, a także oszczędzająca paliwo automatyka Valtra, obejmująca takie funkcje jak automatyczna zmiana przełożeń na podstawie prędkości AUTO1, Hill Hold oraz hamowanie silnikiem.
Przystępne rozwiązania w zakresie inteligentnego rolnictwa
Chcesz pracować mądrzej, a nie ciężej? Ciągnik rolniczy serii G płynnie wprowadzi Cię w świat inteligentnego rolnictwa. Modele Versu i Active wyposażone są w funkcje umożliwiające korzystanie z rozwiązań w zakresie inteligentnego rolnictwa
Maszyny towarzyszące
Zaawansowany podnośnik 60 kN oraz układ hydrauliczny o natężeniu przepływu do 110 l/min, a także sterowanie elektryczne ładowaczem czołowym za pomocą joysticka oraz łatwe sterowanie osprzętem poprzez regulowaną hydraulikę i system ISOBUS.

Zintegrowana inteligentna technologia
Rozwiązania Valtra w zakresie inteligentnego rolnictwa obejmują kilka idealnie współpracujących ze sobą technologii, tzn. Valtra Guide, ISOBUS, kontrolę sekcji, zmienne dawkowanie oraz TaskDoc®. Podczas projektowania naszych rozwiązań technologicznych kierujemy się jedną kluczową zasadą - muszą być one łatwe w obsłudze.
Niezawodny tryb automatyczny przekładni
Przekładnia nawrotna Valtra zapewnia płynne rozpoczęcie jazdy.
Wszystkie traktory serii G posiadają funkcję zintegrowanej pozycji parkingowej, a także AutoTraction,
które zapewniają płynne rozpoczęcie jazdy. Nowa przekładnia Powershift
z sześcioma przełożeniami umożliwia lepszy dobór prędkości do danej pracy.
Rewolucyjna automatyka ciągników Valtra oferuje takie rozwiązania jak automatyczną zmianę przełożeń, tzn. tryb AUTO1 (regulacja prędkości za pomocą pedału przyspieszenia oraz regulowane hamowanie silnikiem) oraz tryb AUTO2, który zapewnia swobodę wyboru granicy zmiany przełożeń. Modele serii G są także wyposażone w funkcję Hill Hold, a najbardziej zaawansowany model w wersji Versu wyposażony jest w dźwignię, która zapewnia obsługę przypominająca przekładnię CVT.
Nowe kompaktowe silniki STAGE V
Modele serii G od samego początku projektowane były jako ciągniki 4-cylindrowe.
Dzięki 70-letniemu doświadczeniu w ich projektowaniu kompaktowe silniki AgcoPower
napędzające ciągniki rolnicze Valtra zapewniają dużą moc i odpowiedni moment obrotowy.
Kompaktowy, niewielki silnik o pojemności 4,4 l umożliwia obniżenie maski traktora, co z kolei zapewnia doskonałą widoczność z kabiny. Wszechstronny (All-In-One) system obróbki spalin oczyszcza spaliny zgodnie z wymogami normy emisji Stage V. Ten kompaktowy system umieszczony jest całkowicie z prawej strony ciągnika, pod jego kabiną, a lokalizacja ta umożliwia nie tylko wydajne oczyszczanie spalin, lecz także zapewnia pełną widoczność terenu. Górny pobór powietrza do silnika zapewnia praktycznie nieograniczony dostęp do czystego, chłodnego powietrza.
Opcjonalne pakiety wyposażenia
Przygotowaliśmy pakiety opcjonalnego wyposażenia byś mógł łatwo dopasować ciągnik serii G do swoich potrzeb.
Pakiety opcjonalnego wyposażenia obejmują zarówno funkcje poprawiające komfort i łatwiejszą obsługę aplikacji, jak i zaawansowane technologie rolnictwa precyzyjnego.
Ponadto możesz uzupełnić swoją maszynę roboczą pakietem ładowacza czołowego i wykończyć oraz spersonalizować dzięki Valtra Unlimited. Przyjrzyj się i zobacz, który pakiet opcji najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
KOMFORT
Pakiet Komfort przenosi Twoją strefę komfortu na inny poziom. Dostępny dla wszystkich ciągników serii G w wersji HiTech, Active i Versu. Opcje w pakiecie Komfort to:
• Amortyzacja przedniej osi
• Amortyzowana kabina i siedzenie kierowcy
• Światła robocze Premium i Premium + ze światłami LED
automatyczne światła wsteczne
TECHNOLOGIA
Pakiet Technologia zawiera dodatkowe funkcje, które sprawiają, że podłączanie i obsługa serii G oraz maszyn towarzyszących jest łatwiejsza i bardziej produktywna. Pakiet technologiczny jest dostępny dla wszystkich modeli serii G w wersjach Active i Versu. Opcje zawarte w tym pakiecie:
• Valtra Guide: (wybór stopnia dokładności oraz odbiornika) Novatel lub Trimble
• gniazdo ISOBUS
• zaawansowany Autocontol z radarem i ASR (dla Versu)
•zestaw gniazd zasilania 12V
TECHNOLOGIA PRO
Pakiet Technologia Pro to najwyższa oferta i zawiera wszystko, czego potrzebujesz do inteligentnego rolnictwa.
Pakiet Technology Pro jest dostępny dla wszystkich modeli z serii G Active i Versu.
Opcje w nim zawarte to:
• Wayline Assistant
• Rolnictwo precyzyjne: wybór kontroli sekcji (24 /36) lub opcja: kontrola sekcji & zmiennego dawkowania
• Dodatkowy terminal SmartTouch
• TaskDoc Pro
Ładowacz czołowy
Seria G doskonale nadaje się do pracy z ładowaczem czołowym. Jeśli zamierzasz korzystać z ładowacza czołowego to ten pakiet jest dla Ciebie! Doskonała widoczność i dobry promień skrętu idealnie uzupełnia ten pakiet opcji, który obejmuje:
• Montowany fabrycznie i przetestowany zestaw ramy wsporczej i wysięgnika ładowacza czołowego.
Valtra UNLIMITED
Możesz dodać opcje Valtra Unlimited do każdego Opcjonalnego Pakietu by jak najlepiej dopasować ciągnik do swoich potrzeb.
Najlepsze wrażenia z pracy ciągnikiem
Ciężko pracujecie. Często w trudnym i zmiennym otoczeniu, wykonując pięć czynności na raz, od świtu do nocy, przemierzając duże odległości. Naszym zadaniem jest jak najbardziej ułatwić obsługę ciągników rolniczych wykorzystywanych do tej pracy.
Nasza koncepcja usług serwisowych Connect, Care oraz Go jest niezwykle praktyczna, przez co ułatwia codzienną eksploatację i obsługę techniczną, bez żadnych dodatkowych kosztów dla właściciela. Doświadczenia klienta nie wynikają jedynie z jakości traktora lub momentu jego zakupu - są one także definiowane przez naszą firmę, naszych partnerów i ogromną sieć dealerów, którzy zapewniają pomoc przez cały cykl życia ciągnika.
 • Moc maks. (KM/kW): 105 / 78

  Moc maksymalna w trybie transportowym: (KM / kW): 110 / 82
  MOMENT MAKS. [NM]
  STANDARD: 440
  TRANSPORT: 470

  G105
 • Moc maks. (KM/kW): 115 / 85

  Moc maksymalna w trybie transportowym: (KM / kW): 120 / 90
  MOMENT MAKS. [NM]
  STANDARD: 460
  TRANSPORT: 510

  G115
 • Moc maks. (KM/kW): 115 / 86

  Moc maksymalna w trybie transportowym: (KM / kW): 125 / 93
  MOMENT MAKS. [NM]
  STANDARD: 518
  TRANSPORT: 555

  G125 Eco
 • Moc maks. (KM/kW): 125 / 93

  Moc maksymalna w trybie transportowym: (KM / kW): 130 / 97
  MOMENT MAKS. [NM]
  STANDARD: 520
  TRANSPORT: 540

  G125 STD
 • Moc maks. (KM/kW): 135 / 100

  Moc maksymalna w trybie transportowym: (KM / kW): 145 / 107
  MOMENT MAKS. [NM]
  STANDARD: 550
  TRANSPORT: 550

  G135
Więcej danych silnika można znaleźć w broszurze. Moc w trybie transportowym jest dostępna na polu i na drodze (B5 i wyższe prędkości). Sigma Power dostępna dla wszystkich zastosowań WOM, ale nie dla 540E.
Wszelkie informacje umieszczone w tabeli opierają się na danych aktualnych w chwili publikacji i mogą ulec zmianie. Publikowane dane nie stanowią zapewnienia o towarze, nie stanowią jego opisu w rozumieniu Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego.
Broszura informacyjna
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii maszyny rolnicze / leśne VALTRA