Valtra Seria S - maszyny rolnicze i leśne
CIĄGNIKI SERII S: WIELKIE ZADANIA WŁAŚNIE STAŁY SIĘ LEPSZE.
Ciągniki rolnicze Valtra serii S czwartej generacji to traktory, których zrównoważone osiągi pomogą uzyskać najwięcej z nowej inwestycji – maksymalną wydajność przy minimalnych kosztach. Skonstruowaliśmy niezawodną maszynę, w której znajdziesz wszystkie pożądane usługi. Zapewnia to uzyskanie najlepszego możliwego poziomu zwrotu z dokonanej inwestycji.
Potężny ciągnik
Valtra serii S to potężna inwestycja i potężny ciągnik, na którym można polegać. Jego podstawowe funkcje zaprojektowano do obsługi nawet najtrudniejszych prac. Mocny silnik, bezstopniowa przekładnia oraz optymalny rozkład masy zapewniają skuteczne osiągi. Wydajność układu hydraulicznego jest wystarczająca do korzystania z ciężkich maszyn rolniczych zarówno do prac polowych, jak i leśnych. Duża kabina zapewnia przestronne środowisko pracy opratora, a komfort jazdy jest bezkonkurencyjny.

MOC
NA KTÓRĄ MOŻESZ LICZYĆ
PODSAWOWE
CECHY
Silnik AGCO Power 84 AWF
Ten silnik to Fińska moc napędowa i numer jeden na świecie! Jest to pierwszy silnik do ciągników spełniający wymagania normy emisji spalin Tier 4 Final, Stage 4. Technologia ta zapewnia również niezawodność silnika bez żadnego wzrostu kosztów eksploatacji.
Dwie turbosprężarki
Traktory, ciągniki rolnicze Valtra serii S są wyposażone w dwie sekwencyjne turbosprężarki, które umożliwiają uzyskanie większego momentu obrotowego przy mniejszej prędkości obrotowej oraz niższej temperaturze spalin. To z kolei zwiększa trwałość i zmniejsza wymogi w zakresie obsługi. Układ hydraulicznego kasowania luzów zaworowych zmniejsza koszty serwisowania.
Oszczędność paliwa
Wydajność ciągników serii S stała zawsze na najwyższym poziomie. Silnik AWF AGCO Power o pojemności 8,4 l w traktorach nowej serii S zmniejsza zużycie paliwa o kolejne 5%.
Innowacja łącząca to, co najlepsze
Ciągniki rolnicze serii S łączą w sobie innowacje opracowane przez konstruktorów Valtry, AGCO POWER oraz niemieckich inżynierów. Opracowany przez Valtrę inteligentny układ sterujący ciągnika, stanowi połączenie tych innowacji w celu stworzenia bezkonkurencyjnego pakietu jaki wyróżnia te maszyny rolnicze: mocy, która jest wydajna, łatwa w obsłudze i niezawodna
Zoptymalizowana przekładnia
Przekładnia bezstopniowa AGCO AVT, w którą wyposażone są maszyny i ciągniki rolnicze Valtra z serii S ma różne obszary robocze służące do wykonywania prac wymagających różnych prędkości. Obszar roboczy A jest przeznaczony do wszystkich warunków pracy wymagających dużej siły uciągu, podczas gdy obszar roboczy B służy do ogólnego transportu drogowego. Umożliwia to optymalizację siły uciągu i wydajności przekładni. Dla przykładu, podczas jazdy przy niskich prędkościach obrotowych silnika oszczędności paliwa są znaczne.
Do 10% więcej mocy
W ciągnikach serii S dostępny jest teraz innowacyjny układ SigmaPower. Za każdym razem, gdy zajdzie konieczność uzyskania dodatkowej mocy na WOM, kołach lub w układzie hydraulicznym, elektroniczny układ sterowania pracą silnika zwiększa moc o nawet 10% – do 405 koni mechanicznych. Zwiększenie mocy maszyny rolniczej dostępne jest również podczas jazdy z prędkością przekraczającą 20 km/h.
VALTRA SMARTTOUCH
Prowadź swój ciągnik serii S, opierając się na unikalnym podłokietniku Valtra SmartTouch. Zapewnia łatwy dostęp do wszystkich funkcji ciągnika oraz umożliwia pełną konfigurację przycisków i profilów użytkownika, co sprawia, że maszyny rolnicze serii S sprawdzają się idealnie jeśli chodzi o indywidualne potrzeby.
ZINTEGROWNA INTLIGENTNA TECHNOLOGIA
Rozwiązania Valtra w zakresie inteligentnego rolnictwa obejmują kilka idealnie współpracujących ze sobą technologii, tzn. Valtra Guide, ISOBUS, kontrolę sekcji, zmienne dawkowanie oraz TaskDoc®. Podczas projektowania naszych rozwiązań technologicznych kierujemy się jedną kluczową zasadą - muszą być one łatwe w obsłudze.
WYGODA
Kabina jest wyposażona w czteropunktowe zawieszenie pneumatyczne – Valtra AutoComfort – wykorzystujące najnowszą technologię. Czujniki przekazują informacje do układu sterującego, co zapewnia zawsze prawidłowe położenie kabiny. Układ AutoComfort umożliwia również dostosowanie zawieszenia według indywidualnych preferencji.
Ciągniki rolnicze serii S zaprojektowano do pracy całodobowej, tak więc klimatyzacja jest częścią wyposażenia standardowego. Wentylację posiada nawet fotel operatora. Praca w ciągnikach serii S jest komfortowa w każdej porze roku. Pozostałe elementy wyposażenia standardowego obejmują sześć świateł roboczych z przodu i z tyłu ciągnika, natomiast opcjonalnie dostępne są światła ksenonowe.
TWINTRAC
Opatentowany przez fabrykę Valtra układ jazdy tyłem TwinTrac zapewnia jeszcze wyższą wydajność pracy, szczególnie w przypadku kosiarek i innych ciężkich maszyn. Od samego początku ciągniki serii S zaprojektowano z myślą o wydajnej pracy w obu kierunkach. Badania wykazały, że w przypadku pewnych zastosowań prowadzenie prac na biegu wstecznym w ciągnikach Valtra jest jeszcze wydajniejsze niż przy jeździe do przodu ze względu na lepszą widoczność. Optymalna ergonomia ułatwia dłuższą pracę, co w jeszcze większym stopniu podnosi wydajność.
Układ jazdy tyłem włączany jednym prostym ruchem.
Przełączanie w położenie jazdy tyłem jest szybkie i proste. Regulowana kolumna kierownicy znajduje się w tylnej części kabiny obok pedału przyspieszenia, pedału hamulca i pedału „sprzęgła”. Wszystkie pozostałe elementy sterujące są umieszczone na podłokietniku operatora Valtra ARM, który obraca się o 180 stopni wraz z fotelem operatora.
NAJLEPSZY
SILNIK NA RYNKU
Inwestycja w ciągnik Valtra serii S to również inwestycja w najbardziej niezawodną i wydajną technologię silników dostępną na rynku. Korzenie firmy AGCO POWER jako producenta silników sięgają ponad 60 lat wstecz. Wszystkie silniki serii S pochodzą zfabryki AGCO POWER w Finlandii.
Firma AGCO POWER jest światowym liderem w branży silników do pojazdów terenowych, a fabryka produkuje ponad 70 000 silników rocznie.

OPCJONALNE PAKIETY
WYPOSAŻENIA
Seria S dostępna jest z dwoma pakietami wyposażenia, więc możesz łatwo i szybko wybrać cechy i funkcje, których potrzebujesz w konkurencyjnych cenach.
Pakiety oferują wszechstronny zestaw łatwych w użyciu i gwarantujących oszczędności rozwiązań technologicznych dla Twoich korzyści. Dostosuj swój ciągnik serii S oraz maszyny rolnicze do Twoich potrzeb dzięki możliwościom Valtra Unlimited.
Technologia
Pakiet Technologia to funkcje ułatwiające zaczepianie i podłączanie osprzętu do ciągnika serii S w sposób gwarantujący łatwiejszą i wydajniejszą pracę. Pakiet Technologia dostępny jest dla wszystkich modeli serii S.
Wyposażenie w pakiecie:
• Pełny system Valtra Guide: w jednej z 4 opcji z anteną Novatel lub Trimble
• Gniazdo ISOBUS z tyłu
Technologia Pro
Pakiet Technologia Pro jest najbogatszy z oferowanych, uwzględniając wszystkie funkcje niezbędne dla rolnictwa inteligentnego – Smart Farming. Pakiet Technologia Pro dostępny jest dla wszystkich modeli serii S.
Wyposażenie:
• Asystent Linii Prowadzenia (Wayline Assistant)
• Rolnictwo precyzyjne: jedna z 4 dostępnych opcji kontroli sekcji, również w komplecie ze zmiennym dawkowaniem
• Dodatkowy monitor SmartTouch (Extend)
• TaskDoc Pro
Wszystkie opcje z pakietu Komfort i Technologia
VALTRA
UNLIMITED
Usługa Valtra Unlimited otwiera przed Tobą nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o maszyny rolnicze dostosowane do Klienta. Zaprojektuj własny, niepowtarzalny zestaw lakieru i chromowanych rur wydechowych.
Przyciemniane szyby i skórzana tapicerka wprowadzą nieco luksusu.
Aby lepiej dostosować ciągniki rolnicze na zamówienie do zadań, jakie im powierzysz, wybierz dodatkowe oświetlenie robocze, pompy hydrauliczne, wyspecjalizowane zaczepy albo sprzęt do prac leśnych. Każda opcja usługi Unlimited jest instalowana fabrycznie i objęta gwarancją producenta. Żadnych ograniczeń!
SERWIS
VALTRA
NAJLEPSZE WRAŻENIA Z PRACY CIĄGNIKIEM
Ciężko pracujecie. Często w trudnym i zmiennym otoczeniu, wykonując pięć czynności na raz, od świtu do nocy, przemierzając duże odległości. Naszym zadaniem jest jak najbardziej ułatwić obsługę ciągników rolniczych wykorzystywanych do tej pracy. Nasza koncepcja usług serwisowych Connect, Care oraz Go jest niezwykle praktyczna, przez co ułatwia codzienną eksploatację i obsługę techniczną, bez żadnych dodatkowych kosztów dla właściciela.
Doświadczenia klienta nie wynikają jedynie z jakości traktora lub momentu jego zakupu - są one także definiowane przez naszą firmę, naszych partnerów i ogromną sieć dealerów, którzy zapewniają pomoc przez cały cykl życia ciągnika.
FINANSOWANIE
AGCO Finance dostosowuje rozwiązania finansowe do przepływu gotówki oraz działalności naszych klientów. Klient przekazuje informacje na temat kwot, które jest w stanie wydać miesięcznie, a my tworzymy elastyczny harmonogram płatności dostosowany do potrzeb danej działalności, biorąc pod uwagę oczywiste zmiany sezonowe.
SPECYFIKACJA
TECHNICZNA
Model   Wydajność układu hydraulicznego (l/min)
  HP  kW NM  
S274 300 221 1300 205
S294 325 239 1390 205
S324 350 257 1500 205
S354 380 279 1590 205
S374 400 294 1600 205
S394 405 298 1600 205
Broszura informacyjna
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii maszyny rolnicze / leśne VALTRA