Fendt 300 VARIO
Model 300 Vario 4. generacji:
Zawsze dobry wybór. Od 40 lat. I przez wiele kolejnych lat.
Historia modelu Fendt 300 to historia niebywałego sukcesu od 1980 roku z 140000 sprzedanych pojazdów. Ta seria jest perfekcyjnym wyborem dla większości gospodarstw rolnych w kwestii wydajności, jakości, uniwersalności i nadzwyczajnego utrzymania wartości. 4. generacja modelu Vario obejmuje całkowicie nowe stanowisko pracy kierowcy FendtONE oraz wysokiej klasy model 314 o maksymalnej mocy 152 KM.
Koncepcja ta płynnie łączy maszynę z biurem. Dzięki temu model 300 Vario jest ponownie pionierem wśród kompaktowych, standardowych ciągników.
314 Vario DynamicPerformance: Więcej niż jeden krok naprzód.
DynamicPerformance (DP), czyli rozwiązanie firmy Fendt
gwarantujące większą moc na potrzeby rozleglejszego areału i wyższej wydajności
Maksymalna moc silnika modelu 314 Vario DP wynosi 152 KM przy imponującym momencie obrotowym 650 Nm. Innowacyjne rozwiązanie DP wspomagające moc pozwala w razie potrzeby uzyskać do 10 KM więcej. Nie jest ono przypisane do określonych prędkości jazdy lub specjalnych okoliczności roboczych, ale pracuje w pełni dynamicznie.
W normalnych warunkach moc silnika w ciągniku jest rozprowadzana pomiędzy szereg urządzeń odbiorczych, takich jak WOM, układ hydrauliczny, wentylatory silnika czy klimatyzacja. System wykrywa, kiedy poszczególne podzespoły wymagają większej mocy, po czym dostarcza ją przy zachowaniu inteligentnej kontroli.
Ani za bardzo w lewo, ani za bardzo w prawo.
Bez oszustw. 300 Vario teraz ze zautomatyzowanym układem kierowniczym
Nadszedł czas, aby wybrać jedną z naszych innowacji agrotechnicznych:
Fendt teraz oferuje model 300 Vario jako ProfiPlus z systemem VarioGuide. Pozwala to wybrać odbiornik, sygnał korekcji oraz precyzję, aby zawsze dysponować odpowiednim rozwiązaniem dla swojego gospodarstwa. W pełni zintegrowany jest także układ kierowniczy VarioActive oraz system kontroli osprzętu i zarządzania uwrociami Variotronic.
FENDT ONE: Intuicyjna obsługa, po raz pierwszy połączenie maszyny z biurem
Seria Fendt 300 Vario to jeden z najlepiej sprzedających się produktów firmy Fendt w ostatnich latach. Najnowsza generacja jest wyposażona w FendtONE – całkowicie nowe stanowisko pracy kierowcy. Po raz pierwszy intuicyjna filozofia obsługi FendtONE łączy obsługę maszyny z możliwością bezpośredniej komunikacji z biurem. Dzięki temu 300 Vario jest absolutnym pionierem, jeśli chodzi o ergonomię, kontrolę i łatwość użytkowania.
Rozwiązanie to jest wzbogacone o opcjonalny system audio-informacyjny z głośnikami w konfiguracji 4.1. Platforma FendtONE jest projektem przemyślanym do najdrobniejszego szczegółu, oferując możliwości, jakie wiążą się z intuicyjnym sterowaniem i funkcjonalnością. Nowe stanowisko pracy kierowcy obejmuje 10-calową deskę rozdzielczą, podłokietnik z wielofunkcyjnym joystickiem oraz, w zależności od wersji wyposażenia, 12-calowy terminal. Dzięki podłokietnikowi przytwierdzonemu do fotela ustawienia można łatwo zmieniać bez konieczności ruszania się z miejsca. W kabinie znajduje się również drugi, 12-calowy terminal, który można złożyć do połowy i schować w dachu.
Panel sterowania podłokietnika z przemyślanym oznaczeniem kolorystycznym.
Wszystkie grupy funkcyjne są dostępne w jednym miejscu, a panele sterowania oznaczono kodem kolorystycznym w celu wyróżnienia przekładni, podnośników, zaworów hydraulicznych i elementów WOM. Dostępne jest również 5 przycisków programowalnych, dzięki którym można spersonalizować sterowanie maszyny. Przyciski na terminalu są rozmieszczane za pośrednictwem menedżera indywidualnego sterowania (IOM).
Przemyślane oznaczenia kolorystyczne pozwalają kierowcy na szybkie znalezienie odpowiedniej funkcji i uniknięcie błędów sterowania. Kierowca dzięki oznaczeniom kolorystycznym jest w stanie natychmiast ocenić, czy przyciski zmieniły rozkład. IOM umożliwia również przypisanie 19 przycisków programowalnych do takich funkcji, jak wstępna aktywacja układu sterowania (włączanie/wyłączanie), wszystkich kontrolek (włączanie/wyłączanie) i zaworów.
Nowe 12-calowe terminale – więcej funkcji i przestrzeni do wyświetlania informacji
W zależności od wersji wyposażenia, model 300 Vario jest teraz wyposażony w 12-calowy terminal ze wszystkimi pomocniczymi systemami, takimi jak asystent konturów, kontrola sekcji i zmienne dawkowanie. Nieprzerwanie wzrastająca liczba aplikacji w terminalu oznacza konieczność przygotowania większej przestrzeni do wyświetlania w ciągniku. Mając na względzie nową filozofię obsługi, nowy model Fendt 300 Vario został wyposażony w opcjonalny, drugi terminal 12-calowy, który zainstalowano w dachu po prawej stronie.
12-calowe terminale
Dodatkowy, 12-calowy terminal po prawej stronie w dachu jest połączony ze wszystkimi pozostałymi terminalami. Zawartość można przemieścić w sposób odpowiadający preferencjom pracy.
Terminal można również częściowo wsunąć w dach w celu uzyskania lepszego widoku drogi, zachowując równocześnie dostęp do 50% powierzchni wyświetlania dla głównych ekranów w 3 sekcjach.
Joystick 3L
Oprócz dobrze znanej dźwigni krzyżowej, dostępny jest również nowy, opcjonalny joystick 3L wyposażony w 3 poziomy sterowania i do 27 funkcji. Joystick 3L umożliwia sterowanie ładowaczami czołowymi Fendt Cargo i Fendt CargoProfi, w tym korzystanie z ich specjalnych funkcji.
Można teraz użyć trzeciego zaworu razem z joystickiem 3L i ładowaczami czołowymi Fendt do korzystania w tym samym czasie z 3 funkcji - na przykład używając chwytaka do bel, do podniesienia ładowacza czołowego i wychylania jak i zamykania chwytaka. Jeśli dany dzień pracy wymaga częstych zmian kierunku, przycisk zmiany kierunku jazdy sprawia, że praca przebiega szybciej i bez wysiłku.
Model 300 Vario w 3 wersjach wyposażenia: Power, Profi i ProfiPlus.
Dzięki modułowej budowie model300 Vario można bez problemu dostosować do indywidualnych wymagań za sprawą dużej ilości osprzętu do wyboru.
Wersja Power (na ilustracji powyżej) obejmuje wysokowydajną, 10-calową cyfrową deskę rozdzielczą z możliwością regulacji. Wystarczy zmienić ustawienia za pomocą nowego pokrętła na prawym podłokietniku. Cały kokpit można w pełni obracać i regulować za pomocą pedału nożnego.
FendtONE – bezproblemowe połączenie biura i maszyny.
Spójna i intuicyjna filozofia obsługi.
Już za pierwszym razem nowa platforma FendtONE łączy maszyny i biuro w jeden zespół kontroli. FendtONE łączy w sobie doskonale znaną obsługę ciągnika z terminalem służącym do zadań związanych z planowaniem lub kontrolą, które zwykle wykonuje się w biurze. Dane dotyczące pola i zlecenia można zaplanować w dowolnym miejscu na komputerze lub urządzeniu mobilnym, a następnie przesłać je do maszyny.
Widok z kabiny kierowcy oraz widok w sieci (z biura lub w czasie jazdy) jest zawsze taki sam. FendtONE pomaga zachować zgodność z wymaganiami dotyczącymi dokumentacji prawnej oraz optymalizuje cały proces pracy.
Gdy spotykają się nowe idee i stare wartości
Najlepsze oprogramowanie gwarantujące doskonałą wydajność:
SC/VRC, asystent konturów i dokumentacja Task Doc
Po raz pierwszy dostępne są wszystkie funkcje wytyczania ścieżek Fendt i opcje dokumentacji dzięki lekkiemu, inteligentnemu terminalowi 300 Vario. Asystent konturów dodaje typy ścieżek segmentu konturów i pojedynczą ścieżkę do istniejących typów. Poszczególne segmenty są rejestrowane po wykonaniu zaledwie jednego przejazdu po polu na podstawie ścieżek segmentów konturów podłoża.
Można w ten sposób w prosty i szybki sposób wytyczyć granice pola. Toru przejazdu Single Track należy użyć w celu zarejestrowania niemal nieskończonego toru z otwartym konturem. Równoległe ścieżki nie są automatycznie generowane, a ścieżki technologiczne są zapisywane jako linie konturowe.
Nigdy więcej powtarzania tej samej pracy z systemem kontroli sekcji
Dzięki systemowi kontroli sekcji przeznaczonemu do maszyn ISOBUS nie trzeba obawiać się nakładania przejazdów przy siewie nasion, nawozów czy pestycydów na już obrobiony obszar.
Zapobiega to podwójnemu stosowaniu środków, a odległości są automatycznie utrzymywane.
Zmienne dawkowanie dzięki układowi VariableRateControl (VRC)
Transfer danych przy użyciu Task Doc pozwala na zmodyfikowanie różnych wielkości odpowiednio do potrzeby, a tym samym bardziej ekonomiczne wykorzystanie zasobów.
Opcja Task Doc dla dokumentacji stanowi część najnowszego rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego. Zaznaczone na mapach aplikacji zapotrzebowanie na poszczególne nasiona, nawozy i pestycydy umożliwia odzyskiwanie i automatyczne dostarczanie produktów podczas pracy.
Pokrycie terenu większe nawet o 7% z zawieszeniem przedniej osi
Samopoziomujące zawieszenie osi przedniej ze skokiem 80 mm gwarantuje najlepszą możliwą trakcję i zwiększa pokrycie terenu nawet o 7%. Jeszcze potężniejszy napęd Vario gwarantuje również najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas jazdy, nawet na zboczach lub podczas korzystania z ładowacza czołowego.
Doskonałe właściwości jezdne i komfort pracy dzięki HGV
Inteligentne połączenie trzech systemów gwarantuje maksymalny komfort jazdy i pracy: blokowane zawieszenie przedniej osi, amortyzacja kabiny (mechaniczna lub pneumatyczna) i aktywna kompensacja drgań. Efektem tego jest równe rozłożenie obciążenia na przedniej osi i utrzymanie kontroli nad sterowaniem.
Razem ze sterowaniem Fendt Reaction o wysokiej czułości, zapewniającym bezpieczną, prostą pracę, 300 Vario oferuje poziom jazdy porównywalny z samochodami ciężarowymi i wygodę podczas pracy.
Łatwiejsze mocowanie dzięki zaworowi dwukierunkowemu umieszczonemu na przednim panelu Aby usprawnić podłączanie i odłączanie przedniego narzędzia wyposażonego w własny układ hydrauliczny, takiego jak sterowane hydraulicznie rozkładanie osłon bocznych kosiarki frontowej, Fendt 300 Vario został wyposażony w przednie wyjścia hydrauliczne.
3 wersje przednich podnośników zapewniające precyzyjną regulację i doskonałą trakcję
Przedni TUZ z amortyzacją drgań jest dostępny w standardzie, jak również komfortowy przedni TUZ z EHR, czy przedni TUZ z EHR i odciążaniem. Wszystko to pomaga zoptymalizować jakość paszy. Kosiarka może być prowadzona w położeniu „swobodnym”, przy wielkości ciśnienia podporowego ustawionej za pomocą terminalu.
W ten sposób urządzenie pracuje na stałej wysokości i podąża precyzyjnie za konturem podłoża. Tym samym nie ma potrzeby stosowania tradycyjnych sprężyn odciążających. Ciężar przenoszony z narzędzia na oś przednią równocześnie zwiększa przyczepność do podłoża i zapobiega znoszeniu maszyny na stokach.
Badania naukowe potwierdzają, że optymalizuje to jakość paszy, gdyż zawartość surowego popiołu w paszy spada, gdy ruń nie jest naruszona. Podczas prac zimowych z pługiem do odśnieżania stała kontrola nacisku zapewnia jednorodny rezultat odśnieżania.
Nadzwyczajne utrzymanie wartości.
Doskonałe utrzymywanie wartości przez model 300 to ważny element ich ogólnej ekonomiki ze względu na redukcję kosztów pracy na każdą godzinę/hektar. Przełomowe rozwiązania tego typu zwykle popularyzują się na rynku dopiero po wielu latach. Korzyść: prawdziwa inwestycja na długie lata.
Broszura informacyjna
Dane techniczne
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
  kW KW
311 Vario 83 113
312 Vario 90 123
314 Vario 98 133
315 Vario 104*
112**
142*
152**

* Moc maksymalna ECE R 120  / ** Moc maksymalna z DP ECE R 120

Pozostałe modele ciągników rolniczych FENDT