Kombajn Fendt E 5225
Moja rodzina - moje pola - mój Fendt.
Zawsze możesz polegać na swojej rodzinie. Tak jak na nowej generacji Fendt serii E. Są to na nowo zaprojektowane kombajny, wyposażone w sprawdzone podzespoły montowane w większych modelach kombajnów, a przez to przystosowane do wytężonej pracy.
W kampanii żniwnej, gdy są najbardziej potrzebne, dowiodą swojej wytrzymałości, niezawodności i wydajności. Dzięki temu jest to nieoceniony asystent, nieodzowny szczególnie w rodzinnych gospodarstwach rolnych.
Fendt serii E jest. Najważniejsze punkty.
Zbiornik na ziarno o dużej pojemności, mocny napęd Zbiornik na ziarno kombajnu Fendt 5225 E ma pojemność 6500 litrów i jest jednym z największych na rynku.
Przyrządy żniwne o wysokiej przepustowości Oba oferowane przyrządy żniwne – FreeFlow i PowerFlow – odznaczają się doskonałym koszeniem zboża, równomiernym zasilaniem i wysoką wydajnością.
Układ młócący-przyspiesza zbiory i łagodnie omłaca ziarno Fendt 5225 E to kombajn zbożowy nowej generacji, który jak żaden inny troszczy się o Twoje cenne ziarno.
Najlepsze czyszczenie Kombajn Fendt 5225 E ma jedną z największych powierzchni sit w tej klasie maszyn, a dzięki temu zapewnia najwyższą wydajność czyszczenia.
Znakomicie rozdrobniona słoma, najczystsze ziarno Nowy kombajn Fendt serii E jest standardowo wyposażony w czterorzędowy rozdrabniacz zawierający 52 noże.
Przyrządy żniwne o wysokiej przepustowości.
Wielozłącze
Wielozłącze umożliwia jednoczesne podłączenie wszystkich przewodów do przyrządu żniwnego.
Listwa tnąca
Rozmieszczone naprzemiennie noże o wysokiej trwałości wykonują 1254 skoki na minutę i zapewniają doskonale równe cięcie.
Podajnik ślimakowy
Na przyrządzie żniwnym FreeFlow palce chwytające są rozmieszczone na całej szerokości podajnika ślimakowego zapewniają niezawodne pobieranie, chroniące plon.
Taśmy podające PowerFlow
Taśmy podające PowerFlow równomiernie podają materiał do podajnika ślimakowego, kłosami do przodu.
Kosy pionowe do rzepaku
Do przyrządu żniwnego PowerFlow można łatwo i szybko zamontować opcjonalne pionowe kosy z napędem elektrycznym do zbioru rzepaku.
Podajnik ślimakowy
Na przyrządzie żniwnym FreeFlow palce chwytające są rozmieszczone na całej szerokości podajnika ślimakowego zapewniają niezawodne pobieranie, chroniące plon.
Komfortowo zaprojektowana kabina - Ciężka praca staje się przyjemnością.
Bezpośredni widok na
Wszystko w zasięgu wzroku: doskonałe rozplanowanie kombajnu zapewnia widok z kabiny na cały przyrząd żniwny.
Duże, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka oraz opcjonalne
Duże, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka oraz opcjonalne lusterko szerokokątne zapewniają doskonałą widoczność otoczenia kombajnu.
Praca w nocy - górny zestaw oświetlenia
Mocny zestaw oświetlenia pozwala sprawnie pracować również w nocy.
Agritronic Plus
Terminal Agritronic Plus na bieżąco wyświetla w jednym miejscu przegląd wszystkich najważniejszych informacji o maszynie.
Dźwignia wielofunkcyjna
Sterowanie kierunkiem jazdy, ustawieniem przyrządu żniwnego, ustawieniem i prędkością obrotową nagarniacza oraz wychyleniem rury rozładunkowej zbiornika ziarna - jedną ręką.
Zbiornik na ziarno o dużej pojemności, mocny napęd.
Widok zbiornika ziarna z fotela operatora
Próbka ziarna ze zbiornika
Układ młócący - Przyspiesza zbiory i łagodnie omłaca ziarno
Bęben młocarni o wysokiej wydajności
Bęben młocarni w modelu 5225 E ma średnicę 600 mm, zapewniającą dużą bezwładność i wysoką wydajność. Osiem przeciwbieżnych cepów skutecznie oddziela ziarno podczas młócenia. Delikatna obróbka ziarna i słomy zapobiega powstawaniu uszkodzeń.
Przednie i tylne ustawienia klepiska regulowane są niezależnie
Idealna praca z obu stron: przednia i tylna szczelina klepiska są regulowane elektrycznie i niezależnie od siebie. Młocarnię można przystosować do każdych warunków zbiorów bez opuszczania wygodnej kabiny.
Wskazania bieżących ustawień
Dokładne ustawienia klepiska są pokazane z lewej strony fotela operatora.
Stopnie wytrząsacza z aktywnymi ścianami tylnymi
Tak zwane aktywne, otwarte tylne ściany stopni wytrząsacza dodatkowo poprawiają oddzielanie końcowe.
Wymienne, dzielone klepisko
W klepisku dzielonym można zamontować jeden z dwóch dostępnych segmentów przednich: z rozstawem prętów 14 mm do zbioru zbóż i z rozstawem 24 mm do zbioru kukurydzy.
Najlepsze czyszczenie
Rozrzutnik plew
Dodatkowo: rozrzutnik plew o wielu nastawach z dwoma wirnikami (opcjonalny).
Łatwy dostęp
Rozwiązania projektowe zastosowane w maszynach Fendt 5225 E zapewniają dogodny dostęp do skrzyni sitowej dzięki łatwemu wychylaniu do przodu i do tyłu.
Informacje o stratach
Straty na wytrząsaczu i sitach są wyświetlane w postaci jako wykres w terminalu Agritronic Plus.
Wysokowydajny rozdrabniacz słomy
Nowy kombajn Fendt serii E jest standardowo wyposażony w czterorzędowy rozdrabniacz zawierający 52 noże. Podwójnie ząbkowane noże oraz dowolnie regulowana stalnica (także ząbkowana) zapewniają doskonałą i równomierną wydajność rozdrabniania.
Długość uzyskiwanej sieczki można regulować stosownie do potrzeb, nie martwiąc się o rezultaty.
Szybka zmiana
Wystarczy przesunąć dźwignię, aby przełączyć między trybem pokosu a trybem rozdrabniania.
Regulowana w trzech pozycjach płyta rozdrabniacza z profilem ciernym lub gładkim
Precyzja w standardzie: Rozdrabniacz z regulowaną płytą wchodzi w skład standardowego wyposażenia kombajnu i zapewnia równą długość rozdrobnionej słomy.
Kierownice rozdrabniacza słomy regulowane elektrycznie
Elektryczna regulacja kierownic rozdrabniacza jest dostępna opcjonalnie.
Serwis i konserwacja
Smarowanie, sprawdzenie, gotowe
Wszystkie punkty konserwacyjne w kombajnach serii E są łatwo dostępne i zaopatrzone w duże osłony. Poszczególne smarowniczki zostały wbudowane w centralnych punktach smarowania i są dostępne z poziomu gruntu. Specjalne naklejki zawierają informacje o wymaganej częstotliwości smarowania. Główna skrzynka elektryczna jest łatwo dostępna z pomostu operatora.
Długi okres eksploatacji
Nowe kombajny Fendt serii E są niezawodne i opłacalne w eksploatacji.
Wysoka trwałość, mała częstotliwość zabiegów konserwacyjnych i niskie koszty naprawy sprawiają, że maszyny te nadają się idealnie dla rodzinnych gospodarstw rolnych - to kombajn, który stanie się członkiem rodziny.
Scentralizowane punkty smarowania
Kontrola poziomów napełnienia
Czyszczenie filtra powietrza
Broszura informacyjna
Dane techniczne
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Silnik 5225 E 5225 E Rice
kW/KM 160/218 160/218
Pozostałe modele kombajnów rolniczych FENDT