Ładowarki rolnicze JCB - kołowe
403 AGRI - Niezwykle kompaktowa, zwarta i ergonomiczna
Nowa JCB 403 może nosić taką samą nazwę jak jej poprzedniczka, lecz jest to całkiem inna ładowarka kołowa. Ten nowy model, w oparciu o 45 lat doświadczeń przenosi szereg najlepszych rozwiązań z większych modeli do bardziej kompaktowej wersji ładowarki.
Podzespoły wysokiej jakości
Spodziewaj się podzespołów najwyższej jakości, np. osie ZF, pompy hydrauliczne Bosch Rexroth i silniki Kubota, wszystko to w kompaktowym i zwinnym nośniku narzędzi.
Ponadto nowa ładowarka kołowa 403 jest zbudowana niezwykle solidnie, by wytrzymać ciężkie zadania i posiada komfortową, ergonomiczną strefę operatora.
35 KM
Maksymalna moc silnika
2542 kg
Ciężar roboczy
0.4 m³
Pojemność łyżki
MOŻLIWOŚĆ DZIAŁANIA
Nasza dwubiegowa hydrostatyczna skrzynia biegów ułatwia operatorom tej maszyny precyzję ruchów nawet w najciaśniejszych miejscach. Wahliwy przegub centralny zapewnia wszystkim czterem kołom ciągłe utrzymywanie maksymalnej trakcji. Układ napędowy współpracuje z układem hamulcowym dzięki systemowi pracy impulsowej, związanemu z hamulcem nożnym. To rozwiązanie zapewnia doskonałą pracę wielofunkcyjną i zwiększanie mocy podczas ładowania i przeładunków.

Zapewnisz swojej JCB 403 wyjątkową trakcję i osiągi w miękkim i błotnistym terenie, jeśli wybierzesz w przedniej oraz tylnej osi mechanizmy różnicowe z 100-procentową blokadą.

Aby zapewnić najwyższą zdolność produkcyjną wybierz dla swojej ładowarki najbardziej odpowiednie ramię. Ramię standardowe jest idealne do prac ogólnych i wymagających dużych sił zrywania / podnoszenia. Przedłużone ramiona do wysokiego podnoszenia służą do układania piętrowego oraz prac ładowarką na wysokości. W każdej sytuacji masz zapewnione podnoszenie równoległe.
Dwa mocne siłowniki podnoszenia sprawią, że JCB 403 wykona bez trudu swe codzienne zadania wymagające podnoszenia. To rozwiązanie jest wspomagane przez doskonale wyważoną przeciwwagę, zapewniającą maksimum stabilności.
Dla Twojej ładowarki kołowej jest dostępna szeroka gama szybkosprzęgów, wszystkie są standardowo wyposażone w hydrauliczną blokadę sworzni. Dzięki temu możesz łatwo i bezpiecznie zmieniać osprzęt z wygodnego siedzenia operatora.
SIŁA NA KTÓREJ MOŻESZ POLEGAĆ
Wybraliśmy starannie najlepsze kluczowe komponenty dla kołowej ładowarki JCB 403 w tym silnik Kubota, osie ZF i pompy hydrauliczne Bosch Rexroth. Wszystko to opracowano pod kątem harmonijnego współdziałania dla zapewnienia efektów ekonomicznych, niezawodności i osiągów produkcyjnych.

Podpory osi w wykonaniu wzmocnionym przejmują ogromne naprężenia powstające podczas ciągłych, ciężkich prac ładowarki. Nasz przegub centralny o wysokiej wytrzymałości wytrzymuje obciążenia pionowe i poziome zapewniając maszynie maksymalną trwałość oraz sztywność.

Ramiona ładowarki są jednym z najciężej pracujących komponentów w każdej ładowarce kołowej odczuwając skutki codziennych zadań. Chronione patentem ramiona maszyn 403 opracowano tak, by rozłożyć równomiernie siły na przód podwozia zwiększając wytrzymałość, trwałość i żywotność.

Masywna, odlewana przeciwwaga chroni przed uszkodzeniami wskutek zderzeń. Płyty ochronne pod spodem maszyny 403 chronią przed udarami silnik i układ napędowy.

Węże hydrauliczne dla ochrony przed uszkodzeniem są starannie prowadzone i mocowane wzdłuż ramion ładowarki, odpowiednio daleko od potencjalnych punktów zakleszczania.

Ta ładowarka została objęta rygorystycznym programem badań, który obejmuje testy obciążeniowe podwozia, ramion ładowarki i innych kluczowych komponentów, jak również tysiące załączeń skrzyni biegów w typowych cyklach roboczych.
KOMFORT I ŁATWOŚĆ OBSŁUGI
Nowa ładowarka kołowa korzysta z komfortowej i przestronnej kabiny. Stanowisko operatora zaprojektowano tak, by zapewnić optymalną widoczność wokół całej maszyny, nieograniczoną przez przeszkody takie jak rury wydechowe i filtry powietrza.

Naszą przechylną, teleskopową kolumnę kierowniczą łatwo dopasować do ergonomicznej pozycji kierowcy. Przełączanie prędkości z wysokiej na niską wymaga jedynie dotknięcia palcem przycisku umieszczonego w joysticku.

Kompaktowa ładowarka 403 jest standardowo dostarczana z nowym, ergonomicznie opracowanym systemem sterowania przy pomocy joysticka, co zapewnia komfortową i intuicyjną obsługę maszyny. Oznacza to, że możesz kontrolować wszystkie ruchy ramion/ obwodów pomocniczych ręką, z jednego miejsca.

Możesz szybko i łatwo manewrować, zmieniając kierunek jazdy przełącznikiem rewersyjnym umieszczonym na joysticku (FNR).

Ta nowa kompaktowa ładowarka o wysokości poniżej 2.2m i szerokości 1.1m może docierać nawet do najmniejszych pomieszczeń produkcyjnych, takich jak kurniki i przybudówki. Nie bez znaczenia jest mały rozstaw osi i kąt skrętu przegubu centralnego 40.

Łatwo zablokować lub ustalić przepływ hydrauliczny do przodu, korzystając z dźwigni sterowania obwodem dodatkowym. Sterowanie zapewnia stały przepływ do 40.5 l/min dla takiego osprzętu jak zamiatarki i podajniki paszy.
BEZPIECZEŃSTWO I MOŻLIWOŚCI SERWISOWANIA
Nasza duża, jednoczęściowa maska umożliwia szybki i dogodny dostęp do komory silnika i strefy bloku chłodzenia ładowarki 403. Wszystkie punkty codziennej kontroli są łatwo dostępne pod maską.

Pulpit przekazuje operatorom czytelne informacje dzięki wskaźnikowi poziomu paliwa, analogowemu odczytowi temperatury płynu chłodzącego, wyświetlaczowi LCD roboczogodzin, wyświetlaczowi wysokiego biegu i wszystkim zwykle spotykanym lampkom ostrzegawczym.

Dostęp do zbiornika paliwa i tankowanie z poziomu ziemi jest łatwe. W króćcu wlewu paliwa umieszczono stały filtr wstępny, chroniący Twoją maszynę przed zanieczyszczonym paliwem.

W kabinie zainstalowano elektroniczny, 2-stopniowy system odłączania szybkosprzęgu, zabezpieczający przed przypadkowym zwolnieniem osprzętu. Jako opcje są dostępne kabiny i zadaszenia z atestami ROPS i FOPS.

Schodki wejściowe są nachylone i uzupełnione dobrze rozmieszczonymi uchwytami tak, by operatorzy mieli trzy punkty kontaktu podczas wchodzenia / wychodzenia z kabiny.

Odłącznik akumulatora chroni twoją ładowarkę JCB 403 przed awarią lub kradzieżą.
Nasza oferta ładowarek kołowych uwzględnia udział klienta na każdym etapie procesu projektowania, dzięki czemu jest dostosowana do wymagań nabywców. Wymagania te dotyczą bezpieczeństwa, wydajności, łatwości obsługi i konserwacji, produktywności, niezawodności i komfortu.
Dzięki temu każda ładowarka, którą produkujemy, od 2-tonowych kompaktowych modeli z napędem hydrostatycznym po ogromne 24-tonowe maszyny z przekładnią powershift, posiada to samo DNA.
Każda z naszych ładowarek kołowych jest zaprojektowana przede wszystkim z myślą o wysokiej wydajności, najwyższej niezawodności, niskich wymaganiach konserwacyjnych i dużej wszechstronności. Oferujemy różne modele ładowarek by sprostać wymaganiom wszystkich klientów. Do tego istnieje również cała gama różnych opcji wyposażenia i dodatkowych osprzętów.
Duża moc
Wysoki stosunek masy do masy
Wysoki moment obrotowy
Potężne siły zrywania i trakacja

ROZSZERZONA GWARANACJA

5 lat lub 10 000MTH

Folder produktowy
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii ładowarki kołowe JCB