Ładowarki rolnicze JCB - kołowe
WLS 409 AGRI - Niezwykle kompaktowa, zwarta i ergonomiczna
409 jest niezwykle wydajną ładowarką kołową o kompaktowych gabarytach, osiągach, wszechstronności, zwrotności i wyjątkowej wydajności jakich można oczekiwać od JCB.
Jest wyposażona w silnik 55.4kW, wytwarzający moment 300Nm. Silnik współpracuje z dwubiegową hydrostatyczną skrzynią biegów. Wysokość przeładunku 3189mm.
Podzespoły wysokiej jakości
Ta ładowarka posiada komponenty najwyższej jakości, odpowiedni komfort i ergonomię, wspaniałą, wbudowaną jakość, surowe poziomy bezpieczeństwa i łatwość serwisowania.
Podsumowując, jest to doskonały nośnik narzędzi na farmach i placach budowy.
75 KM
Maksymalna moc silnika
6031 kg
Ciężar roboczy
1.2 m³
Pojemność łyżki
OSIĄGI UKŁADU NAPĘDOWEGO
JCB i Kohler wyprodukowały dla 409 wyjątkowy silnik do kompaktowych ładowarek kołowych. Spełnia on normy Stage IIIB / Tier 4F wykorzystując jedynie system DOC, a moc i moment przy niskich obrotach zapewniają oszczędne zużycie paliwa. Kompaktowe gabaryty zapewniają mały promień skrętu.

Wentylator chłodzenia o zmiennej prędkości, napędzany z mechanizmu korbowego zapewnia optymalne obroty w każdej sytuacji, bez nadmiernego korzystania z mocy silnika.

Moc jest efektywnie przenoszona na grunt dzięki innowacyjnemu podwoziu, przy doskonałej współpracy między wszystkimi komponentami.

W przypadku JCB 409 oferujemy kilka opcji osi, w tym osie z otwartymi mechanizmami różnicowymi na twarde nawierzchnie i mechanizmy różnicowe z ograniczonym poślizgiem na miękkie oraz błotniste grunty.

Nasza opcyjna blokada mechanizmu różnicowego przedniej osi, przełączalna w 100%, zapewnia wyjątkową trakcję w błotnistym terenie i nie generuje sił ścinających, zatem nie niszczy podłoża, gdy nie jest używana. Można ją włączać w ruchu i pod obciążeniem.

Dzięki napędowi hydrostatycznemu ładowarka kołowa 409 jest bardzo łatwa w obsłudze, nawet dla osób niedoświadczonych. To oznacza, że jest mniejsze ryzyko przeciążania maszyny kosztem nadmiernego zużycia paliwa.
PEŁNA PRODUKTYWNOĆ
Przy opcji wysokiego przepływu kompaktowa ładowarka kołowa JCB 409 ma wydajność hydrauliki zwiększoną o 30 l i większy przepływ 120.8 l/min. Przegubowy system kierowniczy JCB posiada łatwy w użyciu, wbudowany przesuw boczny – idealne rozwiązanie dla prac z paletami.

JCB 409 to niezwykle wszechstronna ładowarka, przydatna do licznych zadań, z mnóstwem opcji do tworzenia najlepszych rozwiązań Twoich potrzeb, a także z wielką liczbą łatwo wymienianego osprzętu.

Wyposaż swoją ładowarkę w naszą nową opcję holowniczą, a otrzymasz belkę holowniczą z tylną elektryką i hydrauliką, co pozwoli Ci holować przyczepy do 3.5t lub wieszać tylny, osprzęt, np. rozrzutnik soli.

Dzięki rozdzielaniu mocy między napęd i hydraulikę nasz pedał do pracy impulsowej umożliwia precyzyjne, wydajne, płynne manipulowanie ładunkami.

Nasze ładowarki stają się jeszcze bardziej wszechstronne, gdy używasz równocześnie przedniego i tylnego osprzętu. Możesz np. łączyć pług śnieżny i tylny rozrzutnik piasku.
JAKOŚĆ, NIEZAWODNOŚĆ I TRWAŁOŚĆ
W ładowarce 409 zastosowaliśmy najlepszy silnik, skrzynię biegów i komponenty osi, od dostawców takich jak DANA i Bosch. Ta ładowarka ma mocne podwozie i najlepszy możliwy rozkład obciążenia; pozwala to na optymalne przejmowanie zewnętrznych sił.

Wiemy jak ciężkie bywa przemieszczanie materiałów, zatem zastosowaliśmy przegub centralny w wersji wzmocnionej o kącie skrętu +/- 40stopni. Precyzyjna obróbka zapewnia wysokie tolerancje i dokładne lokowanie sworzni i tulei.

Tylne światła są zagłębione w masywnej przeciwwadze dla ochrony przed uszkodzeniem, a węże hydrauliczne są starannie prowadzone i mocowane, odpowiednio daleko od potencjalnych punktów zakleszczania.

Wykorzystujemy nowoczesne procesy produkcyjne, analizę elementów skończonych i obszerne badania sprzętowe, aby zapewnić najwyższe poziomy jakości. Badania w komorze zimna gwarantują sprawność rozruchową do -20C.
KOMFORT, BEZPIECZEŃSTWO I ŁATWOŚĆ SERWISOWANIA
Nowa kołowa ładowarka 409 zapewnia możliwie najlepsze środowisko operatora z niskim poziomem hałasu, sprzyjające wydajnej pracy bez zmęczenia i w komfortowych warunkach.

Widoczność jest pierwszorzędna, z doskonałym widokiem wokół maszyny dzięki dużym panelom okiennym i wąskim słupkom kabiny. Dodatkowo poprawia ten efekt równoległa geometria ramion ładowarki.

Duży otwór drzwiowy i dobrze rozmieszczone schodki zapewniają łatwy i bezpieczny dostęp do kabiny ładowarki 409, a kontrolki są ergonomicznie położone w zasięgu ręki.

Możliwości serwisowania w tej kompaktowej ładowarce robią podobne wrażenie, dzięki zgrupowanym punktom kontroli codziennych, dostępnych z poziomu ziemi, szeroko otwieranej masce i długim, 500-godzinnym serwisowym przedziałom czasowym.

Hamulce tarczowe w kąpieli olejowej zapewniają niemal całkowicie bezobsługową pracę, a wszystkie punkty serwisowe zostały dla wygody zgrupowane.
BEZPIECZEŃSTWO I ZABEZPIECZENIA
Dla zabezpieczenia Twojej floty przed kradzieżami można wyposażyć ładowarkę kołową JCB 409 w nową wersję immobilizera.

Schodki wejściowe są nachylone, równo rozmieszczone i uzupełnione dobrze rozmieszczonymi uchwytami tak, by operatorzy mieli trzy punkty kontaktu podczas wchodzenia / wychodzenia z kabiny JCB 409.

Ponieważ uzdatnianie spalin tu nie występuje, nasze silniki JCB Diesel by Kohler są wyjątkowo kompaktowe i nie ograniczają widoczności. Nachylona ukośnie tylna maska zapewnia nieograniczoną widoczność, a tłumik wydechu i filtr wlotowy powietrza zostały umieszczone poza polem widzenia.

W kabinie zainstalowano dwustopniowy system odłączania szybkosprzęgu, zabezpieczający przed przypadkowym zwolnieniem osprzętu ładowarki 409.
Nasza oferta ładowarek kołowych uwzględnia udział klienta na każdym etapie procesu projektowania, dzięki czemu jest dostosowana do wymagań nabywców. Wymagania te dotyczą bezpieczeństwa, wydajności, łatwości obsługi i konserwacji, produktywności, niezawodności i komfortu.
Dzięki temu każda ładowarka, którą produkujemy, od 2-tonowych kompaktowych modeli z napędem hydrostatycznym po ogromne 24-tonowe maszyny z przekładnią powershift, posiada to samo DNA.
Każda z naszych ładowarek kołowych jest zaprojektowana przede wszystkim z myślą o wysokiej wydajności, najwyższej niezawodności, niskich wymaganiach konserwacyjnych i dużej wszechstronności. Oferujemy różne modele ładowarek by sprostać wymaganiom wszystkich klientów. Do tego istnieje również cała gama różnych opcji wyposażenia i dodatkowych osprzętów.
Duża moc
Wysoki stosunek masy do masy
Wysoki moment obrotowy
Potężne siły zrywania i trakacja

ROZSZERZONA GWARANACJA

5 lat lub 10 000MTH

Folder produktowy
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii ładowarki kołowe JCB