Ładowarki rolnicze JCB - kołowe
417 AGRI - Wysoka wydajność, brak filtrów DPF
Ładowarka kołowa JCB 417 AGRI z najnowszą kabiną JCB Command Plus została zbudowana tak, by była mocna, niezawodna i nieprzerwanie komfortowa. Jako kluczowe ogniwo procesów w terenie zaprojektowano ją tak, by była wyjątkowo wydajna, zapewniała wspaniałe osiągi, bez czasochłonnych niedogodności związanych z filtrem DPF.
Kabina Command Plus
Dzięki wprowadzeniu kabiny Command Plus możemy teraz zapewnić, poza innymi licznymi zaletami tej kołowej ładowarki najlepszy w klasie komfort, widoczność, ergonomikę i niski poziom hałasu.
Wspomniane korzyści to najlepsze możliwości serwisowania, bezpieczeństwo i wiele innych.
126 KM
Maksymalna moc silnika
9602 kg
Ciężar roboczy
1.6 m³
Pojemność łyżki
KABINA COMMAND PLUS
W kołowych ładowarkach 417 została przeprojektowana struktura ROPS. Szerokość słupków „A” jest taka sama jak z tyłu maszyny, co powiększa wnętrze kabiny i panoramiczną przednią szybę. Przełączniki i elementy sterowania obwodów dodatkowych są teraz na prawym słupku „A”.

Są dwa kolorowe ekrany LCD, służące do nawigacji po roboczych menu. Jeden z nich może wyświetlać obraz z tylnej kamery. Ten prosty, specjalnie zaprojektowany interfejs JCB jest łatwy i intuicyjny w obsłudze dzięki opcyjnemu pokrętłu sterującemu.

Do standardowego wyposażenia kołowej ładowarki JCB 413S należą podgrzewane zewnętrzne lusterka, które można elektronicznie ustawiać z wnętrza kabiny. Dostępne są także lusterka wypukłe, dające możliwie najlepsze pole widzenia.

Całkowicie nowy system wentylacji ma dziewięć nawiewów odmgławiających i sześć wentylacyjnych do zapewnienia widoczności i komfortu operatora w każdej sytuacji. Poza tym system działa cicho.

Wszystkie urządzenia sterowania są montowane w siedzeniu, poruszając się wraz z zawieszonym siedzeniem. Możesz wybrać system sterowania najlepszy dla Twoich operatorów: jednodźwigniowy joystick lub wersję wielodźwigniową, w obu przypadkach z funkcjami elektrohydraulicznymi, zapewniającymi wyjątkową precyzję.

Po szeroko zakrojonych badaniach ergonomicznych środowiska operatora opracowaliśmy system „Command Driving Position”, która zapewnia optymalne rozmieszczenie elementów kontrolnych, uwzględniając różnorodność budowy ciała kierowców.
EFEKTYWNE DZIĘKI PROJEKTOWI
Silnik EcoMAX ładowarki kołowej JCB 417 może być dostosowany do pracy na paliwach niższej jakości, oszczędzając Twoje pieniądze. Maksymalna moc i moment są wytwarzane przy niskich obrotach 1500-1600 obr/min, w celu skutecznego spasowania ze skrzynią biegów i hydrauliką.

Ponieważ nie ma filtra DPF, nie występują niepotrzebne dodatkowe przewody paliwa ani potencjalnie wysokie temperatury, związane z procesem regeneracji filtra. Paliwo, które byłoby zużyte do regeneracji Twojego filtra DPF jest wykorzystywane do bieżących zadań produkcyjnych.

Hamulce typu „High back-off” zmniejszają opory tarcia podczas jazdy po drogach i przeładunków; poprawia to efektywność paliwową, a wentylator ze sprzęgłem wiskotycznym automatycznie reguluje obroty w zależności od temperatury otoczenia, optymalizując chłodzenie, oszczędzając paliwo oraz zmniejszając poziom hałasu.

Innowacyjne pompy o zmiennej wydajności zasilają blok zaworów, reagujących na obciążenie, pobierających moc tylko w razie zapotrzebowania, co zapewnia precyzyjne, efektywne sterowanie ładowarki. Obsługa specjalistycznych urządzeń zawieszanych w JCB 417 jest łatwa dzięki dokonywanej z kabiny, proporcjonalnej regulacji przepływu w obwodzie dodatkowym.

Nasza 4- biegowa skrzynia biegów daje Ci wybór przełożeń do szerokiej gamy aplikacji. Ponadto operator Twojej ładowarki może wciśnięciem przycisku wybrać tryb zmian biegów ręczny lub automatyczny.

Amortyzacja łyżki – JCB Smoothride – ogranicza udary od obciążenia i w ten sposób redukuje rozsypywanie ładunku i naprężenia strukturalne, a także zwiększa komfort operatora. Prędkość jazdy, przy której jest załączany system jest ustawiana z wnętrza kabiny z pomocą najnowocześniejszych urządzeń sterowania Command Plus.
PRODUKTYWNOŚĆ I OSIĄGI
JCB 417 używa podwójnej hydraulicznej pompy zębatej, zapewniającej 156l/min, co gwarantuje szybkie cykle i doskonałą pracę wielofunkcyjną. Równocześnie turbosprężarka o zmiennej geometrii łopatek zapewnia podwyższone osiągi przy niskich obrotach silnika, co skraca cykle robocze i zwiększa trakcję maszyny.

Ta ładowarka jest wyposażona w 4.4-litrowy silnik JCB EcoMAX, wytwarzający maksymalną moc (93 kW / 125KM) i moment (550Nm) przy niskich obrotach, co zapewnia doskonałą reakcję silnika.

Nie trzeba martwić się stratą czasu i pieniędzy w związku z wymianami filtra cząstek stałych (DPF). EcoMAX spełnia normy Tier 4 Final / Stage IV używając jedynie recyrkulacji spalin (EGR) i selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Taka konfiguracja także poprawia zużycie paliwa.

Dzięki różnym opcjom osi możesz dobrać ich osiągi do dowolnych zadań. Otwarte mechanizmy różnicowe są idealne w warunkach twardego podłoża.

Osie z mechanizmem z ograniczonym poślizgiem są doskonałe na miękkie i błotniste warunki glebowe.

Standardowo montowane ramię o dużym momencie (typ HT) pozwala na równoległe podnoszenie i stosowanie wielu zawieszanych urządzeń, przy doskonałej widoczności osprzętu na każdej wysokości. Opcjonalne ramię do wysokiego podnoszenia (typ HL) pozwala na wykonywanie prac z ładowaniem na większe wysokości.

Funkcja odłączania napędu umożliwia wysprzęglanie napędu dla zapewnienia bardziej efektywnej i wydajniejszej kontroli ładowarki. Ta funkcja kontroluje trakcję przez skrzynię biegów, kierując maksymalną moc do hydrauliki Twojej ładowarki, redukując zużycie hamulców i pobór paliwa.
JAKOŚĆ, NIEZAWODNOŚĆ I TRWAŁOŚĆ
Przegub centralny w ładowarce JCB 417 ma wzmocnioną sekcję skrzynkową, sworzeń centralny w wykonaniu wzmocnionym i przewymiarowaną tuleję, a także podwójne łożyska stożkowe na dolnych przegubach skrzynkowych. Taka konstrukcja może z łatwością przenosić obciążenia pionowe oraz poziome.

Analiza elementów skończonych i obszerne badania sprzętowe zapewniają doskonałą wytrzymałość konstrukcyjną i trwałość. Badania w komorze zimna gwarantują sprawność rozruchową do -20C.

Precyzyjne procesy obróbki JCB gwarantują wysokie tolerancje i dokładne lokowanie tulei i sworzni. Stosujemy najnowocześniejsze procesy produkcyjne, takie jak obróbka z użyciem robotów, precyzyjna technologia malowania i nowoczesne techniki montażu, co służy osiąganiu najwyższych poziomów jakości produkcji.

Masywna, odlewana tylna przeciwwaga chroni przed uszkodzeniami tył kołowej ładowarki JCB 417, w tym blok chłodzenia i tylne światła. Węże są starannie prowadzone przez przegub centralny i mocowane, odpowiednio daleko od wszelkich punktów zaciskania.

Siłowniki kierowania są umieszczone wysoko i dobrze chronione przed ewentualnymi udarami i uszkodzeniami w miejscu pracy. Dodatkową ochronę stanowią zamocowane przeciwudarowe krawędzie błotników i nakładki.

Ta ładowarka kołowa ma stalowe zbiorniki płynów, będące wyjątkowo dobrym zabezpieczeniem przed wyciekami, znacznie lepszym niż plastikowe zbiorniki, cenione przez niektórych konkurentów.
BEZPIECZEŃSTWO
W nowej ładowarce kołowej JCB 417 dla poprawy widoczności zainstalowano z przodu słupków A lusterka wsteczne. Lusterka wewnętrzne, podgrzewane lusterka zewnętrzne i lusterka na masce zapewniają doskonałą widoczność wokół całej maszyny.

Schodki wejściowe w tej ładowarce są nachylone, równo rozstawione i uzupełnione dobrze rozmieszczonymi uchwytami tak, by zapewnić bezpieczny kontakt z maszyną. Antypoślizgowe chodniki i dodatkowe opcjonalne uchwyty dla rąk zapewniają operatorom bezpieczne poruszanie się po maszynie.

Starannie zaprojektowano fartuchy pełnych błotników, by do minimum ograniczyć rozpryski błota dla wszystkich rodzajów opon. Takie rozwiązanie podnosi bezpieczeństwo i ogranicza gromadzenie brudu na maszynie.

Kabina jest montowana na amortyzatorach, spełnia standardy ROPS / FOPS i chroni przed kurzem dzięki nadciśnieniu. Możesz wybrać filtrację powietrza otoczenia lub recyrkulacyjne filtry węglowe. W celu lepszej ochrony akumulator i skrzynka narzędziowa są zamykane.

Nasza opcyjna kamera wsteczna wyświetla na kolorowym monitorze kabinowym niezakłócony widok za maszyną. Przy zastosowaniu opcjonalnego oświetlenia JCB LED gwarantowana jest doskonała widoczność w nocy.
Nasza oferta ładowarek kołowych uwzględnia udział klienta na każdym etapie procesu projektowania, dzięki czemu jest dostosowana do wymagań nabywców. Wymagania te dotyczą bezpieczeństwa, wydajności, łatwości obsługi i konserwacji, produktywności, niezawodności i komfortu.
Dzięki temu każda ładowarka, którą produkujemy, od 2-tonowych kompaktowych modeli z napędem hydrostatycznym po ogromne 24-tonowe maszyny z przekładnią powershift, posiada to samo DNA.
Każda z naszych ładowarek kołowych jest zaprojektowana przede wszystkim z myślą o wysokiej wydajności, najwyższej niezawodności, niskich wymaganiach konserwacyjnych i dużej wszechstronności. Oferujemy różne modele ładowarek by sprostać wymaganiom wszystkich klientów. Do tego istnieje również cała gama różnych opcji wyposażenia i dodatkowych osprzętów.
Duża moc
Wysoki stosunek masy do masy
Wysoki moment obrotowy
Potężne siły zrywania i trakacja

ROZSZERZONA GWARANACJA

5 lat lub 10 000MTH

Folder produktowy
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii ładowarki kołowe JCB