Ładowarki rolnicze JCB - kołowe
516-40 AGRI - Kompaktowe gabaryty, wyjątkowa zwrotność
Najmniejszą maszyną z grupy AGRI Loadall w naszym zakresie jest model JCB 516-40 AGRI. Jest jednym z najbardziej innowacyjnych wózków teleskopowych na świecie. Krótko mówiąc, jest to kołowa ładowarka sterowana burtowo “skid-steer” i wózek widłowy w jednym, kompaktowym modelu wózka teleskopowego.
Ten mały rolniczy wózek teleskopowy zapewnia wyjątkową wszechstronność dzięki nowatorskiej, jednoelementowej ramie z odsadzeniem. Główna wytrzymałość przypada pod wysięgnikiem, a rama zawija się wokół kabiny, dzięki czemu kabina może być montowana niżej niż zwykle. To znaczy, że cała maszyna jest niższa (1.8m) co oznacza lepszą zwrotność i łatwiejszy, bezpieczniejszy dostęp do kabiny. Zasadniczo, nie musieliśmy zmniejszać gabarytów kabiny ani osiągów, by uzyskać te korzyści.
Oczywiście, wartości odsprzedaży w przypadku wózków JCB są wysokie, jako że nasze wózki Agri Loadall, światowy numer 1 wśród teleskopowych wózków, zawsze są poszukiwane i z tego względu cenne.
Aby zwiększyć wszechstronność, wysoki poziom wykorzystania i dodatkową wartość inwestycji oferujemy duży zakres osprzętu. Tak więc, od szklarni po wiaty dla drobiu i małe gospodarstwa rolne, 516-40 AGRI jest na swoim miejscu w każdym punkcie gospodarstwa.
4 m
Maksymalna wysokość podnoszenia
25 KM
Maksymalna moc silnika
1600 kg
Maksymalny udźwig
KOMFORT I ŁATWOŚĆ OBSŁUGI
Sterowanie pojedynczym joystickiem w wózku 516-40 AGRI umożliwia także proporcjonalne sterowanie dodatkowym obwodem hydraulicznym zainstalowanym na ramieniu teleskopowym. Oferowane rozwiązanie jest szybkie i łatwe w użyciu, zapewniając precyzyjną kontrolę.
Dodatkowe obwody hydrauliczne mają ustawiany stały przepływ, co pozwala operatorom zaprogramować natężenie przepływu, wymagane dla obsługi osprzętu. Widoczność, jak na taki kompaktowy wózek jest doskonała. Jest tam duże okno dachowe i opcjonalne przednie i tylne światła robocze. Przełączniki kontrolne są rozmieszczone ergonomicznie i podświetlane, by ułatwić ich rozróżnianie i dobrą widoczność w nocy. Kabina jest duża i przestronna, z szeroko otwieranymi drzwiami, zapewniającymi łatwy dostęp.
Standardowo montowane przyciemniane szyby odbijają 30 % energii słonecznej, zwiększając komfort operatora.
Podczas pracy można odchylać do tyłu górną część drzwi, by umożliwić lepszy dopływ powietrza do kabiny. Dostępne są różne rodzaje foteli, co pozwala na przystosowanie Twojego wózka do potrzeb operatora i do różnych zastosowań. Operatorzy mogą pracować wybierając dowolnie ścieżkę dźwiękową z opcjonalnego radioodbiornika.
ZAPROJEKTOWANA POD KĄTEM WYDAJNOŚCI
Mały rozstaw osi wózka JCB 516-40 AGRI, kąty blokady skrajnych położeń kierownicy, wysokość 1800mm, szerokość 1560mm, uniwersalna hydrostatyczna skrzynia biegów i stały tryb kierowania czterema kołami zapewniają mały promień skrętu i doskonałą zwrotność.

Silnik JCB Diesel by Kohler, spełniający normy Tier 3 wytwarza moment 130Nm już przy 1600 obr/min. Aby zapewnić pracę wielofunkcyjną i zwiększać moc podczas ładowania / przeładunków wykorzystano pedał hamulca do wysprzęglania napędu.

Skrzynia biegów typu Vari-speed umożliwia operatorom zaprogramowanie określonej prędkości jazdy do przodu niezależnie od obrotów silnika 516-40 AGRI: doskonałe rozwiązanie do obsługi osprzętu z napędem hydraulicznym. Ponadto dzięki pojedynczemu dodatkowemu obwodowi hydraulicznemu możesz używać urządzeń, które wymagają zasilania hydraulicznego.

Do tego wózka można wybrać jedną z dwóch wersji szybkosprzęgu: JCB Compact Toolcarrier lub szybkosprzęg typu „Skid-steer”, w wersji z blokadą sworzniem, ręczną lub hydrauliczną.

Aby zapewnić wyjątkową trakcję na miękkim, błotnistym gruncie 516-40 AGRI wyposażono standardowo w napęd na cztery koła, a duży wybór opon umożliwi Ci pracę w różnych warunkach. Montowany w joysticku przełącznik rewersyjny zapewnia szybką i łatwą kontrolę kierunku jazdy.

Wysięgnik może podnieść po promieniu 1600 kg do pełnej wysokości 4m. Udźwig na zasięgu 2m do przodu wynosi 1000kg, co sprawia, że załadunek / wyładunek bali z przyczep jest łatwy i bezpieczny.
SIŁA I WYTRZYMAŁOŚĆ
Aby zapewnić naszym wózkom teleskopowym najwyższe poziomy jakości, wykorzystujemy najnowocześniejsze procesy produkcyjne, np. obróbkę z zastosowaniem robotów i precyzyjną technologię malowania a także nowoczesne techniki montażu.

Nowy, rygorystyczny program badań maszyn JCB Loadall obejmuje długotrwałe testy obciążeniowe podwozia, wysięgnika i innych kluczowych komponentów, jak również tysiące cyklicznych załączeń skrzyni biegów.

Jednoczęściowe, całkowicie spawane podwozie zwiększa wytrzymałość i obniża ciężar maszyny. Większą wytrzymałość zapewniają duże zakładki wysięgnika (do 0.5m) i wytrzymałe siłowniki hydrauliczne produkcji JCB ; wszystkie przeguby wyposażono w utwardzane sworznie.

Wszystkie węże hydrauliczne teleskopowych wózków JCB 516-40 AGRI są w przemyślany sposób poprowadzone poprzez wysięgnik, co zapewnia maksymalną ochronę przed uszkodzeniami.

Możesz mieć pewność co do długoterminowej ochrony maszyn 516-40 AGRI Loadall przed korozją, ponieważ wszystkie kabiny przed malowaniem są zanurzane w elektroforetycznej kąpieli metalicznej.

Szerokokanałowa chłodnica i hydrauliczny wentylator chłodnicy umożliwiają szybkie usuwanie zanieczyszczeń, gromadzących się w bloku chłodzenia.
EFEKTYWNA PRACA
Silnik Ładowarki teleskopowej 516-40 AGRI wytwarza wysoki moment na niskich obrotach, już od 1400 obr/min.

JCB Loadall cieszą się zasłużoną reputacją maszyn, zapewniających niezawodne działanie przy minimalnych przestojach.

Siłowniki układu kierowniczego w 516-40 AGRI Loadall są umieszczone wysoko na osi, z dala od zagrożeń. Ponadto możesz zamówić opcjonalną osłonę przedniej szyby, chroniącą dodatkowo przed spadającymi obiektami.

Kupując JCB Loadall nabywasz maszynę znaną na całym świecie z legendarnej produktywności i jakości. Wysoka jakość wykonania wpływa korzystnie na wysokie ceny odsprzedaży.

Wartości odsprzedaży na rynku wtórnym są wspierane przez nasze ciągłe innowacje konstrukcyjne i produkcyjne. Przykładem tego jest chronione patentem podwozie JCB 516-40 AGRI z jednoelementową ramą z odsadzeniem; kabina jest nisko osadzona w podwoziu, zapewniając małą wysokość maszyny bez obniżania komfortu.
JCB jest pionierem na rynku ładowarek teleskopowych, produkując seryjne tą gamę produktów już od 1977 roku. Ciągłe innowacje pomogły nam pozostać pierwszym wyborem na świecie.
Obecnie gama JCB Loadall jest jedną z najbardziej obszernych na świecie, oferując najwyższy poziom wydajności i produktywności przy najwyższej na świecie jakości wykonania, niezrównanym komforcie i wysokich wartościach rezydualnych.
Duża moc
Wysoki stosunek masy do masy
Wysoki moment obrotowy
Potężne siły zrywania i trakacja

ROZSZERZONA GWARANACJA

5 lat lub 10 000MTH

Folder produktowy
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii ładowarki teleskopowe JCB