Ładowarki rolnicze JCB - teleskopowe
527-58 AGRI / AGRI PLUS - Kompaktowe gabaryty, wyjątkowa zwrotność
Nowa maszyna JCB 527-58 AGRI / AGRI PLUS Loadall jest wózkiem zaprojektowanym tak, by sprostać unikalnym wyzwaniom środowiska rolnego. Kompaktowe gabaryty, niezwykła zwrotność, niezrównana jakość wykonania i całodzienny komfort operatora – to wszystko otrzymujesz w standardzie. Dzięki temu możesz poradzić sobie z wąskimi zakamarkami, śliskim gruntem i najcięższymi obciążeniami roboczymi.
Maksymalna wydajność
To jedynie początek. Tak jak pozostałe wózki teleskopowe JCB AGRI, maszyna 527-58 jest zbudowana specjalnie pod kątem rzeczywistych potrzeb rolniczych użytkowników. Możesz zatem spodziewać się także maksymalnej wydajności, niezawodności, bezpieczeństwa i łatwości serwisowania, przy minimalnych kompromisach.
5.8 m
Maksymalna wysokość podnoszenia
109 KM
Maksymalna moc silnika
2700 kg
Maksymalny udźwig
KOMFORT I ŁATWOŚĆ UŻYTKOWANIA
Dla ułatwienia obsługi wysięgnika siedzenie wyposażono w podłokietnik, zapewniając komfort i oparcie. Podświetlane przełączniki są rozpoznawalne w warunkach złej widoczności, a zgodnie z wymogami ergonomii motoryzacyjnej zainstalowaliśmy nowe przyrządy i ekran TFT o wysokiej rozdzielczości.

W 527-58 AGRI / AGRI PLUS standardowo jest montowana bezstopniowa, hydrostatyczna skrzynia biegów. To doskonałe rozwiązanie zapewnia niepowtarzalną kontrolę, dużą siłę pociągową, duże przyspieszenia i prędkość maksymalną do 40 km/godz.

W tym wózku teleskopowym poprawiono całościową reakcję układu napędowego. Ponadto zwiększono prędkość w „trybie żółwia” do 8 km/godz w celu poprawy osiągów w pracach przeładunkowych.

Monitorowanie poziomu płynu AdBlue do systemu utylizacji spalin (DEF) w wózku 527-58 jest łatwe dzięki nowemu ekranowi TFT.

Opcjonalne przednie i tylne światła robocze zapewniają lepszą widoczność wokół maszyny (dostępna jest opcja LED, wyjątkowo efektywna w nocy). Aby ułatwić wymianę osprzętu możesz także wybrać opcjonalne światło robocze zaczepu holowniczego. Przechylna kolumna kierownicza z opcją teleskopową jest łatwa do ustawiania, zapewniając maksimum komfortu.

Nasz opcjonalny montowany z tyłu, dodatkowy filtr kabinowy utrzymuje świeżość w kabinie.
EFEKTYWNNOŚĆ
Standardowy hydrauliczny wentylator chłodnicy o zmiennej prędkości montowany w wózku JCB 527-58 AGRI / AGRI PLUS Loadall automatycznie reaguje na temperaturę otoczenia i dostosowuje obroty tak, by zapewnić maksymalnie ekonomiczną pracę i minimalny poziom hałasu. Doskonale skierowany strumień powietrza tego wentylatora ogranicza podnoszenie kurzu z ziemi.

Innowacyjna technologia czystego spalania JCB umożliwia silnikom EcoMAX spełnienie wymagań normy Stage V, dzięki użyciu systemu SCR, uszczelnionego na cały okres żywotności, oraz systemów uzdatniania spalin takich jak DPF maszyny JCB spełniają najwyższe wymagania dotyczące czystości spalin.

Elektroniczny, wysokociśnieniowy wtrysk paliwa „common rail” poprawia ekonomikę pracy silnika, zapewniając doskonałą moc i moment. Już przy małej prędkości 1500 – 1600 obr/min a nowa, elektronicznie zarządzana hydrostatyczna skrzynia biegów sprawia, że faktycznie dysponujesz tą mocą.

Wózki teleskopowe JCB dzięki legendarnej wydajności i wbudowanej jakości cieszą się zasłużonym popytem, co zapewnia wysokie ceny odsprzedaży na całym świecie. Silnik EcoMAX może pracować na paliwach niższej klasy, dzięki czemu maszyny AGRI Loadall łatwo sprzedać w różnych krajach po jeszcze wyższych cenach.

Hamulce typu „high back-off” zmniejszają opory tarcia podczas jazdy po drogach i przy przeładunkach, co poprawia oszczędność paliwa do 2%. Obniżenie poziomu oleju w skrzyni „powershift” daje dodatkową poprawę o 1%.
MNIEJ SERWISU, WIĘCEJ PRACY
Filtry (olej silnikowy, olej hydrauliczny i paliwo) są umieszczone centralnie, by zapewnić szybkie i łatwe serwisowanie. Filtr powietrza jest także łatwo dostępny, a jego konstrukcja z dwoma wkładami upraszcza czyszczenie.

Codzienne kontrole i smarowanie można wykonać z poziomu ziemi. Także napełnienie zbiornika paliwa lub zbiornika AdBlue z poziomu ziemi jest łatwe, a obydwa zbiorniki mają w króćcach wlewu filtry wstępne dla ochrony przed pyłem i zanieczyszczeniami.

Wydłużone, 500- godzinne przedziały czasowe między przeglądami skracają przestoje a mimo to utrzymują Twoją maszynę w dobrym stanie. System suchego smarowania wysięgnika oznacza, że ślizgi teleskopu są wyjątkowo odporne i mają 500-godzinne przedziały czasowe między przeglądami.

Wszystkie nasze wózki teleskopowe Loadall (w tym 527-58 AGR / AGRI PLUS) są wyposażone w system LiveLink i mogą przekazywać raporty zużycia paliwa, czas pracy na biegu jałowym i dane obciążenia silnika za pośrednictwem portalu sieciowego LiveLink.
WYDAJNOŚĆ I OSIĄGI
Wózek teleskopowy JCB 527-58 AGRI / AGRI PLUS dysponuje wspaniałą zwrotnością i dużymi prędkościami jazdy dzięki kompaktowemu rozstawowi osi i dużym kątom blokad kierownicy. Dzięki mechanizmom różnicowym z ograniczonym poślizgiem i napędowi 4WD dysponujesz dużą trakcją i osiągami nawet na miękkich, błotnistych gruntach.

Oddzielny pedał hamulca do odłączania napędu zapewnia doskonałą wielofunkcyjność i wzrost mocy podczas ładowania lub przeładunków.

Możesz wybierać spośród trzech trybów kierowania – na dwa koła, na cztery koła i tryb „krab”. Silnik JCB EcoMAX Stage V z turbosprężąrką o zmiennej geometrii łopatek dostarcza wyższą moc 109 KM (81 kW) i moment 516Nm. Te wartości są generowane przy niskich obrotach silnika, zapewniając Ci optymalną reakcję, a także lepsze czasy cykli i siłę trakcyjną.

System amortyzacji łyżki JCB (SRS) poprawia utrzymywanie ładunku i podnosi komfort operatora (tym samym jego wydajność) podczas szybkiej jazdy po drogach lub w nierównym terenie. SRS można włączyć ręcznie, z wysięgnikiem w dowolny położeniu. Ten wózek teleskopowy AGRI Loadall ma wiodący w tej klasie system sterowania Joystickiem oraz hydraulikę z podziałem przepływu. Zapewnia to wygodną obsługę, optymalne czasy cykli i precyzję działania.
JAKOŚĆ, NIEZAWODNOŚĆ, TRWAŁOŚĆ
Sztywny wysięgnik prasowany o przekroju “U” z całkowicie spawanymi płytami zamykającymi. Dla zwiększenia wytrzymałości zastosowano zintegrowaną końcówkę wysięgnika i jednoczęściową płytę zamykającą. Węże hydrauliczne są prowadzone przez wysięgnik w przemyślany sposób, dla maksymalnej ochrony; boczna maska silnika jest cofnięta dla ochrony przed uszkodzeniami w miejscu pracy, a tylne światła są składane dla ochrony przed uszkodzeniem.

Silnik Stage V maszyn JCB 527-58 bazuje na uznanym sukcesie platformy JCB EcoMAX. Od jego wypuszczenia na rynek uzyskaliśmy ponad 200 000 godzin badań w najcięższych aplikacjach i środowiskach.

Ponieważ wykonujemy własne siłowniki hydrauliczne, kabiny, osie, skrzynie biegów i silniki, każdy element wózków teleskopowych JCB pracuje w doskonałej harmonii. Z naszego punktu widzenia oznacza to optymalną niezawodność i osiągi. Aby spełnić europejskie wymogi JCB wprowadził gamę zaczepów typu Rockinger.

Nowy, rygorystyczny program badań maszyn AGRI Loadall obejmuje długotrwałe testy obciążeniowe podwozia, wysięgnika i innych kluczowych komponentów, jak również tysiące cyklicznych załączeń skrzyni biegów.

Aby zapewnić najwyższe poziomy jakości, wykorzystujemy najnowocześniejsze procesy produkcyjne, np. obróbkę z zastosowaniem robotów i precyzyjną technologię malowania, a także nowoczesne techniki montażu.
JCB jest pionierem na rynku ładowarek teleskopowych, produkując seryjne tą gamę produktów już od 1977 roku. Ciągłe innowacje pomogły nam pozostać pierwszym wyborem na świecie.
Obecnie gama JCB Loadall jest jedną z najbardziej obszernych na świecie, oferując najwyższy poziom wydajności i produktywności przy najwyższej na świecie jakości wykonania, niezrównanym komforcie i wysokich wartościach rezydualnych.
Duża moc
Wysoki stosunek masy do masy
Wysoki moment obrotowy
Potężne siły zrywania i trakacja

ROZSZERZONA GWARANACJA

5 lat lub 10 000MTH

Folder produktowy
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii ładowarki teleskopowe JCB