Agregat uprawowy Quadro
4 - belkowy uniwersalny agregat do płytkiej uprawy i głębokiego spulchniania.
Regulacja
Ze względu na długą konstrukcję ramy i odpowiednio długi czas mieszania słomy z glebą Quadro uzyskuje optymalne rozłożenie słomy. Głębokość pracy Quadro można regulować w przedziale od 5 cm do 30 cm tak że z powodzeniem może być używany do płytkiej uprawy ścierniska jak i do głębokiego spulchniania.
Optymalny mulcz
Również duże ilości masy organicznej nie stanowią dla Quadro problemu za sprawą dużego prześwitu pod ramą i 4-rzędowego rozmieszczenia łap na ramie. 4-belkowy Quadro uzyskuje bardzo dobrą strukturę gruzełkowatą a tym samym i optymalny mulcz.
Wyposażenie seryjne
Niwelator i włóka
Przed wałem STS w Quadro montowane są płaskie sprężynujące niwelatory. Ich zadaniem jest wyrównanie terenu po pracujących zębach. Niezwykle łatwe do ustawienia, bezobsługowe i tanie w eksploatacji. Proste a jednocześnie skuteczne narzędzie. Dodatkowo maszyna wyposażona jest w włókę umieszczoną przed wałem która dodatkowo kruszy większe bryły i wyrównuje teren.
Wał podwójny STS
Agregat uprawowy Quadro jest seryjnie wyposażony w podwójny wał STS. Podwójny wał STS charakteryzuje się wysoką nośnością, idealnym wtórnym zagęszczeniem gleby i stabilnością również na kamienistych glebach. Pierścienie wału posiadają profile w kształcie litery U, które podczas pracy napełniają się ziemią. Ziemia w profilach gwarantuje optymalną przyczepność, dzięki czemu wał pracuje z minimalnym poślizgiem.
Hamulec pneumatyczny lub hydrauliczny z osią 40 km/h
Nieodzowny w naszych agregatach Quadro (4,00 m, 4,60 m und 5,70 m szer. roboczej) jest pneumatyczny uklad hamulcowy. W połączeniu z certzfikatem TÜV możliwe jest dopuszczenie do ruchu po drogach publicznych z prędkością 40 Km/h.
Regulacja głębokości
Za utrzymanie głębokości w Quadro odpowiedzialny jest podwójny wał STS i masywne koła podporowe. Zakres głębokości pomiędzy 5 cm a 30 cm można ustawić na listwie otworowej ramion wału. Masywne koła podporowe są regulowane bezstopniowo a skala przymocowana do nich umożliwia ich jednakowe ustawienie.
Opcje
Regulowana brona
Do optymalnego przygotowania pola pod siew Quadro wyposażono w pojedyńczą bronę. Czy to po orce, czy po roślinach okopowych znakomicie wyrównuje uprawione pole. Natomiast stopień intensywności jej pracy można ustawić w zależności od potrzeby i przedplonu.
Elementy robocze do Quadro
TopMix Lemiesz 80 x 14 mm ze skrzydłem: do średniej uprawy z optymalnym efektem mieszania
TopMix Gęsiostopa 320 x 10 mm: do ekstremalnie płytkiej uprawy
TopMix Lemiesz z węglikiem 80 x 30mm: do głębokiego spulchniania z przedłużonym okresem użytkowania dzięki zastosowaniu technologi węglika spiekanego
TopMix Lemiesz z węglikiem 80 x 30mm + skrzydło z węglikiem: do średniej uprawy z przedłużonym okresem użytkowania dzięki zastosowaniu technologi węglika spiekanego
TopMix Dłutoz węglikiem 40 x 20 mm: do ekstremalnie głębokiego spulchniania z przedłużonym okresem użytkowania dzięki zastosowaniu technologi węglika spiekanego
Dane techniczne
  Quadro 300 Quadro 400 Quadro 460 Quadro 570
Szerokość robocza 3,00 m 4,00 m 4,60 m 5,70 m
Szerokość transportowa 3,00 m 3,00 m 3,00 m 3,00 m
Liczba łap 11 15 17 21
Odstęp pomiędzy zębami 27 cm 27 cm 27 cm 27 cm
Prześwit pod ramą 85 cm 85 cm 85 cm 85 cm
Masa 3.300 kg 5.000 kg 5.300 kg 5.800 kg
Zapotrzebowanie na moc od 140 PS 170 PS 190 PS 240 PS
Wyrównanie Niwelatory | Włóka
Wał Podwójny wał STS 530 mm
Brona 13 mm
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Maszyny do uprawy gleby Köckerling