Rozrzutnik obornika
Rozrzutnik obornika ADS
Zgarniający rozrzutnik obornika ADS firmy Fliegl nie ma prawie nic wspólnego z typowymi rozrzutnikami. Zamiast wymagającego ciągłych napraw i konserwacji przenośnika podłogowego na drewnianych deskach, wyposażony jest w stalową skrzynię i oryginalny system zgarniający Fliegl, niezawodnie sprawujący się w najcięższych warunkach w rolnictwie, leśnictwie i budownictwie.
Rozrzutnik obornika ADS firmy Fliegl łączy w sobie opatentowaną technologię zgarniania Fliegl z wydajnymi rozrzutnikami obornika stałego. Działa precyzyjnie, jest mało wymagający pod względem konserwacji i trwały. Nawet na zboczach, dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości i szerokiemu rozstawowi kół, ADS jeździ i rozrzuca bezpiecznie. Hydrauliczne zawieszenie dyszla zapewnia optymalny komfort jazdy (od ADS 100). W wersji z prędkością 40 km/h w zestawie znajdują się błotniki.
Informacje
Dostępne są pięć jednoosiowe przyczepy (6, 8, 10,12 lub 14 ton dopuszczalnej masy całkowitej) oraz dwa dwuosiowa przyczepa o dopuszczalnej masie całkowitej 16 lub 20 ton.
Objętości ich stalowych skorup wahają się od 6 do 19 metrów sześciennych.
Wydajny i precyzyjny
Dzięki niskiemu środkowi ciężkości oraz szerokiemu rozstawowi kół nawet na stromym terenie pojazd pewnie porusza się i rozrzuca materiał. Solidny mechanizm rozrzutnika z pionowymi wałami frezującymi oraz zasięgiem rozrzutu ok. dwunastu metrów przerabia zarówno suchy materiał, jak i wilgotne substancje. Hydrauliczny cylinder dyszla, regulujący nachylenie skrzyni, optymalizuje rozrzut, co wpływa na szerokość pracy. Mechanizm rozrzutnika jest napędzany wałem przekaźnika mocy.
Regulacja posuwu przenośnika podłogowego za pomocą mechanicznego lub elektrycznego pokrętła dba o ściśle określoną ilość rozrzutu. Do zgarniających rozrzutników obornika ADS należy przyszłość. Gwarantują one ekonomiczne wykorzystanie zarówno w dużych gospodarstwach, jak i u podwykonawców.
• Duża stabilność – nisko położony środek ciężkości
• Wyposażony w sprawdzoną technologię zsuwaniai
• Brak wrażliwych elementów eksploatacyjnych, w przeciwieństwie do łańcuchowych przenośników podłogowychi
• Optymalny rozrzut stałego obornika przy maksymalnym zasięgu (ok. 12 m) Idealny: Regulowany rozrzut dzięki hydraulicznemu cylindrowi dyszlai
• Ładowność 6-14 m³
ROZRZUTNIK OBORNIKA Z SYSTEMEM ZGARNIAJĄCYM ADS FIRMY FLIEGL JEST WSZECHSTRONNY
• Solidny rozrzutnik o szerokości roboczej 12 m
• Hydrauliczna zasuwa spiętrzająca
• Mechaniczna regulacja posuwu montowana seryjnie. Opcja: Regulacja posuwu za pomocą potencjometru elektrycznego lub Elektroniczny system regulacji i sterowania Vario Sens Light ISOBUS (od ADS 100)
• Wahadło rozrzucające
Podstawowy ADS 60 wyposażony jest w cztery wały pionowe, wszystkie pozostałe typy w solidny rozrzutnik Profi V2 lub w wersję z niskim zawieszeniem V2n (ADS 80 i ADS 100). Seria V2 jest wyposażona w całkowicie ocynkowaną zasuwę spiętrzającą; łożyska zespołu rozrzutnika są dostępne do łatwej konserwacji za pomocą centralnej listwy smarującej. Gładko pracujące wahadło rozrzucające jest delikatne dla przekładni i wymaga tylko niewielkiej konserwacji. Ciała obce nie uszkadzają go.
Niemieckie Towarzystwo Rolnicze przyznało ADS 120 jako profesjonalnemu rozrzutnikowi znak testowy DLG za jakość rozrzucania obornika. W teście osiągnięto bardzo dobre właściwości rozrzutu zarówno dla 10 t/ha jak i 30 t/ha. W rozkładzie poprzecznym i wzdłużnym obliczone współczynniki zmienności wynoszą poniżej 15%. Odcinek w strefie tolerancji jest na wysokim poziomie 67% przy ręcznym sterowaniu za pomocą potencjometru, ale może być zwiększony do prawie 90% przy automatycznym sterowaniu za pomocą Fliegl VarioSens.
Działa precyzyjnie, jest mało wymagający pod względem konserwacji i trwały.
Transportprogramm-DE-2019
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii maszyny rolnicze FLIEGL