Wozy asenizacyjne
Wozy asenizacyjne
Najlepsze standardy oraz innowacje wyznaczające nowe kierunki w technologii asenizacji. Wozy asenizacyjne marki Fliegl wyróżniają się przede wszystkim wytrzymałą konstrukcją. Dzięki sporemu szeregu opcji dodatkowych możliwe jest skonfigurowanie wariantów wyposażenia pasujących do najróżniejszych obszarów zastosowania i regionów.
Najlepsze standardy oraz innowacje wyznaczające nowe kierunki w technologii asenizacji. Wozy asenizacyjne marki Fliegl wyróżniają się przede wszystkim wytrzymałą konstrukcją. Dzięki sporemu szeregu opcji dodatkowych możliwe jest skonfigurowanie wariantów wyposażenia pasujących do najróżniejszych obszarów zastosowania i regionów.Maszyny przekonują dużą skutecznością i bogatym wyposażeniem podstawowym. Podczas projektowania wozów asenizacyjnych wyjątkowo ważne były aspekty praktyczne i wydajność. Wozy zostały tak stworzone aby przynosiły możliwie największy komfort podczas pracy.
Ze względu na to Fliegl zastosował wszelkie możliwości najnowocześniejszych technologii.
• Pojemność wozów jednoosiowych od 3000 litrów do 14 000 litrów.
• Pojemność wozów dwuosiowych od 8600 litrów do 20 000 litrów.
• Pojemność wozów trzyosiowych od 20 000 litrów do 27 500 litrów.
• Pojemność wozów czteroosiowych od 25 000 litrów do 30 000 litrów.
Główne modele, które wyróżniamy to:
• Aplikator typu węże wleczone
• Aplikator typu węże wleczone z redlicami nacinającymi darń
• Aplikator tarczowo – szczelinowy
• Aplikator talerzowy
• Aplikator redlicowy
Wozy asenizacyjne próżniowe
Wóz asenizacyjny Jumbo Line
• od 3000 l do 10 600 l
• Niski środek ciężkości zapewniający wysoką stabilność
Profesjonalistami na małych i stromo nachylonych powierzchniach są wozy asenizacyjne JUMBO Line. Ze względu na swoje rozmiary i nisko położony środek ciężkości ten typ wozu asenizacyjnego jest zarówno zwrotny, jak i bezpieczny. Firma Fliegl oferuje inteligentne wozy JUMBO Line wyłącznie w wersji próżniowej.
Wóz asenizacyjny Jumbo Turbo Line
• od 3000 l do 8600 l
• Rozrzucanie gnojowicy pod dużym ciśnieniem na stromych zboczach
JUMBO TURBO Line opiera się na technologii linii JUMBO i dlatego zawiera wszystkie zalety JUMBO Line. Cechą szczególną wozów asenizacyjnych w wersji JUMBO TURBO Line jest dodatkowa pompa rotacyjna. Opcjonalne, hydraulicznie wychylane działko do gnojowicy oferuje najlepsze warunki, szczególnie do rozrzutu na stokach.
Próżniowe wozy asenizacyjne Maxx-Line
• od 5000 l do 25 000 l
• Szeroki wybór pojemności
Wozy asenizacyjne Maxx Line mają odpowiednio dopasowane wyposażenie i wyróżniają się przede wszystkim wytrzymałą konstrukcją. W tym samym czasie wozy asenizacyjne Maxx Line zdobywają punkty dzięki szerokiej gamie różnych rozmiarów zbiorników. Wszystkie rozrzutniki gnojowicy mogą być łączone z tymi zbiornikami.
Wóz asenizacyjny Maxx Line Plus
• od 14 000 l do 18 000 l
• Wszechstronny wóz asenizacyjny do samodzielnej mechanizacji
Jako rozszerzenie Maxx, Line Maxx Line Plus przekonuje również standardowym ogumieniem o dużym rozmiarze. Zapewnia to nie tylko maksymalny komfort jazdy zarówno na polu, jak i na drodze, ale także optymalnie chroni glebę przed ubiciem. Opcjonalna turbosprężarka umieszczona centralnie pod zbiornikiem zapewnia wygodne i mocne ssanie.
Wóz asenizacyjny Jumbo Line Plus
• od 14 000 l do 18 000 l
• Specjalista od stoków dla stabilnego prowadzenia
Dzięki przegubowemu mostowi napędowemu Boogie SB i w połączeniu z kołami 30,5" wozy asenizacyjne JUMBO Line Plus zapewniają bezpieczną i przyjazną dla gleby pracę na stoku. Cechą szczególną tych wozów asenizacyjnych jest zmienne zwiększanie obciążenia dyszla pociągowego z tyłu ciągnika – możliwe dzięki hydraulicznie przesuwanemu zespołowi osiowemu. Twój ciągnik zyskuje na właściwościach trakcyjnych i mocy pociągowej!
Próżniowy wóz asenizacyjny Big Foot Tandem
• 16 000 i 18 000 l
• Ogromne ogumienie do ochrony podłoża
Cechą charakterystyczną wozu asenizacyjnego BIG FOOT firmy Fliegl jest standardowe ogumienie 800/60 R 34.
Zwłaszcza na obszarach bagnistych i raczej wilgotnych, wozy asenizacyjne rozprowadzają gnojowicę przy minimalnym nacisku na podłoże i najlepszym rozłożeniu obciążenia. Pojedyncze, indywidualnie dopasowane do ogumienia, nadkola są zintegrowane. Hydrauliczna amortyzacja osi zapewnia najlepsze przyleganie do podłoża i najwyższy komfort jazdy, nawet na stromych zboczach.
Próżniowy wóz asenizacyjny Alpha Line
• od 10 600 l do 27 500 l
• Najlepsze wyposażenie do profesjonalnego użytku z ogromną mocą
Cechą charakterystyczną wozu asenizacyjnego BIG FOOT firmy Fliegl jest standardowe ogumienie 800/60 R 34.
Model wozu asenizacyjnego Alpha Line został specjalnie zaprojektowany do profesjonalnego i intensywnego użytkowania. Ma bogate wyposażenie podstawowe i może być wyposażony w bardzo nowoczesne i sprytne detale techniczne. Szczególnie w dziedzinie ochrony gleby ta linia wozów oferuje kilka interesujących możliwości.
Ssanie: Gdy sprężarka znajduje się w pozycji ssącej, w zbiorniku powstaje podciśnienie. Substrat jest zasysany do zbiornika przez wytworzoną próżnię. Syfon w połączeniu z separatorem piany zapobiega nadmiernemu zasysaniu gnojowicy do sprężarki.
1. Sprężarka próżniowa
2. Wylot powietrza sprężarki
3. Zawór nadciśnieniowy
4. Oddzielacz piany
5. Manometr do kontroli podciśnienia
6. Syfon
7. Podciśnienie
8. Zawór ssący
9. Przewód ssący
Rozrzut: Gdy sprężarka znajduje się w pozycji ciśnieniowej, powietrze przepływa do zbiornika. Powstałe nadciśnienie tłoczy substrat do rozlewacza. Zawór nadciśnieniowy zapewnia, że maksymalne ciśnienie 0,5 bara nie zostanie przekroczone podczas aplikacji.
1. Sprężarka próżniowa
2. Wlot powietrza sprężarki
3. Zawór nadciśnieniowy
4. Oddzielacz piany
5. Manometr do kontroli zbyt wysokiego ciśnienia
6. Syfon
7. Zbyt wysokie ciśnienie
8. Gnojowica pod ciśnieniem
9. Rozlewacz
Od ponad 35 lat firma Fliegl Agrartechnik produkuje bębny próżniowe w różnych rozmiarach i wersjach.
Gnojowica-prospekt-PL-2018/2019
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii maszyny rolnicze FLIEGL