Pasywana uprawa gleby - Catros
Zawieszana brona talerzowa Catros
Praca kompaktowymi bronami talerzowymi Catrros wykonanymi przez AMAZONE, to podwójna przyjemność! Są lekkie w uciągu, można jechać w dobrym tempie wykonując przy tym uprawę o najwyższej jakości.
Wysokie wydajności powierzchniowe, niewielkie zapotrzebowanie paliwa i niski stopień zużycia, to mocne strony bron talerzowych Catros. Idealnie nadają się do szybkiej, płytkiej, intensywnie mieszającej uprawy ściernisk, nawet przy dużych ilościach słomy. Wymieszanie słomy z kukurydzy, uprawa ścierniska po kukurydzy, zabiegi na użytkach zielonych i rekultywacja ugorów, przygotowanie gleby pod siew oraz wymieszanie gnojowicy z glebą to kolejne opcje wykorzystania tych bron
• Łatwa w uciągu, 3 m szerokości roboczej od 90 KM mocy ciągnika
• Bezobsługowe ułożyskowanie talerzy ze ślizgowymi pierścieniami uszczelniającymi i trwałym smarowaniem
• Optymalne ustawienie talerzy dla pewnej pracy także w najcięższych warunkach
• Przesunięcie rzędów talerzy z szybkim, komfortowym przestawianiem mechanicznym
• Możliwe wyposażenie w nabudowany siewnik GreenDrill do poplonów
• Opcjonalnie hydrauliczna zmiana głębokości roboczej. Skala do odczytu głębokości roboczej
• Oddzielne zawieszenie każdego talerza z optymalnym dopasowaniem do konturów pola i znakomitą przepustowością
• Seryjnie bezobsługowe zabezpieczenie przed kamieniami przez gumowe elementy sprężyste.
Pracować tylko ''tak głęboko, jak to konieczne''
Z mechaniczną zmianą głębokości roboczej należącą do wyposażenia seryjnego, można ją ustawić bardzo dokładnie.
Bezpiecznie i absolutnie bezobsługowo
Elastyczne, gumowe elementy sprężynujące na zawieszeniu każdego z talerzy służą nie tylko do optymalnego dopasowania się do konturów gleby ale również jako zabezpieczenie talerzy przed kamieniami. Duże gumowe sprężyny są bezobsługowe i wyróżniają się długą drogą amortyzacji, co zapobiega gwałtownym uderzeniom o ramę.
Maszyny zawieszane na TUZ ciągnika
Sztywne: Maszyny zawieszane, sztywne o szerokościach roboczych od 3 m do 4 m są bardzo wydajne dzięki wysokim prędkościom roboczym.
Składane hydraulicznie: Składane hydraulicznie, zawieszane maszyny o szerokościach roboczych od 4 m do 6 m są idealne do osiągania dużych wydajności powierzchniowych lub dziennych.
Talerze Catros - wyjątkowo precyzyjnie, wyjątkowo płytko
Talerze Catros o średnicy 460 mm to idealne rozwiązanie do precyzyjnej, płytkiej oraz intensywnie mieszającej uprawy ściernisk. Tworzy się wtedy doskonałe przesłanki do kiełkowania i wschodów chwastów oraz szybkiego rozkładu słomy.
+ Głębokość robocza od 3 cm do 12 cm
+ Grubość talerzy 4 mm/średnica talerzy 460 mm/gładkie
+ Bardzo płytka uprawa z rozcinaniem na całej powierzchni
+ Optymalne przygotowanie do siewu
Dla dużej masy roślin
Talerze Catros+- z zębatymi krawędziami i dużą średnicą 510 mm, pokazują swoją siłę tam, gdzie na polach leży dużo słomy i innych resztek roślinnych. Stosowane są do wymieszania z glebą słomy oraz ściernisk kukurydzy, do niszczenia porostu na użytkach zielonych albo do rekultywacji ugorów.
Przy uprawach ścierniskowych po zbożach, talerze +-pracują nieco głębiej, to jest na 5 cm do 15 cm.
Optymalne ustawienie przesunięcia rzędów talerzy
W bardzo trudnych warunkach pracy (susza) pozycję talerzy można odpowiednio dostosować. Można wówczas przestawić wzajemne położenie rzędów talerzy dla uzyskania większej ilości gleby z ryzykiem niepodcięcia całej powierzchni. Kolejną zaletą jest ustawianie przesunięcia rzędów talerzy przy zeszlifowanych talerzach. Ustawienia wykonywane są czworokątnym sworzniem mimośrodowym, służącym równocześnie jako ogranicznik. Przy sztywnych Catros o szerokości roboczej 3 m i 3,5 m z pomocą układu przestawiania, oba rzędy talerzy są przesuwane do siebie i ryglowane w pozycji transportowej. Przed rozpoczęciem pracy talerze są ponownie odryglowane i rozsuwane. W wyniku tego, pomimo pełnej szerokości roboczej możliwa jest również bezpieczna jazda po drogach.
Wyjątkowo niskie zapotrzebowanie paliwa
Kompaktowymi bronami talerzowymi Catros można jechać z prędkością roboczą wynoszącą od 12 km/h do 18 km/h. Pozwala to uzyskiwać wyjątkowo duże wydajności powierzchniowe i redukuje czas pracy do niezbędnego minimum. Czynnikiem decydującym o sukcesie ekonomicznym jest jednak zużycie paliwa, koszty napraw oraz części zamiennych.
Aby niezawodnie ustalić liczby mówiące o tych kosztach, AMAZONE, przez wiele lat współpracy z centrum doświadczalnym DLG w Groß-Umstadt wykonywała próby pomiarowe. Przy wszystkich testach okazało się, że kompaktowe brony talerzowe Catros wyjątkowo oszczędzają paliwo. Przy uprawkach ścierniskowych o średniej głębokości roboczej wynoszącej 6 cm - zależnie od rodzaju gleby i topografii terenu stwierdzono, że zużycie paliwa wynosi tylko niecałe 4 l/ha. Podobnie korzystny wynik dawało przygotowanie zagonów do siewu.
Bez ciągłego smarowania – dzięki bezobsługowemu ułożyskowaniu talerzy
Smarowanie ułożyskowania talerzy nie jest konieczne, co znacznie zmniejsza nakłady na konserwację. Ślizgowe pierścienie uszczelniające są od dziesięcioleci stosowane w maszynach budowlanych do uszczelniania rolek bieżnych przy pojazdach gąsienicowych i także tam, nawet w najtrudniejszych warunkach pracują absolutnie niezawodnie.
Talerze ustawione pod ostrym kątem
Przy kącie ustawienia talerzy rzędu przedniego 17° i rzędu tylnego 14°, talerze Catros ułożone są prawie pionowo do gleby. Zapewnia to płynne przekazanie mieszaniny gleby i słomy z pierwszego do drugiego rzędu talerzy i powoduje świetne wymieszanie gleby z materiałem roślinnym. W porównaniu z talerzami ustawionymi mniej ostro, kąt wyrzutu materiału do tyłu jest tu znacznie zniwelowany. W ten sposób wydobyta mieszanina gleby ze słomą jest równo układana na powierzchni pola przed wałem uprawowym.
Perfekcyjne – pojedynczo zawieszone talerze
Czy będzie to Catros czy Certos, we wszystkich maszynach każdy z talerzy umocowany jest na ramie indywidualnie, na gumowych elementach amortyzujących. Lepiej, niż w maszynach ze sztywno zamocowanymi talerzami, każdy z talerzy Catros może się indywidualnie dopasować do konturów gleby tak, że koleiny nie są jedynie przysypane ziemią, lecz rzeczywiście uprawione. Oddzielne zawieszenie każdego z talerzy umożliwia optymalny przepływ większej ilości masy organicznej w porównaniu do talerzy ustawionych i zawieszonych parami.
Bezpiecznie i absolutnie bezobsługowo
Cayros M jest stosowanym uniwersalnie pługiem obracalnym dla szeroko używanej klasy ciągników o mocy do 88 kW/120 KM. Z komfortowym centrum regulacji i wieloma możliwościami wyposażenia, świetnie nadaje się dla małych i średnich gospodarstw.
Pracować tylko ''tak głęboko, jak to konieczne''
Z mechaniczną zmianą głębokości roboczej należącą do wyposażenia seryjnego, można ją ustawić bardzo dokładnie.
Kompaktowa brona talerzowa Catros z ramą łączącą
Najbardziej wydajne szerokości robocze wynoszące 9 m wzgl. 12 m uzyskuje się przez połączenie trzech kompaktowych bron talerzowych na ramie łączącej AMAZONE. Rama łącząca AMAZONE, która pozwala stworzyć z trzech pojedynczych maszyn niezwykle wydajny zespół, może być także stosowana z siewnikami punktowymi ED lub z siewnikami D9.
Dane techniczne
Przelicznik wydajności
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii pasywna uprawa gleby AMAZONE