Pasywana uprawa gleby - Catros Special
Zawieszana brona talerzowa Catros Special
Zawieszana brona talerzowa Catros Special idealnie nadaje się do uprawy szybkiej, płytkiej oraz intensywnie mieszającej glebę. Z solidnie zbudowaną techniką przy szerokości roboczej od 2,5 m do 4 m to znakomity model podstawowy dla małych i średnich gospodarstw.
• Łatwa w uciągu, od 2,5 m szerokości roboczej od 75 KM mocy ciągnika
• Bezobsługowe ułożyskowanie talerzy ze ślizgowymi pierścieniami uszczelniającymi i trwałym smarowaniem
• Składane i ustawiane talerze krawędziowe
• Optymalne ustawienie talerzy dla pewnej pracy także w najcięższych warunkach
• Centralne i proste mechaniczne ustawianie głębokości roboczej po lewej stronie maszyny
• Możliwe wyposażenie w nabudowany siewnik GreenDrill do poplonów
• Oddzielne zawieszenie każdego talerza z optymalnym dopasowaniem do konturów pola i znakomitą przepustowością
Zawieszana brona talerzowa Catros Special 2503, 3003, 3503, 4003
Łatwe zawieszenie i szerokość robocza od 2,5 m do 4 m sprawiają, że zawieszana brona talerzowa Catros Special jest świadomym rozwiązaniem cenowym w gospodarstwie. Dzięki przemyślanej koncepcji wszystkie ustawienia podstawowe można szybko i łatwo wykonywać sposobem mechanicznym. Ustawienie głębokości roboczej odbywa się przez proste, zajmujące bardzo mało czasu przełożenie elementów dystansowych.
Talerze Catros - wyjątkowo precyzyjnie, wyjątkowo płytko
Talerze Catros o średnicy 460 mm to idealne rozwiązanie do precyzyjnej, płytkiej oraz intensywnie mieszającej uprawy ściernisk. Tworzy się wtedy doskonałe przesłanki do kiełkowania i wschodów chwastów oraz szybkiego rozkładu słomy.
+ Głębokość robocza od 3 cm do 12 cm
+ Grubość talerzy 4 mm/średnica talerzy 460 mm/gładkie
+ Bardzo płytka uprawa z rozcinaniem na całej powierzchni
+ Optymalne przygotowanie do siewu
Dla dużej masy roślin
Talerze Catros+- z zębatymi krawędziami i dużą średnicą 510 mm, pokazują swoją siłę tam, gdzie na polach leży dużo słomy i innych resztek roślinnych. Stosowane są do wymieszania z glebą słomy oraz ściernisk kukurydzy, do niszczenia porostu na użytkach zielonych albo do rekultywacji ugorów.
Przy uprawach ścierniskowych po zbożach, talerze +-pracują nieco głębiej, to jest na 5 cm do 15 cm.
Cayros M – Uniwersalna klasa średnia
Cayros M jest stosowanym uniwersalnie pługiem obracalnym dla szeroko używanej klasy ciągników o mocy do 88 kW/120 KM. Z komfortowym centrum regulacji i wieloma możliwościami wyposażenia, świetnie nadaje się dla małych i średnich gospodarstw.
Cechy szczególne:
• 2-, 3- lub 4-skibowe
• Dla ciągników do 88 kW/120 KM
Oś obrotu o średnicy 80 mm z wahliwym ułożyskowaniem stożkowym:
• Seryjnie w pługach ze sworzniami ścinalnymi i stopniowej regulacji szerokości roboczej
Oś obrotu o średnicy 90 mm:
• Seryjnie w pługach z zabezpieczeniem Non Stop i/lub hydrauliczną regulacją szerokości roboczej V
• Opcjonalnie w pługach ze sworzniami ścinalnymi i stopniowej regulacji szerokości roboczej
• Utwardzony profil ramy 120 x 100 x 8 mm
• Seryjna regulacja szerokości roboczej (4 stopnie), do wyboru również hydrauliczna regulacja bezstopniowa
• Zabezpieczenie przed kamieniami śrubą ścinalną, opcjonalnie także półautomatyczne ze spiralną sprężyną albo automatyczne, hydrauliczne NonStop
• Do wyboru 2 odstępy korpusów
• Seryjnie automatyka siłownika obracania o działaniu dwustronnym (możliwa praca z zaworem sterującym o działaniu jednostronnym i powrotem), na życzenie także z automatycznym liniowaniem ramy (siłownik z pamięcią)
Talerze krawędziowe - dla 100% szerokości roboczej
Ze składanymi talerzami krawędziowymi w Catros Special od 3 m szerokości roboczej można szybko przechodzić z pozycji transportowej do roboczej, przy czym zawsze osiągana jest efektywna szerokość robocza. Talerze są ustawiane i zapewniają równe połączenie z sąsiednimi przejazdami.
Wyjątkowo niskie zapotrzebowanie paliwa
Kompaktowymi bronami talerzowymi Catros można jechać z prędkością roboczą wynoszącą od 12 km/h do 18 km/h. Pozwala to uzyskiwać wyjątkowo duże wydajności powierzchniowe i redukuje czas pracy do niezbędnego minimum. Czynnikiem decydującym o sukcesie ekonomicznym jest jednak zużycie paliwa, koszty napraw oraz części zamiennych.
Aby niezawodnie ustalić liczby mówiące o tych kosztach, AMAZONE, przez wiele lat współpracy z centrum doświadczalnym DLG w Groß-Umstadt wykonywała próby pomiarowe. Przy wszystkich testach okazało się, że kompaktowe brony talerzowe Catros wyjątkowo oszczędzają paliwo. Przy uprawkach ścierniskowych o średniej głębokości roboczej wynoszącej 6 cm - zależnie od rodzaju gleby i topografii terenu stwierdzono, że zużycie paliwa wynosi tylko niecałe 4 l/ha. Podobnie korzystny wynik dawało przygotowanie zagonów do siewu.
Bez ciągłego smarowania – dzięki bezobsługowemu ułożyskowaniu talerzy
Smarowanie ułożyskowania talerzy nie jest konieczne, co znacznie zmniejsza nakłady na konserwację. Ślizgowe pierścienie uszczelniające są od dziesięcioleci stosowane w maszynach budowlanych do uszczelniania rolek bieżnych przy pojazdach gąsienicowych i także tam, nawet w najtrudniejszych warunkach pracują absolutnie niezawodnie.
Talerze ustawione pod ostrym kątem
Przy kącie ustawienia talerzy rzędu przedniego 17° i rzędu tylnego 14°, talerze Catros ułożone są prawie pionowo do gleby. Zapewnia to płynne przekazanie mieszaniny gleby i słomy z pierwszego do drugiego rzędu talerzy i powoduje świetne wymieszanie gleby z materiałem roślinnym. W porównaniu z talerzami ustawionymi mniej ostro, kąt wyrzutu materiału do tyłu jest tu znacznie zniwelowany. W ten sposób wydobyta mieszanina gleby ze słomą jest równo układana na powierzchni pola przed wałem uprawowym.
Perfekcyjne – pojedynczo zawieszone talerze
Czy będzie to Catros czy Certos, we wszystkich maszynach każdy z talerzy umocowany jest na ramie indywidualnie, na gumowych elementach amortyzujących. Lepiej, niż w maszynach ze sztywno zamocowanymi talerzami, każdy z talerzy Catros może się indywidualnie dopasować do konturów gleby tak, że koleiny nie są jedynie przysypane ziemią, lecz rzeczywiście uprawione. Oddzielne zawieszenie każdego z talerzy umożliwia optymalny przepływ większej ilości masy organicznej w porównaniu do talerzy ustawionych i zawieszonych parami.
Dane techniczne
Przelicznik wydajności
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii pasywna uprawa gleby AMAZONE