Pasywana uprawa gleby - Catros XL
Zawieszana brona talerzowa Catros XL
Kompaktowymi bronami talerzowymi Catros można jechać z prędkością roboczą wynoszącą od 12 km/h do 18 km/h. Pozwala to uzyskiwać wyjątkowo duże wydajności powierzchniowe i redukuje czas pracy do niezbędnego minimum. Czynnikiem decydującym o sukcesie ekonomicznym jest jednak zużycie paliwa, koszty napraw oraz części zamiennych.
Aby niezawodnie ustalić liczby mówiące o tych kosztach, AMAZONE, przez wiele lat współpracy z centrum doświadczalnym DLG w Groß-Umstadt wykonywała próby pomiarowe. Przy wszystkich testach okazało się, że kompaktowe brony talerzowe Catros wyjątkowo oszczędzają paliwo. Przy uprawkach ścierniskowych o średniej głębokości roboczej wynoszącej 6 cm - zależnie od rodzaju gleby i topografii terenu stwierdzono, że zużycie paliwa wynosi tylko niecałe 4 l/ha. Podobnie korzystny wynik dawało przygotowanie zagonów do siewu.
Bezpiecznie i absolutnie bezobsługowo
Elastyczne, gumowe elementy sprężynujące na zawieszeniu każdego z talerzy służą nie tylko do optymalnego dopasowania się do konturów gleby ale również jako zabezpieczenie talerzy przed kamieniami.
Duże gumowe sprężyny są bezobsługowe i wyróżniają się długą drogą amortyzacji, co zapobiega gwałtownym uderzeniom o ramę.
Bez ciągłego smarowania – dzięki bezobsługowemu ułożyskowaniu talerzy
Smarowanie ułożyskowania talerzy nie jest konieczne, co znacznie zmniejsza nakłady na konserwację. Ślizgowe pierścienie uszczelniające są od dziesięcioleci stosowane w maszynach budowlanych do uszczelniania rolek bieżnych przy pojazdach gąsienicowych i także tam, nawet w najtrudniejszych warunkach pracują absolutnie niezawodnie.
Talerze ustawione pod ostrym kątem
Przy kącie ustawienia talerzy rzędu przedniego 17° i rzędu tylnego 14°, talerze Catros ułożone są prawie pionowo do gleby. Zapewnia to płynne przekazanie mieszaniny gleby i słomy z pierwszego do drugiego rzędu talerzy i powoduje świetne wymieszanie gleby z materiałem roślinnym. W porównaniu z talerzami ustawionymi mniej ostro, kąt wyrzutu materiału do tyłu jest tu znacznie zniwelowany. W ten sposób wydobyta mieszanina gleby ze słomą jest równo układana na powierzchni pola przed wałem uprawowym.
Perfekcyjne – pojedynczo zawieszone talerze
Czy będzie to Catros czy Certos, we wszystkich maszynach każdy z talerzy umocowany jest na ramie indywidualnie, na gumowych elementach amortyzujących. Lepiej, niż w maszynach ze sztywno zamocowanymi talerzami, każdy z talerzy Catros może się indywidualnie dopasować do konturów gleby tak, że koleiny nie są jedynie przysypane ziemią, lecz rzeczywiście uprawione. Oddzielne zawieszenie każdego z talerzy umożliwia optymalny przepływ większej ilości masy organicznej w porównaniu do talerzy ustawionych i zawieszonych parami.
Pracować tylko ''tak głęboko, jak to konieczne''
Z mechaniczną zmianą głębokości roboczej należącą do wyposażenia seryjnego, można ją ustawić bardzo dokładnie.
Dane techniczne
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii pasywna uprawa gleby AMAZONE