Pasywana uprawa gleby - Certos 2 TX
Duża zaczepiana kompaktowa brona talerzowa Certos 2 TX
Certos uzupełnia ofertę programu produktów AMAZONE o dużą, kompaktową bronę talerzową. Zaczepiana Certos TX ze środkowym podwoziem, dzięki talerzom o średnicy 660 mm może pracować na głębokości roboczej aż do 20 cm i nawet przy dużych ilościach materiału organicznego nie powoduje zatorów. Gleba jest intensywnie rozluźniona i przemieszana.
• Wysoka zwrotność na środkowym podwoziu i duża siła uderzenia przy prędkości roboczej do 15 km/h.
• Intensywne, pełne przemieszanie gleby na głębokości roboczej do 20 cm. Wysoka przepustowość.
• Optymalne przygotowanie pola pod siew także na ciężkich glebach.
• Duży odstęp między talerzami a wałem do optymalnego uspokojenia gleby.
• Obróbka dużych ilości słomy po kukurydzy, słoneczniku i poplonach.
• Różne dołączane wały uprawowe do wszelkiego rodzaju gleb.
• Możliwość nabudowania siewnika GreenDrill do siewu poplonów i drobnych nasion.
Zintegrowane podwozie
Zintegrowane środkowe podwozie z ogumieniem 550/45-22,5 względnie 400/60-22,5, dba o wysoką zwrotność maszyny na polu i na drodze. Pozycja środkowego podwozia zapewnia dobry rozkład masy maszyny i pozwala na dołączanie różnych wałów uprawowych AMAZONE, dostosowanych do właściwości uprawianej gleby
Czy płytko czy głęboko – zawsze szybko i intensywnie
Średnica talerzy kompaktowej brony talerzowej ma istotny wpływ na głębokość roboczą i jakość uprawy. Zębate, bardzo duże talerze o średnicy 660 mm w Certos TX są w przednim rzędzie ustawione wyjątkowo agresywnie z kątem 22 stopni, pozostawiając za sobą na ciężkich glebach znakomity obraz pracy. Duży odstęp między talerzami a wałem powoduje, że gleba ponownie się uspokaja i jest w możliwie najlepszy sposób ugniatana przez podążający z tyłu wał.
Głębokości robocze od 7 cm do 20 cm umożliwiają szerokie spektrum zastosowań od uprawek ścierniskowych, przez przygotowanie gleby pod siew aż do uprawy na średnią głębokość. Certos TX pozwala także na likwidację pastwisk. I wszystko to z tym samym zestawem talerzy.
Gładko po drodze
Zębate, bardzo duże talerze o średnicy 660 mm w Certos TX są w przednim rzędzie ustawione wyjątkowo agresywnie z kątem 22 stopni, pozostawiając za sobą na ciężkich glebach znakomity obraz pracy. Duży odstęp między talerzami a wałem powoduje, że gleNowe maszyny zaczepiane Catros+-2TX o szerokościach roboczych mit od 7 m do 9 m obok swoich rozmiarów polowych zachwycają znakomitymi właściwościami jezdnymi na drodze.
Kołnierzowe zawieszenie zaczepu umożliwia w Catros+-2TX indywidualny wybór rodzaju zaczepu. Tym samym możliwe jest dostosowanie zaczepu odpowiednio do wymagań każdego rodzaju ciągnika. Do wyboru są zaczepy dźwigni dolnych kat. III, IV, V, różne średnice ucha pociągowego lub zaczep z kulą pociągową K80.
Wyjątkowo niskie zapotrzebowanie paliwa
Kompaktowymi bronami talerzowymi Catros można jechać z prędkością roboczą wynoszącą od 12 km/h do 18 km/h. Pozwala to uzyskiwać wyjątkowo duże wydajności powierzchniowe i redukuje czas pracy do niezbędnego minimum. Czynnikiem decydującym o sukcesie ekonomicznym jest jednak zużycie paliwa, koszty napraw oraz części zamiennych.
Aby niezawodnie ustalić liczby mówiące o tych kosztach, AMAZONE, przez wiele lat współpracy z centrum doświadczalnym DLG w Groß-Umstadt wykonywała próby pomiarowe. Przy wszystkich testach okazało się, że kompaktowe brony talerzowe Catros wyjątkowo oszczędzają paliwo. Przy uprawkach ścierniskowych o średniej głębokości roboczej wynoszącej 6 cm - zależnie od rodzaju gleby i topografii terenu stwierdzono, że zużycie paliwa wynosi tylko niecałe 4 l/ha. Podobnie korzystny wynik dawało przygotowanie zagonów do siewu.
Bez ciągłego smarowania – dzięki bezobsługowemu ułożyskowaniu talerzy
Smarowanie ułożyskowania talerzy nie jest konieczne, co znacznie zmniejsza nakłady na konserwację. Ślizgowe pierścienie uszczelniające są od dziesięcioleci stosowane w maszynach budowlanych do uszczelniania rolek bieżnych przy pojazdach gąsienicowych i także tam, nawet w najtrudniejszych warunkach pracują absolutnie niezawodnie.
Perfekcyjne – pojedynczo zawieszone talerze
Czy będzie to Catros czy Certos, we wszystkich maszynach każdy z talerzy umocowany jest na ramie indywidualnie, na gumowych elementach amortyzujących. Lepiej, niż w maszynach ze sztywno zamocowanymi talerzami, każdy z talerzy Catros może się indywidualnie dopasować do konturów gleby tak, że koleiny nie są jedynie przysypane ziemią, lecz rzeczywiście uprawione. Oddzielne zawieszenie każdego z talerzy umożliwia optymalny przepływ większej ilości masy organicznej w porównaniu do talerzy ustawionych i zawieszonych parami.
Bezpiecznie i absolutnie bezobsługowo
Elastyczne, gumowe elementy sprężynujące na zawieszeniu każdego z talerzy służą nie tylko do optymalnego dopasowania się do konturów gleby ale również jako zabezpieczenie talerzy przed kamieniami. Duże gumowe sprężyny są bezobsługowe i wyróżniają się długą drogą amortyzacji, co zapobiega gwałtownym uderzeniom o ramę.
Dane techniczne
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii pasywna uprawa gleby AMAZONE