Pasywana uprawa gleby - XTender oraz XTender-T
XTender oraz XTender-T - Zbiornik zawieszany i zaczepiany
Dzięki zawieszanemu zbiornikowi XTender oraz zbiornikowi zaczepianemu XTender-T, AMAZONE oferuje dwa elastyczne i niezawodne rozwiązania do jednoczesnej aplikacji nawozu oraz/lub materiału siewnego w jednym przejeździe roboczym podczas uprawy gleby. Zastosowanie dwuczęściowego zbiornika o pojemności 2.200 lub 4.200 l zapewnia wysoką wydajność powierzchniową.
• System dzielonego zbiornika do jednoczesnej aplikacji nawozów oraz/lub materiału siewnego w jednym przejeździe roboczym podczas uprawy gleby
• Wysoka skuteczność stosowania zbiornika o pojemności maks. 4.200 l
• Dogodny dostęp za pomocą drabinki i mostka załadowczego
• Dopuszczony do ciągników o mocy do 600 KM
• Dopuszczony do wszystkich kultywatorów mulczujących Cenius, kompaktowych bron talerzowych Certos oraz Catros (do szerokości roboczej 9 m)
• Możliwe zastosowanie z urządzeniami innych producentów.
Dodatkowe zalety XTender-T
• Zwłaszcza do ciągników bez podnośnika lub o niewielkim udźwigu
• Podwozie umożliwia obciążenie 4.000 kg
• Nadaje się także do zastosowania z kompaktową broną talerzową Catros+ 12003-2TS
Duża siła uderzenia
Jednostki XTender posiadają zbiornik ciśnieniowy o pojemności 2.200 lub 4.200 l, dzielony opcjonalnie na dwie części w proporcji 50/50%. W zależności od tego czy ma być wysiewany tylko nawóz lub materiał siewny, albo połączony wysiew, należy wyposażyć XTender w jeden lub dwa odcinki transportowe. Można dokonywać wysiewu od 2 do 400 kg/ha.
Duża elastyczność
W czasach rosnących cen nawozów niebagatelne znaczenie ma efektywne nawożenie podstawowe. Podanie nawozu podczas prac uprawowych to rozwiązanie, które stawia składniki odżywcze do dyspozycji roślin w najlepszym momencie.
Za nawożeniem podczas uprawy gleby w porównaniu do oddzielnych zabiegów nawożenia i siewu przemawiają też zalety logistyczne, zwłaszcza wtedy, gdy aplikowane są wysokie dawki. Można wyeliminować okresy przestoju siewników i efektywnie wykorzystywać okna czasowe prawidłowego siewu.
Duża siła uderzenia
Jednostki XTender posiadają zbiornik ciśnieniowy o pojemności 2.200 lub 4.200 l, dzielony opcjonalnie na dwie części w proporcji 50/50%.
W zależności od tego czy ma być wysiewany tylko nawóz lub materiał siewny, albo połączony wysiew, należy wyposażyć XTender w jeden lub dwa odcinki transportowe. Można dokonywać wysiewu od 2 do 400 kg/ha.
Komfortowa obsługa
Elektryczny napęd dozownika umożliwia łatwe dopasowanie z kabiny ciągnika normy wysiewu, dozowanie wstępne na obrzeżach pola oraz kalibrowanie za pomocą przycisku. W ramach specjalnego wyposażenia dostępny jest znany z techniki siewu TwinTerminal 3.0.
Dodatkowym specjalnym wyposażeniem jest system kamer, oraz robocze oświetlenie LED i oświetlenie wnętrza zbiornika. Zapewnia ono dobre oświetlenie w ciemności, natomiast kamera dobry widok na maszynę z tyłu. Zbiornik jest bardzo dobrze dostępny przez seryjną drabinkę i pomost załadowczy. Duży otwór zbiornika umożliwia jego bardzo łatwe i szybkie napełnianie.
Wykonanie najwyższej jakości
AMAZONE stosuje tutaj zbiorniki podstawowe tłoczone z jednego kawałka blachy. Przez rozciąganie w procesie produkcji uzyskuje się zbiornik bez narożników, krawędzi i szwów spawalniczych. Zapewnia to stały i równomierny spływ zarówno nawozu jak też materiału siewnego. Czujniki stanu napełnienia w lewym i prawym dnie zbiornika nadzorują stan napełnienia. Gdy osiągnięty zostanie minimalny stan napełnienia wtedy system podaje meldunek ostrzegawczy do terminala.
Uniwersalne kombinacje
XTender gwarantuje optymalne rozłożenie środka ciężkości za pomocą 3 punktowego układu zawieszenia (kat. 3/4N). Agregatowanie maszyny uprawowej ze zbiornikiem XTender odbywa się za pomocą znormalizowanego zawieszenia dźwigni dolnych. Do wyboru są kategorie 3 lub 4N. XTender-T posiada własne podwozie, aby można było go połączyć z ciągnikiem za pomocą dźwigni dolnych, różnego rodzaju uszu dyszli lub sprzęgu kulowego K80, jak również doczepiać maszyny.Takie same możliwości dotyczą zbiorników zawieszanych.
Zęby podawania nawozu dla Cenius TX
Odkładanie nawozu odbywa się w cieniu redlicy. Przez pokrywę na zębach podawania nawozu można ustawić głębokość, na które ma znaleźć się nawóz. Zęby podawania nawozu można stosować wspólnie z redlicą C-Mix 80 albo z nową redlicą C-Mix 40.
Możliwości regulacyjne podawania nawozu
1) 100 % blisko powierzchni
2) 50 % blisko powierzchni/50 % pod korzeń
3) 100 % pod korzeń
Zastosowanie dwuczęściowego zbiornika o pojemności 2.200 lub 4.200 l zapewnia wysoką wydajność powierzchniową.
Dane techniczne
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii pasywna uprawa gleby AMAZONE