Fendt sieczkarnia Katana
Siła precyzji: Nowy model Fendt Katana 650.
Zbiór roślin na paszę i zarabianie pieniędzy z Fendt Katana 650 to czysta przyjemność. Bo w końcu zawsze chodzi o wydajność.
Aby wyprzedzić innych o jedno cięcie. Z najlepszymi wynikami pod względem nie tylko ilości, ale i jakości. W jaki sposób możesz osiągnąć dokładnie taki cel w efektywny sposób? Czytaj dalej, aby się przekonać.
Precyzja oznacza maksymalne osiągi - zawsze i wszędzie.
Z nową maszyną Fendt Katana możesz pracować na użytkach zielonych niezależnie od tego, jak bardzo pagórkowaty jest teren, jak miękkie podłoże lub jak zróżnicowana jest wilgotność plonu. Ogromny bęben tnący i sześć walców zasilających jest w stanie przetworzyć najwyższe plony, zachowując najlepszą jakość cięcia.
Nowy model Fendt Katana jest nie do zatrzymania podczas prac w kukurydzy. Ta potężna i precyzyjna maszyna zapewnia najwyższą jakość ciecia oraz rozcierania zarówno w przypadku krótkiego, jak długiego materiału. Nie istnieje lepszy sposób przetwarzania kukurydzy przeznaczonej do produkcji biogazu czy pasz.
Nowy model Fendt Katana 650:
Zupełnie nowa technologia przepływu plonu: Fendt CropFlow 2.0
• Zupełnie nowe zgniatacze ziarna - Fendt R i RS
• Doskonałe przygotowanie kukurydzy nawet przy długości cięcia do 30 mm
• Moc do 21% większa w porównaniu z poprzednim modelem
• Nowy, unikalny mechanizm ostrzący
• Przystawka do zbioru kukurydzy StalkBuster z wbudowanym mulczerem
• 6-cylindrowe silniki MTU spełniające wymagania normy Emissions Stage V
• Znacznie większa moc znamionowa: 478 kW / 650 KM (ECE R120)
• Inteligentny system kontroli napędu na cztery koła BalancedGrip jest dostępny na życzenie
Sieczkarnia samobieżna Fendt
o znacznie zwiększonej efektywności. Dzięki przepływowi plonu zoptymalizowanemu pod kątem jakości cięcia i wydajności oraz nowatorskiej koncepcji napędu na wszystkie koła nowe maszyny Fendt Katana są przygotowane nawet do najtrudniejszych prac.
Im bardziej zróżnicowane warunki, tym lepiej nowe modele Fendt Katana potrafią pokazać swoje mocne punkty.
Gdy Twoja głowa myśli "najlepsza jakość rozdrabniania", twoje serce mówi: Fendt.
Sukces i opłacalność instalacji do produkcji biogazu zaczyna się już w polu. Ponieważ tylko krótki, precyzyjnie rozdrobniony materiał, może zapewnić maksymalną wydajność energetyczną. Efektywność, która jest standardem w sieczkarniach Fendt Katana 650.
Precyzja z góry.
Korzystaj z nieustannego rozwoju: dzięki corocznym bezpłatnym aktualizacjom oprogramowania u dealera Twoja sieczkarnia Fendt Katana jest zawsze zaktualizowana, a jej funkcjonalność poszerza się. Opcja VarioDoc Pro jest już uwzględniona w module przygotowania VarioGuide, co umożliwia wyjątkowo dogodne i niezawodne dokumentowanie wszystkich danych, takich jak np. zużycie paliwa i powierzchnia pracy, jak również ich łatwe przenoszenie online do bazy danych pola.
Dlatego sieczkarnia Fendt Katana jest idealnie wyposażona pod kątem przyszłych wymagań - sprostaj im również Ty.
Nowe zbiorniki montowane w sieczkarniach samojezdnych
Fendt Katana odznaczają się nie tylko dużą pojemnością.
Modułowy i lekki: nowa koncepcja zbiorników
dzięki modułowej i wytrzymałej konstrukcji z tworzywa sztucznego są również znacznie lżejsze. W modelu Katana 65 do wyboru jest zbiornik na olej napędowy o poj. 1225 l ze zbiornikiem na roztwór AdBlue o poj. 205 l, zbiornik na olej napędowy o poj. 1010 l ze zbiornikiem na roztwór AdbBlue o poj. 205 l i zbiornik na wodę lub dodatek o poj. 215 l, zaś w modelu Katana 85 do wyboru są zbiorniki na olej napędowy o poj. 1430 l lub 1215 l i zbiornik na wodę lub dodatek o poj. 215 l.
W obu przypadkach nowa koncepcja zbiornika przekłada się na wyższy komfort: szyjki wlewu zbiorników paliwa i roztworu AdBlue znajdują się po lewej stronie, gdzie są łatwo dostępne.
Automatyczne i ręczne ustawianie stalnicy
Od teraz dla sieczkarni samojezdnych Fendt Katana dostępna jest automatyczna regulacja stalnicy z wykrywaniem zużycia noży. Zalety:
• automatyczna regulacja i prosta obsługa z terminala,
• wskaźnik zużycia noża pokazuje zubożenie noży,
• regulowana szczelina w sześciu krokach,
• niezmienna, wysoka jakość cięcia przy równoczesnej redukcji zużycia.
Ogromna liczba egzemplarzy Fendt Katana na rynku mówi za siebie, podobnie jak krowy zadowolone z otrzymanej dzięki nim paszy.
Sukces i opłacalność instalacji do produkcji biogazu zaczyna się już w polu. Ponieważ tylko krótki, precyzyjnie rozdrobniony materiał, może zapewnić maksymalną wydajność energetyczną.
Efektywność, która jest standardem w sieczkarniach Fendt Katana 65 i 85.
Liczne maszyny Fendt Katana na rynku mówią same za siebie. Jak również tysiące sztuk nakarmionego i zadowolonego bydła . One są naszymi najsurowszymi krytykami. Od razu odrzucają zbyt długie kawałki w rozdrobnionej paszy.
A to oznacza potencjalnie stratę cennej energii, a w konsekwencji ilości produkowanego mleka czy codziennego przyrostu masy. W celu wykorzystania całej energii z plonu ziarna muszą być całkowicie zgniecione.
Pięć złotych zasad doskonałej kiszonki.
Jakość kiszonki = jakość cięcia
Technologia zbioru i produkcji kiszonki, wspólnie z wynikami plonu na polach, stanowi podstawę dla maksymalnej produkcji mleka i wydajności energetycznej.
Intensywne cięcie
Żądana długość cięcia powinna być równa, bez nadmiernych długości, dla każdej uprawy i w każdych warunkach zbioru.
Właściwy proces rozdrobnienia
Niezależnie od długości cięcia, 95% wszystkich ziaren musi zostać zgnieconych. Dobre dwie trzecie (70%) ziaren powinno zostać podzielone na conajmniej trzy części. Tylko w ten sposób staję się wystarczająca dostępna ilość skrobi. Resztki powinny zostać podzielone na conajmniej osiem części.
Gęsty jest bardziej ekonomiczny
Zagęszczanie i zgniatanie rozdrobnionego materiału ma decydujące znaczenie dla dobrej jakości kiszonki, a tym samym dla wysokiego poziomu wydajności. Jednolicie rozdrobniony materiał jest podstawowym warunkiem dobrego ugniecenia w silosie.
Monitorowanie i korygowanie
Regularne monitorowanie sieczki za pomocą pojemnika, którym wraz z sieczką potrząsamy. Czynność przeprowadzamy w celu uniknięcia nadmiernej długości sieczki i sprawdzeniu stanu rozdrobnienia ziaren. Takie badanie zapobiega złej strawności, niewłaściwemu fermentowaniu i pleśni.
Broszura informacyjna
Dane techniczne
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela

Katana 65

625 hp

460 kW

Katana 85

850 hp

625 kW

Pozostałe modele z kategorii sieczkarnie / prasy do belowania