Fendt prasa kostkująca
Wysoka wydajność i absolutna niezawodność.
Ponad 35 lat temu pierwsza prasa kostkująca opuściła fabrykę w Hesston, w stanie Kansas w USA. W ten sposób zapoczątkowano jeden z największych sukcesów w dziedzinie techniki zbiorów.
Długoletnie doświadczenie.
W fabryce należącej od roku 2000 w całości do koncernu AGCO produkowane są prasy kostkujące Fendt. W oparciu o długoletnie doświadczenie w konstruowaniu i produkcji maszyny wyróżnia stabilność, trwałość oraz perfekcyjna technologia. Poprzez ciągły i praktyczny rozwój, Fendt ma teraz 5 pras o dużej wydajności w swoim portfolio.
Dla najwyższych prędkości i maksymalnej przepustowości.
Prasy kostkujące Fendt, od chwili wprowadzenia na rynek w 2002 roku w Niemczech, cieszą się opinią solidnych i trwałych, o wytrzymałej konstrukcji.
Podczas opracowywania najnowszej generacji pras na pierwszym planie znalazły się ulepszenia rozwiązań technicznych, optymalizacja obsługi oraz ułatwienia konserwacyjne. Powstała seria, która łączy w sobie wszystkie te cechy, a pod względem wzornictwa i danych technicznych jest doskonale dopasowana do współpracy z ciągnikami Fendt Vario.
Podstawa idealnie sprasowanych bel.
Decydującą rolę w wydajności prasy odgrywa mechanizm podnoszenia plonów. Zastosowany w prasach kwadratowych Fendt podnośnik o szerokości 2,26 m zapewnia czyste zbieranie plonów od samego początku. Następnie centrujące przenośniki ślimakowe skutecznie prowadzą materiał do komory wstępnego prasowania. Gwarantuje do dużą wydajność.
Silny podbieracz dla dużej przepustowości
Potężny podbieracz jest umieszczony nisko nad ziemią, by dokładnie zbierać pokos. Płaski kąt podawania umożliwia prowadzenie materiału prosto do prasy. Charakterystycznym rozwiązaniem w prasach kostkujących Fendt jest wysoki prześwit między dyszlem zaczepowym a podbieraczem – to ułatwienie specjalnie przydatne w przypadku szerokich pokosów
Równomiernie ukształtowane kostki
Dzięki podajnikom ślimakowym materiał jest w efektywny sposób sprasowany, a następnie dostaje się bezpośrednio do wstępnej komory prasującej, na całej szerokości kanału. Równomierne rozłożenie materiału na całej szerokości oznacza, że kostki będą optymalnie sprasowanie podczas całego procesu prasowania, również w zewnętrznych strefach kostki.
Całkowicie zebrany pokos
Podbieracz o szerokości 2,26 m szybko zbiera nawet najszersze pokosy ze znikomą ilością strat. Nowy dociskacz i blacha odbojowa zapewniają płynny przepływ masy. Cztery listwy z palcami na podwójnych krzywkach zapewniają czyste podbieranie. Duża spiralna sprężyna, której głębokość pracy można szybko i łatwo dostosować, zmniejsza obciążenie podbieracza. Boczne koła kopiujące chronią podbieracz przed zbyt dużym obniżeniem. Koła mogą być zdjęte do transportu.
Dłuższa trwałość
Skuteczność i wytrzymałość. To jest motto, które dotyczy całej prasy. W przypadku podbieracza widać to na prowadzonych po obu stronach łożyskowanych biezniach krzywkowych, gwarantujących bezpieczną i płynną pracę. Palce podbieracza, które poddawane są bez przerwy wysokim obciążeniom, zostały dodatkowo wzmocnione i zahartowane. Wzmocnione zostały również rama i komora prasująca, co sprawia, że prasy kostkujące Fendt wytrzymują nawet największe obciążenia podczas prasowania.
Xtra Density – zwiększona wydajność prasy
35 % cięższa główna przekładnia
W celu uzyskania większego ciężaru kostki i jednocześnie wysokiej przepustowości w prasach kostkujących XD zostało zoptymalizowanych wiele podzespołów. Wzmocnienie napędu, np. głównej skrzyni biegów, łańcuchów i przekładni stanowiło priorytet podczas projektowania. Szczególnie jest to widoczne w kole zamachowym, które w prasie XD waży aż 545 kg i jest prawie dwa razy cięższe niż w prasie w wersji standardowej. Nowe ramiona tłoków zapewniają bezpieczne przeniesienie większych sił. Dzięki temu można wywierać większą siłę na tłok prasujący.
Bardzo mocne zagęszczenie
Najniższy możliwy koszt transportu na kilogram uprawy jest jednym z najważniejszych mierników dla rentownego rolnictwa. Fendt oferuje idealne rozwiązanie tego problemu – nowe prasy kostkujące XD – „Xtra Density” umożliwiające bardzo wysoki stopień zgniotu.
W pełni wzmocnione układy napędowe i wzmocnione stabilność komory prasującej umożliwiają uzyskanie kostek o masie nawet 20% większej niż standardowe kostki.
Koło zamachowe waży 545 kg dzięki czemu umożliwia równomierne i sprawne funkcjonowanie, zapewniając jednocześnie wysoki transfer mocy.
Zaspkojenie na wydajność
Prasa branżowa wysoko ocenia prasę kostkującą 1290 S XD również za jej przepustowość. „Możecie wierzyć lub nie, ale udało nam się uzyskać masę od 479 do 499 kg przy maksymalnym ustawieniu docisku i długości kostki 2,40 m! Od 31 do 33 sekund potrzebne jest na każdą kostkę, co odpowiada maksymalnej przepustowości 57,4 ton na godzinę przy gęstości prawie 193 kg/m - te liczby robią wrażenie! Wniosek: Pod względem przepustowości i zagęszczenia Fendt 1290 S XD gra w Lidze Mistrzów”. – profi, 03/2017.
W prasie XD wykorzystywana jest nowa przekładnia o dużej wydajności. Ogólnie rzecz biorąc, przekładnia w prasie XD jest o 35% cięższa od standardowego modelu, może więc generować jeszcze większą siłę zgniotu.
Typowy Fendt – wszystko na miejscu
W maszynach Fendt innowacje są obecne nie tylko w zaawansowanej technologii, ale również widoczne w szczegółach i łatwości konserwacji.
Szerokie klapy boczne prasy zapewniają doskonały dostęp do podzespołów i przeprowadzenia czynności konserwacyjnych. W razie zapadnięcia zmroku dostępne są opcjonalne światła. Łańcuch i napęd charakteryzują się bardzo długą trwałością. Automatyczne smarowanie aparatów wiążących oraz nowy układ automatycznego smarowania łańcucha to rozwiązania zapewniającewiele korzyści podczas użytkowania prasy.
Wyrzutnik kostek jest uruchamiany hydraulicznie, a składana podłoga zjazdowa ułatwia przesuwanie się kostek. Dzięki możliwej prędkości transportowej sięgającej 60 km/godz. prasa szybciej porusza się po drogach. Opcjonalnie dostępna jest również hydrauliczna stopa podporowa, ułatwiająca przyczepianie prasy do ciągnika oraz odczepianie jej. Fendt ma również odpowiedź na zmniejszenie ugniatania gleby.
Opcjonalne ogumienie o rozmiarach 620/40-22,5 zapewnia większą powierzchnię kontaktu opon z glebą przy szerokości transportowej maszyny nieprzekraczającej 3,30 m. Szerokie ogumienie w połączeniu ze skrętną osią tandemową umożliwia wykonywanie szybkich i krótkich manewrów. Dzięki osi skrętnej przeprowadzanie manewrów jest łagodniejsze, co jest ważne na przykład na użytkach zielonych.
Rozszerzona gwarancja w zależności od wymagań
Oprócz innowacyjnej technologii i wysokiej jakości mają Państwo również dostęp do obsługi serwisowej maszyn Fendt najwyższej jakości. Staramy się oferować maksymalną rentowność i konkurencyjność na dynamicznym rynku. Dlatego też dla pras kostkujących Fendt oferujemy rozszerzoną gwarancję posprzedażową o maksymalnym łącznym czasie 5 lat. Nowe pakiety obejmują oprócz normalnych kosztów naprawy także inne opcje, takie jak uruchomienie, holowanie, diagnostyka i inne.
Dobrze przemyślana konstrukcja
W maszynach Fendt innowacje są obecne nie tylko w zaawansowanej technologii,
ale również widoczne w szczegółach i łatwości konserwacji.
Szerokie klapy boczne prasy zapewniają doskonały dostęp do podzespołów i przeprowadzenia czynności konserwacyjnych. W razie zapadnięcia zmroku dostępne są opcjonalne światła. Łańcuch i napęd charakteryzują się bardzo długą trwałością.
Automatyczne smarowanie aparatów wiążących oraz nowy układ automatycznego smarowania łańcucha to rozwiązania zapewniające wiele korzyści podczas użytkowania prasy. Wyrzutnik kostek jest uruchamiany hydraulicznie, a składana podłoga zjazdowa ułatwia przesuwanie się kostek. Dzięki możliwej prędkości transportowej sięgającej 60 km/godz. prasa szybciej porusza się po drogach. Opcjonalnie dostępna jest również hydrauliczna stopa podporowa, ułatwiająca przyczepianie prasy do ciągnika oraz odczepianie jej.
Ogumienie
Fendt ma również odpowiedź na zmniejszenie ugniatania gleby. Opcjonalne ogumienie o rozmiarach 620/40-22,5 zapewnia większą powierzchnię kontaktu opon z glebą przy szerokości transportowej maszyny nieprzekraczającej 3,30 m. Szerokie ogumienie w połączeniu ze skrętną osią tandemową umożliwia wykonywanie szybkich i krótkich manewrów.
Dzięki osi skrętnej przeprowadzanie manewrów jest łagodniejsze, co jest ważne na przykład na użytkach zielonych.
Broszura informacyjna
Dane techniczne
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Model Wielkość beli (szerokość x wysokość)
990 80 cm x 90 cm
1270 120 cm x 70 cm
1290 120 cm x 90 cm
1290 XD 120 cm x 90 cm
12130 120 cm x 130 cm
Pozostałe modele z kategorii sieczkarnie / prasy do belowania