Siewniki redlicowe Köckerling Ultima CS
Precyzyjna głębokość siewu to wysokie plony.
Uniwersalny agregat
Uniwersalny agregat uprawowo-siewny Ultima znany jest z niezawodności prawie że w każdych warunkach. Od lat użytkowany przez profesjonalne gospodarstwa do siewu rzepaku, zbóż, bobiku, grochu czy nawet kukurydzy.
Doskonałe plony
Doskonałe plony przy minimalnych kosztach użytkowania. Ultima CS jest kontynuacją znanej serii Ultima, i uzupełnia gamę siewników o modele o szerokościach 3,00 m, 4,00 m i 6,00 m.
Wyposażenie
Optymalny rozkład przestrzenny
Wysiew odbywa się w pasach o szerokości 60mm. Od środka do środka rzędu odstęp wynosi 185 mm. Uzyskane w ten sposób rozmieszczenie przestrzenne roślin zapewnia optymalne zaopatrzenie w składniki pokarmowe i małą podatność chorobową. Solidne redlice siewne z naciskiem ponad 230 kg na łapę utrzymuja optymalną głębokość siewu, co jest szczególnie ważne dla nasion płytko ( rzepak) i głęboko sianych (groch czy bobik).
Regulacja głębokości siewu
Niepozorne siłowniki hydrauliczne redlic siewnych odpowiedzialne są za utrzymanie głębokości siewu i jednocześnie amortyzują uderzenia kamieni i innych nierówności terenu. Ponadto zapobiegają przenoszeniu drgań na ramę. To powoduje spokojną pracę nawet przy dużych prędkościach roboczych (15 - 20 km/h).
Rysunek 1: (siłownik schowany) płytka pozycja robocza
Rysunek 2: (siłownik wysunięty) głęboka pozycja robocza
Precyzyjny siew redlicą tradycyjną
Rolka kopiująca oddaje kontury terenu, a podążająca za nią redlica jest precyzyjnie prowadzona w głębokości. Zmiana głębokości siewu odbywa się hydraulicznie z kabiny ciągnika. Wszystkie redlice są ze sobą połączone hydraulicznie i w razie przeszkody np. kamienia mogą go swobodnie ominąć.
Duży zbiornik
Nową cechą jest kształt zbiornika, który jest obecnie montowany wzdłuż na maszynie. Jego duży otwór i nisko położona krawędz pozwalają na wygodny załadunek. W zależności od modelu jest to 2.700 l i 3.300 l.
Centralna oś
Zintegrowana w maszynie oś zapewnia maszynie mały promień skrętu. W ten sposób nawet małe pola mogą być efektywnie uprawione bez negatywnego ugniatania uwroci. W czasie pracy koła są całkowicie podniesione.
Masywny znacznik boczny
Masywny znacznik boczny umożliwia zaznaczenie śladu dla kolejnego przejazdu. Duże ostre talerze są regulowane indywidualnie i pozostawiają bardzo dobrze widoczne ślady.
Hydrauliczna włóka
Hydrauliczna włóka słóży do wyrównania śladów ciągnika na zaoranym lub uprawionym w mulcz polu a dodatkowo kruszy większe bryły.
Krój talerzowy
Do prac na skłonach poleca się wyposażenie Ultimy CS w krój talerzowy na skłony (średnica 700 mm). Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania zapewnione jest prowadzenie maszyny w śladzie za ciągnikiem bez efektu znoszenia. Masywna sprężyna zabezpiecza krój przed uszkodzeniami. W Ultimie CS 300 możliwe jest zamontowanie tylko jednego kroju a w modelach Ultima CS 400 i Ultima CS 600 dwóch kroii talerzowych.
Włókna
Do dodatkowego wyrównania i rozkruszenia brył istnieje możliwośc zamontownia solidnej włóki przed wałem oponowym.
Znaczniki przedwschodowe
Opcjonalnie Ultima CS może być wyposażona w znaczniki przedwschodowe. Wyposażone w ząbkowane talerze pozostawiają bardzo dobrze widoczne ślady.
Czujniki przepływu nasion
Do nadzoru nad wszstkimi wężami siejącymi Köckerling oferuje opcjonalnie czujniki przepływu nasion. Sygnał akustyczny informuje operatora w momencie zapchania się któregoś z węży.
Wyposażenie seryjne
• Hydrauliczny znacznik boczny
• Wysiew pneumatyczny
• Radarowy pomiar prędkości i regulacja dawką wysiewu
• Czujniki dmuchawy , zbiornika i aparatu dozującego
• Czujnik klapy do próby kręconej
• Wał STS i brona Ø 13 mm
• Kompatybilny z systemem Isobus.
Dane techniczne
  Ultima CS 300 Ultima CS 400 Ultima CS 600
Szerokość robocza 3,00 m 4,00 m 6,00 m
Szerokość transportowa 3,00 m 3,00 m

3,00 m

Liczba redlic 16 22 32
Odstęp pomiędzy redlicami 18,5 cm 18,5 cm 18,5 cm
Szerokość redlicy 6 cm 6 cm 6 cm
Pojemność zbiornika 2.800 Ltr 2.800 Ltr 3.300 Ltr
Zapotrzebowanie na moc od ab 140 PS ab 160 PS ab 220 PS
Masa 4.570 kg 5.720 kg 9.000 kg
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Maszyny do uprawy gleby Köckerling