Siewnik talerzowy Köckerling Vitu
Nowy talerzowy agregat uprawowo siewny.
Pasuje do każdej technologii
Czy to siew konwencjonalny po orce czy siew w mulcz, agregat uprawowo siewny 3m lub 4m oraz Vitu 6m pasuje do każdej technologii. Maszyna wyposażona jest w dwa rzędy talerzy doprawiających za którymi całość dogniatana jest oponowym wałem z naprzemian ustawionymi kołami zapewniającymi optymalne wtórne zagęszczenie.
Za wałem, na równoległoboku prowadzone są podwójne redlice talerzowe odpowiedzialne za precyzyjny siew nawet przy dużych prędkościach roboczych.
Vitu usprawni twoją pracę
Vitu można opcjonalnie wyposażyć w redlice nawozowe umieszczone przed wałem do równoczesnego wysiewu nawozów mineralnych. Agregat uprawowo siewny do zbóż oraz rzepaku, a także łubinu i grochu usprawni Twoją pracę w gospodarstwie.
Wyposażenie seryjne
Sekcja doprawiająca
W przedniej części maszyny umieszczono dwurzędową sekcję doprawiającą odpowiedzialną za płytkie przygotowanie pola pod siew. Talerze o średnicy 450 mm są zawieszone indywidualnie na płaskiej sprężynie a ich odstęp odpowiada ostępowi redlic szyny wysiewającej. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu kąta natarcia już przy małej głębokości pracy jest poruszone wystarczająco dużo ziemi do optymalnego wyrównania pola. Hydrauliczna regulacja pozwala na wygodną zmianę głębokości w trakcie pracy a głębokość można odczytać z dobrze widocznej skali.
Wał oponowy
Wał oponowy Vitu uzyskuje idealne zagęszczenie wtórne , a każde koło dogniata glebę dla dwóch redlic siewnych. Niezależnie od ciśnienia w kołach, wszystkie redlice siewne mają jednakowo zagęszczone podłoże. Naprzemian ustawione koła wału oponowego zapewniają spokojną pracę maszyny nawet przy dużych prędkościach roboczych i jednocześnie pozwalają na swobodny przepływ gleby na lekkich stanowiskach. Również inne przeszkody czy kamienie nie stanowią dla niego problemu.
Podwójne redlice talerzowe
Nowo opracowana redlica jest gwarantem precyzyjnego siewu. Umieszczona pomiędzy dwoma talerzami plastikowa rurka prowadzi nasiona aż do samej ziemi co ma szczególne znaczenie przy dużych prędkościach roboczych. Prowadzony nad rurką gumowy język zapobiega wypadaniu nasion z redlin. Masywne talerze wysiewające są względem siebie przesunięte tak, by nawet po zużyciu zapewnić optymalny siew. Do czyszczenia talerzy zastosowano skrobaki z użyciem twardego matalu. Znakomite zabezpieczenie zapewnia indywidualne zawieszenie każdej jednostki siewnej na płaskiej sprężynie. Z koleii maxymalny nacisk 150 kg wpycha redlicę nawet na suchej i ciężkiej glebie w ziemię. Regulacja głębokości siewu odbywa się hydraulicznie z ciągnika. Za optymalne dogniatanie odpowiedzialne jest miękkie poliuretanowe koło kopiujące podążające za każdą redlicą. Właśnie ten materiał zapobiega przyklejaniu się ziemi na rolkę i zapewnia pewne działanie w każdych warunkach.
Hydrauliczny docisk redlicy
Nacisk redlicy i w rezultacie głębokość siewu są w Vitu reguloawane hydraulicznie z ciągnika. Do ich kontroli służy manometr umieszczony w dobrze widocznym miejscu na schodkach maszyny. Opcjonalnie możliwe jest rgulowanie nacisku redlicy w terminalu siewnika. Szczególnie w zmiennych warunkach umożliwia to optymalne wschody. Funkcję tą można połączyć ze zmianą dawki wysiewu np: na ciężkiej ziemi poprzez naciśnięcie tylko jednego klawisza wysiejemy więcej materiału siewnego ze zwiększonym naciskiem redlicy.
Regulowana brona
Za optymalne wykończenie odpowiedzialna jest regulowana brona. Wyrównuje bruzdy i pokrywa redliny jednakową ilością drobnej ziemi. Jeśli nie ma takiej potrzeby można ją łatwo zdeaktywować.
Zbiornik
Maszyny Vitu 300 i Vitu 400 mają zbiornik o pojemności 2700 litrów, natomiast w Vitu 600 istnieje możliwość wyboru pomiędz zbiornikiem pojedyńczym -3700 litrów a podwójnym - 4300 litrów.
Do zabezpieczenia aparatów wysiewających przed zanieczyszczeniami zbiornik jest wyposażony w stabilne sita na których z powodzeniem można chodzić.Natomiast umieszczone na różnych poziomach czujniki informują o stanie napełnienia zbiornika.
Aparat dozujacy
Opracowany przez nas aparat dozujący jest napędzany hydraulicznie i dozuje materiał siewny do strumienia powietrza i rozdzielacza. Zastosowanie poliuretanowych wałków uszczelnia aparat dozujący i eliminuje konieczność stosowania dyfuzora i uszczelniania zbiornika. Hydrauliczny napęd aparatów dozujących umożliwia zwiększanie lub zmniejszanie dawki wysiewu w trakcie pracy.
Skrzynka narzędziowa
Seryjnie Vitu jest wyposażony w solidną skrzynkę narzędziową. Ta przestronna skrzynka jest zamykana na klucz i jednocześnie wodo i kurzoodporna.
Hamulec i TÜV
Do bezpiecznego i komfortowego poruszania się po drogach publicznych Vitu wyposażone jest w hamulec pneumatyczny i oś 40 km/h.
Spulchniacz śladu
Ślady ciągnika są usuwane regulowanym hydraulicznie spulchniaczem śladu wyposażonym w łapy Herkules. Na uwrociach spulchniacz śladu jest podnoszony automatycznie do góry.
Włókna
Do dodatkowego wyrównania i rozkruszenia brył istnieje możliwośc zamontownia solidnej włóki przed wałem oponowym.
Znaczniki przedwschodowe
Opcjonalnie Vitu można wyposażyć w znaczniki przedwschodowe. Wyposażone w ząbkowane talerze pozostawiają bardzo dobrze widoczne ślady dla klejnych zabiegów.
Znacznik boczny
Masywny znacznik boczny umożliwia zaznaczenie śladu dla kolejnego przejazdu. Duże ostre gwiazdy są regulowane indywidualnie i pozostawiają bardzo dobrze widoczne ślady.
Dane techniczne
  Vitu 300 Vitu 400 Vitu 600 Vitu 600 Combi
Szerokość robocza 3,00 m 4,00 m 6,00 m 6,00 m
Szerokość transportowa 3,00 m 3,00 m 3,00 m 3,00 m
Średnica talerza 450 mm 450 mm 450 mm 450 mm
Odstęp pomiędzy talerzami 13,6 cm 13,3 cm 14,3 cm 14,3 cm
Liczba talerzy 22 30 42 42
Masa 4.410 kg 6.230 kg 7.950 kg 8.300 kg
Zapotrzebowanie na moc od 140 PS 170 PS 190 PS 220 PS
Liczba redlic nawozowych --- --- --- 21
Wał oponowy (Liczba kół) 11 15 21 21
Liczba redlic siewnych 22 30 42 42
Pojemność zbiornika 2.700 Ltr 2.700 Ltr 3.700 Ltr 4.300 Ltr
Zaczep KAT III lub IV KAT III lub IV KAT III lub IV KAT III lub IV
Prędkość max. 40 km/h 40 km/h 40 km/h 40 km/h*
        *=tylko dla pustego zbiornika
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Maszyny do uprawy gleby Köckerling