Siewniki mechaniczne / Technika siewu poplonów
GreenDrill do poplonów
AMAZONE oferuje siewnik nabudowany GreenDrill, aby można było wysiewać poplon bezpośrednio lub razem z uprawą gleby. Można go łączyć zarówno z kompaktową broną talerzową Catros, CatrosXL oraz Certos, jak również z kultywatorem mulczującym Cenius, kultywatorem wirnikowym KG lub broną wirnikową typu KE.
Rozprowadzanie nasion odbywa się za pomocą talerzy odbojowych. Zbiornik ziarna GreenDrill ma pojemność 200 l lub 500 l i jest łatwo dostępny za pomocą schodków. W obszarze dozowania poniżej zbiornika na nasiona znajduje się wałek wysiewający, który w zależności od właściwości materiału siewnego oraz normy wysiewu jest wyposażony w kółka do nasion normalnych lub drobnych. Wałek wysiewający jest napędzany elektrycznie, a dmuchawa elektrycznie lub hydraulicznie.
Komfortowa obsługa
Do sterowania maszyną służy komputer pokładowy 5.2. Umożliwia on włączanie/wyłączanie i przełączanie wałka wysiewającego i dmuchawy. Ponadto dostępne jest menu wyboru funkcji wspomagania kalibracji oraz wskazywania prędkości jazdy, wielkości zasianej powierzchni i czasu pracy. Prędkość obrotowa wałka wysiewającego reguluje się automatycznie do zmian prędkości roboczej, jeśli komputer pokładowy zostanie podłączony do 7-biegunowego gniazda sygnałowego ciągnika.
Argumenty
• Wysiew poplonu i drobnych nasion bezpośrednio z uprawą ścierniska lub gleby
• Dostępne różne wałki dozujące
• Duża powierzchnia siewu za pomocą talerza odbojowego
• Łatwy dostęp za pomocą schodków
• Nowoczesny komputer pokładowy w dwóch wersjach wyposażenia
Przelicznik wydajności
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii siewniki mechaniczne / technika siewu poplonów AMAZONE