Siewniki mechaniczne / Technika siewu poplonów
Mechaniczny zestaw uprawowo siewny Cataya
Siewnik mechaniczny nabudowany Cataya oferuje w połączeniu z broną wirnikową KE, kultywatorami wirnikowymi KX/KG lub zawieszaną kompaktową broną talerzową CombiDisc idealną maszynę do siewu po orce i w mulcz.
Informacje
Szerokość robocza 3 m i 4 m oraz pojemności zbiorników od 650 l do 1.730 l sprawiają, że Cataya robi wrażenie szczególnie pod względem precyzji i komfortu.
Siewnik nabudowany jest dostępny jako Cataya Special z jednotarczową redlicą RoTeC Control oraz jako Cataya Super, który może być również wyposażony w dwutarczową redlicę TwinTeC.
DLG-Sprawozdanie z badań 6794
Mechaniczny siewnik Cataya 3000 Super: Jakość pracy, zastosowanie. obsługa i konserwacja, bezpieczeństwo pracy.
Argumenty: Mechaniczny siewnik nabudowany Cataya
• Maksymalna wydajność oraz szybkie napełnianie bez strat dzięki dużemu zbiornikowi ziarna
• Przestawianie denek oraz proces kalibracji poprzez SmartCenter, kalibracja przez naciśnięcie przycisku
• Nowy system dozowania Precis, dla dokładnego dozowania i łatwego przestawiania z nasion drobnych na normalne za pomocą zasuwy zamykającej
• Minimalne ilości resztek dzięki zintegrowanemu lejkowi spustowemu – łatwe opróżnianie z resztek ziarna i szybkie mycie
• Szybka zmiana rozstawu śladów i szerokości ścieżek technologicznych przez wałek pośredni
• Centralne ustawianie głębokości siewu przy redlicy dwutarczowej TwinTeC
• Odporne na zużycie i samoczyszczące tarcze ograniczające głębokość Control 10 i Control 25 do ustawiania głębokości siewu redlicy jednotarczowej RoTeC-Control
• Opcjonalna, komfortowa i bezstopniowa regulacja nacisku redlic z kabiny ciągnika z dobrze widoczną skalą
• Obsługa możliwa za pomocą komputera obsługowego AmaDrill 2 dla siewników AMAZONE lub terminala obsługowego kompatybilnego z ISOBUS
Mechaniczne agregaty uprawowo-siewne
Mechaniczny agregat uprawowo-siewny AMAZONE jest maszyną, która dzięki inteligentnemu systemowi szybkozłączy QuickLink bardzo prosto, szybko i bez użycia narzędzi łączy siewnik z różnymi urządzeniami uprawowymi firmy AMAZONE. W ten sposób możliwe jest zastosowanie różnych agregatów siewnych do najróżniejszych gleb i wymagań.
Siewnik nabudowany Cataya można połączyć wedle uznania z broną wirnikową KE, kultywatorem wirnikowym KX/KG lub z zawieszaną kompaktową broną talerzową CombiDisc.
Cataya Special
• O szerokości roboczej 3 m
• Zbiornik ziarna o pojemności 650 l, z nadstawką do 850 l
• Jednostronny elektryczny napęd dozowania (z lewej strony)
• Redlica jednotarczowa RoTeC-Control z zagarniaczem sprężynowym
Cataya Super
• Szerokości robocze 3 m i 4 m
• Zbiornik ziarna o pojemności od 830 l z nadstawką rozszerzającą do 1.730 l pojemności zbiornika
• Elektryczny napęd dozujący (jednostronny z lewej lub z prawej strony / opcjonalnie obustronny)
• Redlica jednotarczowa RoTeC-Control lub do wyboru redlica dwutarczowa TwinTeC z zagarniaczem sprężynowym lub zagarniaczem pojedynczym na redlicy TwinTeC. Do Cataya 3000 Super dodatkowo dostępny jest również zagarniacz rolkowy.
• Siewnik nabudowany do poplonów GreenDrill (opcja)
Duży zbiornik ziarna
Czasy napełniania są redukowane dzięki dużym zbiornikom ziarna. Duże zbiorniki ziarna można jeszcze powiększyć za pomocą nadstawek do 1.730 l, przez co uzyskamy ogromną wydajność w swojej klasie.
Zbiornik ziarna jest zamykany pokrywą z uszczelką chroniąca przed kurzem i wilgocią.
Bezpieczna praca
Sita chronią użytkownika przed niekontrolowanym kontaktem z wałkiem mieszającym a także system dozowania przed ciałami obcymi. Czujnik bezpieczeństwa na drabince zapobiega uruchomieniu wałka wysiewającego i mieszającego przy rozłożonej drabince. Sita nadają się dodatkowo jako miejsce do transportu worków z ziarnem.
Wygodne napełnianie
Bardzo szeroki, dostępny poprzez składane stopnie pomost załadunkowy ułatwia napełnianie siewnika. Bardzo duży otwór napełniania umożliwia szybkie i bezproblemowe napełnianie zbiornika przy użyciu worka typu Bigbag, szufli ładowacza czołowego, jak również materiałem siewnym w workach. Pokrywa zbiornika ze zintegrowanym elementem pomocniczym zasypu służy do wygodnego i bez rozsypywania napełniania zbiornika ziarna.
Czujnik stanu napełnienia
Regulowany czujnik stanu napełnienia nadzoruje poziom napełnienia zbiornika ziarna. Okno kontrolne oraz oświetlenie wnętrza zbiornika umożliwiają dodatkowo szybkie, wzrokowe sprawdzenie stanu napełnienia.
SmartCenter – Centralna i komfortowa obsługa
Aby jeszcze bardziej ułatwić operatorowi obsługę, AMAZONE oferuje w swoim nowym SmartCenter bardzo prosty i przejrzysty układ najważniejszych ustawień. Centralnie z lewej strony system dozowania można szybko wyregulować i wykalibrować. Kalibrację można wygodnie przeprowadzić z lewej strony poprzez przycisk kalibracji lub opcjonalnie również za pomocą TwinTerminal 3.0 w SmartCenter.
• Przestawianie denka,
• Przestawianie pokrywy kalibracyjnej,
• Przycisk kalibracyjny,
• Rynienki kalibracyjne,
• Regulacja nacisku redlicy (tylko dla Cataya Super)
• Głębokość siewu (tylko dla Cataya Super z TwinTeC)
Koncept kalibracji
Niecki kalibracyjne umieszczone bezpośrednio pod zbiornikiem ziarna mogą zostać obie wyjęte z lewej strony poprzez SmartCenter. Dzięki dwuczęściowym nieckom kalibracyjnym przepełnianie do dostarczonego składanego wiadra jest szybkie, łatwe i komfortowe. Po kalibracji rynienki kalibracyjne są obracane otworem w dół w pozycji składowania.
Za pomocą seryjnej cyfrowej wagi można w sposób pewny i dokładny zważyć wykalibrowaną ilość. Dzięki dodatkowemu schowkowi w SmartCenter modelu Cataya Super przeznaczonej na seryjny osprzęt, jak składane wiaderko i cyfrowa waga, są one bezpiecznie schowane i gotowe do użycia. W przypadku Cataya Special składane wiaderko i cyfrowa waga są bezpiecznie schowane w pokrywie zbiornika.
Sygnał pozycji roboczej oraz prędkości jazdy
Seryjny napęd elektryczny daje możliwość dowolnego wyboru zarówno sygnału prędkości roboczej jak też sygnału pozycji roboczej. W ten sposób można zależnie od sytuacji, elastycznie wybierać między różnymi sygnałami.
Rolka kopiująca głębokość
Do wyboru są dwie różne rolki kopiujące. Rolka Control 50 mm pozostawia dużo miejsca po bokach i nadaje się do pracy zwłaszcza na glebach ciężkich i nośnych. Rolka kopiująca Control 65 mm oferuje wyższą nośność zwłaszcza na glebach lekkich.
Dane techniczne
Przelicznik wydajności
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii siewniki mechaniczne / technika siewu poplonów AMAZONE