Siewniki pneumatyczne AD-P 01 Special
Nabudowany siewnik AD-P 01 Special

Firma Amazone oferuje teraz nowy pneumatyczny siewnik nabudowany AD-P 01 Special o szerokości roboczej wynoszącej 3 m umożliwiający jego zastosowanie w połączeniu z nową broną wirnikową KE 01 i nowymi kultywatorami wirnikowymi KG/KX 01.

Firma Amazone oferuje teraz nowy pneumatyczny siewnik nabudowany AD-P 01 Special o szerokości roboczej wynoszącej 3 m umożliwiający jego zastosowanie w połączeniu z nową broną wirnikową KE 01 i nowymi kultywatorami wirnikowymi KG/KX 01.
Siewnik AD-P 01 Special może być wyposażony w zbiornik ziarna o pojemności 850 l lub 1250 l, który opcjonalnie można powiększyć o nadstawkę o pojemności 250 l. W tym siewniku dostępne są redlice stopkowe WS lub redlice RoTeC-Control z rozstawem rzędów od 12,5 cm albo 15 cm. W celu zapewnienia optymalnego przykrycia siewu glebą siewnik można wyposażyć w zagarniacz dokładny lub zagarniacz rolkowy.

Wydajna dmuchawa i elektryczny napęd dozownika gwarantują zachowanie normy wysiewu. Nacisk redlic można regulować mechanicznie za pomocą uniwersalnego narzędzia obsługowego lub hydraulicznie z kabiny ciągnika. Maszyną można sterować za pomocą komputera obsługowego AMADRILL+ lub terminala ISOBUS.

Nowa segmentowa głowica rozdzielająca siewnika AD-P 01 Special zapewnia w zależności od rozstawu rzędów możliwość włączania ścieżek technologicznych 2 × 5 lub 2 × 6. Włączanie ścieżek technologicznych odbywa się bezpośrednio za pomocą segmentowej głowicy rozdzielającej i można je bardzo łatwo dopasować do rozstawu kół oraz szerokości opon. Za pomocą elektrycznego dozowania norma wysiewu redukowana jest podczas włączania ścieżek technologicznych w zależności od ilości zamkniętych rzędów.

Jako wyposażenie specjalne segmentowej głowicy rozdzielającej dostępne jest elektryczne rozłączanie połówkowe, które umożliwia rozpoczęcie pracy połową szerokości roboczej maszyny w przypadku asymetrycznych układów ścieżek technologicznych. Ponadto na ukośnych poprzeczniakach i w klinach pola możliwe jest automatyczne przełączanie połówek za pomocą systemu GPS-Switch i AutoPoint.

Urządzenia do uprawy gleby zapewniające duży komfort pracy
Do najważniejszych zalet nowej brony wirnikowej KE 01 i nowych kultywatorów wirnikowych KX/KG 01 oprócz wygodnej regulacji maszyny za pomocą uniwersalnego narzędzia obsługowego zalicza się przede wszystkim połączenie maszyny z wałem za pomocą równoległoboku. Dodatkowo do wału uprawowego podłączona jest belka równająca. Dzięki złączu QuickLink urządzenie do uprawy gleby można w ciągu kilku minut odłączyć od siewnika nabudowanego, co daje możliwość wykorzystania do pracy solo.

W celu zagęszczania gleby siewnik AD-P 01 Special można wyposażyć w wał metalowy zębaty PW 600, klinowy wał pierścieniowy KW 580, klinowy wał pierścieniowy o profilu Matrix KWM 600 lub trapezowy wał pierścieniowy TRW 500 i TRW 600. Dzięki temu do każdego rodzaju gleby dostępny jest odpowiedni wał.

Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii siewniki pneumatyczne AMAZONE