Siewniki pneumatyczne CENTAYA
Nabudowany siewnik Centaya
Siewnik pneumatyczny nabudowany Centaya jest bardzo łatwym w obsłudze i precyzyjnym siewnikiem, który można według uznania połączyć z kultywatorem wirnikowym KX i KG, jak też zawieszaną kompaktową broną talerzową CombiDisc. Siewnik nabudowany Centaya o szerokości roboczej od 3 m do 4 m i pojemności zbiornika 1600 l lub 2000 l jest wyjątkowo wydajny.
Siewnik nabudowany Centaya dostępny jest z redlicą jednotalerzową RoTeC-Pro lub redlicą dwutalerzową TwinTeC.
Argumenty: Siewnik pneumatyczny nabudowany Centaya
• Duży, usytuowany centralnie, kompaktowy zbiornik ziarna o pojemności 1600 l lub 2000 l zapewniający dużą siłę uderzenia
• Wygodna regulacja i kalibracja za pomocą SmartCenter centralnie z lewej strony maszyny, kalibracja przez naciśnięcie przycisku
• Dozownik z napędem elektrycznym gwarantuje precyzyjne dozowanie i łatwość kalibracji
• Duża oszczędność nasion dzięki zastosowaniu elektrycznego rozłączania połówkowego w głowicy rozdzielającej
• Łatwe dostosowanie do asymetrycznych ścieżek technologicznych dzięki zastosowaniu segmentowej głowicy rozdzielającej
• Rozwiązanie kompatybilne z najnowszą generacją maszyn uprawowych KX/KG 01 z możliwością ich odłączania
+ Centralne ustawianie głębokości siewu przy redlicy dwutarczowej TwinTeC
• Odporne na zużycie i samoczyszczące tarcze ograniczające głębokość Control 10 lub Control 25 do ustawiania głębokości siewu redlicy jednotarczowej RoTeC pro
• Opcjonalny wygodny system bezstopniowej regulacji nacisku redlic, wykonywanej z kabiny ciągnika za pomocą wyraźnie widocznej skali
• Obsługa możliwa za pomocą komputera obsługowego AmaDrill 2 dla siewników AMAZONE lub terminala obsługowego kompatybilnego z ISOBUS
Zbiornik ziarna
Siewnik Centaya Super można opcjonalnie wyposażyć w zbiornik ziarna o pojemności 1600 l lub 2000 l. Szybki dostęp do zbiornika z tworzywa sztucznego można uzyskać z lewej strony maszyny za pomocą drabiny i mostka załadunkowego. Jest on wysunięty daleko w przód, więc optymalne położenie jego środka ciężkości znajduje się w pobliżu ciągnika. Dzięki ostro zakończonemu dołowi i stromym ścianom zbiornika nasiona są bezpiecznie prowadzone do dozownika. Ponadto nie pozostają prawie żadne resztki.
Zalety:
• Duży zbiornik ziarna z dużym otworem
• Optymalnie umiejscowiony środek ciężkości maszyny
• Łatwy dostęp, odpowiedni również do napełniania przy użyciu ładunków w workach lub szufli ładowacza czołowego
• Rolowana plandeka dokładnie i szczelnie zamyka otwór zbiornika. Po otwarciu plandeka zwija się tak, aby nie zajmowała wiele miejsca.
Wygodne napełnianie
Bardzo szeroki, dostępny poprzez składane stopnie mostek załadunkowy ułatwia napełnianie siewnika. Duży otwór napełniania o wymiarach 2,43 × 0,91 m umożliwia szybkie i bezproblemowe napełnianie zbiornika przy użyciu worka typu Bigbag, szufli ładowacza czołowego, jak również materiału siewnego w workach.
Podczas napełniania za pomocą worków sita zbiornika ziarna mogą pełnić rolę półki. Można umieścić na nich również dodatkowe worki z materiałem siewnym i przetransportować je na pole.
Czujnik stanu napełnienia można regulować pod względem wysokości w zależności od nasion i normy wysiewu, aby kierowca otrzymywał przez terminal sygnał o wyregulowanym minimalnym poziomie nasion.
SmartCenter
SmartCenter firmy AMAZONE zawiera bardzo proste i przejrzyste rozmieszczenie najważniejszych ustawień. Głębokość odkładania nasion i siła nacisku redlic ustawiane są niezależnie od siebie za pomocą układu SmartCenter centralnie z lewej strony. Regulacje te, są wykonywane szybko i łatwo za pomocą uniwersalnego narzędzia obsługowego.
Sygnał pozycji roboczej oraz prędkości jazdy
Seryjny napęd elektryczny daje możliwość dowolnego wyboru zarówno sygnału prędkości roboczej jak też sygnału pozycji roboczej.
W ten sposób można zależnie od sytuacji, elastycznie wybierać między różnymi sygnałami.
System Airstar: Pewny napęd dozownika – Proste ustawianie i wygodna kalibracja
(1) Elektryczny napęd: Elektryczny napęd dozownika jest regulowany za pomocą dowolnego terminala ISOBUS. Kalibracja w połączeniu z napędem elektrycznym jest bardzo komfortowa. Oferuje on dodatkowe funkcje, jak na przykład wstępne dozowanie ziarna na początku pola oraz zwiększanie lub zmniejszanie normy wysiewu podczas pracy. Do określania prędkości roboczej dostępne są różne źródła sygnału. Oprócz czujnika radarowego lub sygnału GPS można również wykorzystać sygnał prędkości ciągnika. Dozownikiem, a tym samym siewem, można również całkowicie automatycznie sterować przy użyciu kart aplikacyjnych.
(2) Szybkie opróżnianie: Opróżnianie zbiornika ziarna następuje szybko i łatwo przez układ szybkiego opróżniania umieszczony w dobrze dostępnym miejscu na zbiorniku.
(3) Opróżnianie z resztek: Do opróżnienia z resztek ziarna wystarczy otworzyć zasuwę i ziarno spłynie do dużej rynny kalibracyjnej.
(4) Łatwa zmiana kaset dozujących: Kasety dozujące można wymieniać w dozowniku ziarna bardzo łatwo. Dzięki temu możliwy jest precyzyjny siew wszelkich nasion przy zachowaniu właściwej jakości rozdziału podłużnego także przy wysokich prędkościach roboczych.
Kasety dozujące do każdego materiału siewnego
Specjalne kasety dozujące do różnych norm wysiewu dozują ziarno, które transportowane jest do głowicy rozdzielającej. Trzy seryjnie dostarczane kasety dozujące pokrywają do 95 % wszystkich rodzajów nasion. Dostępne są również inne kasety dozujące, np. do kukurydzy czy kultur specjalnych.
Wymienne kasety dozujące nadają się do następujących norm wysiewu: nasiona drobne ( < 15 kg/ha), nasiona średnie ( < 140 kg/ha), normalny siew ( > 140 kg/ha).
Segmentowa głowica rozdzielająca z elektrycznym rozłączaniem połówkowym
Segmentowa głowica rozdzielająca jest usytuowana za zbiornikiem ziarna, bezpośrednio ponad redlicami. Takie rozmieszczenie zapewnia krótkie odcinki transportowe ziarna.
Opcjonalne elektryczne rozłączanie połówkowe pomaga w zmniejszeniu nakładek na poprzeczniaku lub na skraju pola, a także w oszczędzaniu nasion. Dzięki rozłączaniu połówkowemu można wygodnie wyłączać jednostronnie maszynę poprzez terminal w klinach pola oraz w ukośnych poprzeczniakach. System GPS-Switch umożliwia ponadto automatyczne wyłączanie połowy szerokości roboczej.
W przypadku elektrycznego rozłączania połówkowego oraz przełączania ścieżek technologicznych automatycznie zmniejszona zostaje norma wysiewu.
Zalety:
• Elektryczne rozłączanie połówkowe
• Krótkie odcinki transportowe ziarna
• Redukcja normy wysiewu przyczynia się do oszczędności nasion
• Minimalizacja ilości pyłu powstającego w zbiorniku ziarna ze względu na brak recyrkulacji nasion
ISOBUS – obsługa maszyny w epoce cyfrowej
Jeden język, wiele zalet!
W każdej maszynie w standardzie ISOBUS, AMAZONE oferuje najnowocześniejszą technikę cyfrowej przyszłości z niemal nieograniczonymi możliwościami. Stopień wykorzystywania potencjałów zależy wyłącznie od użytkownika. Bez względu na to, czy do tego celu używa się terminalu obsługowego AMAZONE, czy bezpośrednio dostępnego terminalu ISOBUS ciągnika. ISOBUS jest światowym standardem komunikacji pomiędzy terminalem obsługowym, ciągnikami i osprzętem z jednej strony, a rolniczym oprogramowaniem biurowym z drugiej.
Obsługa za pomocą najrozmaitszych terminali ISOBUS
Oznacza to, że wszystkimi urządzeniami w standardzie ISOBUS można sterować za pomocą jednego terminala. Wystarczy połączyć maszynę z odpowiednim terminalem ISOBUS, a na monitorze kabiny ciągnika pojawi się znany interfejs użytkownika.
Zalety ISOBUS:
• Światowa standaryzacja zapewnia jednolite interfejsy i formaty danych, dzięki czemu zapewniona jest również kompatybilność z producentami zewnętrznymi
• Plug and Play między maszyną, ciągnikiem i innymi urządzeniami ISOBUS.
AMAZONE – więcej niż tylko ISOBUS: Lepsza kontrola, większa wydajność! Precision Farming 4.0
Nasze kompetencje w dziedzinie elektroniki: Aby zwiększyć komfort obsługi, maszyny i terminale obsługowe AMAZONE oferują szereg funkcji wykraczających poza standard ISOBUS.
Zalety More Than ISOBUS:
• Najwyższa kompatybilność i niezawodność działania urządzeń ISOBUS
• Brak dodatkowych modułów po stronie maszyny. Wszystkie maszyny ISOBUS marki AMAZONE są standardowo wyposażone w niezbędne funkcje ISOBUS.
• Wyświetlacz MiniView ze wszystkimi terminalami AMAZONE i innymi terminalami ISOBUS. Spójrzmy na przykład na dane maszyny w widoku GPS.
• Możliwość połączenia terminala ciągnika lub rozwiązania opartego na 2 terminalach, w którym można oddzielić funkcje ciągnika i urządzenia zawieszanego.
• Wyjątkowa koncepcja obsługi. Dowolnie konfigurowane wyświetlacze i indywidualne interfejsy użytkownika w terminalu obsługowym
• Możliwość do 3 profili użytkowników. Dla każdego kierowcy lub zastosowania należy utworzyć własny profil użytkownika!
• Dowolnie konfigurowane przebiegi maszyn, jak np. składanie belek polowych opryskiwacza polowego AMAZONE
• Inteligentna ocena funkcji ECU ciągnika. Automatyczne sekwencje ruchów w zależności od ciągnika ISOBUS, takie jak na przykład automatyczne włączanie oświetlenia roboczego lub blokowanie osi kierującej podczas cofania.
• Zintegrowany rejestrator danych TaskControl. Zasadniczo możliwe jest każde rozwiązanie telemetryczne ISOBUS (np. rozwiązanie telemetryczne TONI firmy CLAAS).
• Dowolnie konfigurowane sekcje szerokości
Prostota i wygoda
Szczególnie w użytkowaniu, czy to z terminalem obsługowym AMAZONE, czy też z terminalem ciągnika, można poczuć, jak bardzo praktyczne jest każde tworzone oprogramowanie maszyny. Na przykład proste i wyraźne oddzielenie menu pola od menu ustawień zapewnia bardzo prostą i intuicyjną obsługę. Czytelne symbole obsługi zapewniają jej przejrzystość i bezpieczeństwo.
Blachy boczne
Nowe blachy boczne posiadają łożyskowanie sprężynowe. Konstrukcja zawieszenia blach bocznych umożliwia ich regulowanie przez otwór wzdłużny oraz łatwą wymianę po stwierdzeniu ich zużycia. Ponadto do ich regulacji niezbędne jest użycie uniwersalnego narzędzia obsługowego wchodzącego w skład wyposażenia.
Mechaniczna regulacja głębokości: Kultywator wirnikowy
Głębokość robocza może być regulowana w sposób bardzo łatwy i niezależny, ponieważ wał i włóka są połączone za pomocą równoległoboku. Można bez problemu dostosowywać głębokość roboczą do warunków miejsca pracy i zastosowania, przestawiając po prostu sworzeń mimośrodowy.
Dane techniczne
Przelicznik wydajności
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii siewniki pneumatyczne AMAZONE