Maxi Drill - SKY AGRICULTURE
Po 15 latach rozwoju, MaxiDrill jest dziś punktem odniesienia na rynku.
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
Największy prześwit na rynku, szybki siew w każdych warunkach.
Siewnik Maxi Drill jest przeznaczony do pracy z dużą prędkością siewu oraz aby dłużej mieć możliwość siewu jesienią a wcześniej wiosną.
W jednym przejeździe, Maxi Drill może zasiać 4 różne produkty, w 4 dawkach, na dwóch różnych głebokościach, w każdym lub co drugim czy co trzecim rzędzie. Mamy możliwość nawożenia w lini siewu oraz jednoczesnego siania dwóch różnych produktów. Sterowanie wszystkimi zbiornikami odbywa się z jednej uniwersalnej konsoli Quartz Izobus.
Siewnik po którym widzisz różnicę na koniec sezonu
W ofercie składanych siewników Maxi Drill, funkcje uprawy gleby i osi transportowej są rozdzielone.
Seria składanych siewników Maxi Drill posiada standardowo prawdziwą oś transportową. Oponowy wał ugniatający nie jest w ogóle używany podczas transportu po drodze, aby zapobiec ryzyku uszkodzenia. Podczas pracy oś transportowa pozostaje nad ziemią ale w razie potrzeby możemy ją wykorzystać jako dodatkowe podparcie.
Do 120 kg na talerz
Dwa prawdziwe rzędy sekcji siewnych z dociskiem do 120 kg zapewniają równomierne zagłębianie się i głębokość siewu nawet w trudnych warunkach. Układ ten ma duży prześwit pomiędzy każdą linią wysiewu dając miejsce na przepływ resztek pożniwnych.
Siewnik Maxi jest wyposażony w reduktory ciśnienia które zapobiegają odbijaniu się nasion czy wydmuchiwaniu ich z rzędu przez co zapewniona jest najwyższa precyzja siewu.
Optymalne kopiowanie gleby
Telerze siewnika Maxi Drill zawieszone są niezależnie aby zapewnić jak najlepsze kopiowanie powierzchni gleby. Dzięki temu systemowi przygotowanie podłoża pod siew jest bardziej dokładne, gdyż ewentualne przeszkody dotyczą tylko tych tarcz które bezpośrednio w nie trafią.
Maszyna stworzona do efektywnej i szybkiej pracy
Siewnik Maxi Drill został przemtyślny tak aby spełnić najwyższe wymagania pod kątem prędkości pracy. Siewnik ten jest przewidziany do pracy na glebach zarówno głeboko jak i płytko uprawianych a także w określonych warunkach daje możliwość siewu bezpośredniego.
Precyzyjny układ dozujący
Siewnik Maxi Drill wyposażony jest w mechanizm dozowania ze stali nierdzewnej, bardzo precyzyjny: od 1 do 450 Kg/Ha. Próba kręcona jest zautomatyzowana i nie wymaga zmiany wałeczków przy użyciu różnych nasion.
Szybkie opróżnianie lejów samowyładowczych
Dzięki składaniu na 2 części można opróżnić cały zbiornik bezpośrednio do big-bag : to prawdziwa oszczędność czasu!
Dostęp do kół wału
Wał ma zamontowane podwójnie koła wyposażone w skrobaki. Każda para jest przesunięta względem sąsiednich par. Taki sposób monatżu pozwala zaoszczędzić do 25% zapotrzebowania mocy. Wał może pracować w mokrych warunkach bez ryzyka blokowania. Wreszcie, wymiana koła w przypadku przebitej opony nie zajmie Ci więcej niż kilka minut. Wystarczy odchylić daną parę kół i można odkręcać wybrane koło.
Nasz rekord: 58 sekund w dwie osoby!
2 oddzielne obiegi powietrza
1. Brak sedymentacji między małym i dużym ziarnem.
2. Brak ryzyka zablokowania między nawozem a ziarnem.
3. Zarządzanie dwoma różnymi głębokościami.
4. Brak ryzyka oparzenia pędów niektórymi nawozami.
5. Jeśli nawóz się zatyka, nasiona nadal płyną.
Fertisem konfiguracje
Sekcja Fertisem zintegrowana za redlicą siewną, 2 regulowane głębokości siewu w tym samym rzędzie.
DANE TECHNICZNE
DO POBRANIA
GALERIA
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Karta techniczna
Maszyny uprawowe z kategorii SKY AGRICULTURE