Kosiarka zawieszana
Tylna kosiarka zawieszana Horsehopper
Dla optymalnego wykorzystania pastwiska powinny zostać wykoszone odrosty po łajniakach i osty. Pastwiska dla koni muszą być koszone czysto. Aby pastwisko było w pełni funkcjonalne, to równocześnie muszą być zebrane odchody. Zadanie takie wygodnie i niezawodnie wykonuje Horse Hopper firmy AMAZONE. Ta uniwersalna maszyna o szerokości roboczej 1,50 metra 1,80 metra lub 2,10 metra, możliwa jest do zamontowania także na niewielkim ciągniku, podczas jednego przejazdu roboczego załatwia: koszenie, przewietrzanie, rozdrabnianie oraz zbieranie ściętej trawy i końskich odchodów.
Horse Hopper wyposażona jest specjalnie do zbioru wilgotnej, ściętej trawy pomieszanej z końskimi odchodami a także w noże skrzydełkowe w kombinacji z nożami wertykulującymi. Noże wertykulujące wybijają końskie odchody z darni. W połączeniu z procesem koszenia, zebrana trawa i końskie odchody transportowane są do zbiornika. Zbiornik można opróżnić linką pociągową poza pastwiskiem i kompostować zebraną masę.
Opcjonalnie można wypoażyć Horse Hopper w układ opróżnainia hydraulicznego.
Konie będą Państwu za to wdzięczne!
Lepsza higiena pastwisk
Jedynym skutecznym środkiem poprawy higieny pastwisk jest zbieranie końskich odchodów. Najlepiej sprawdza się przy tym AMAZONE Horse-Hopper. Rozgarnięcie odchodów rozdziela je, rozprzestrzeniając jednocześnie znajdujące się w nich pasożyty i zwiększając porost w miejscach pojawiania się łajniaków.
Znakomita jakość cięcia i zbierania
Kosiarką AMAZONE Grasshopper można pielęgnować tereny zielone przez cały rok. Zależnie od wyposażenia i swoich potrzeb ta maszyna potrafi kosić, zbierać i wertykulować, niezależnie od wilgotności koszonego i zbieranego materiału czy regularności wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Jej wyjątkowy system koszenia umożliwia pracę zarówno w ramach intensywnej pielęgnacji zadbanych terenów zielonych jak też przy ich corocznym koszeniu w użytkowaniu ekstensywnym.
Kosić i mulczować
Grasshopper kosi i zbiera niezależnie od wysokości czy wilgotności roślin. Jej duży rotor z niewrażliwością na ciała obce tworzy z kosiarki idealne narzędzie do intensywnej pielęgnacji dużych terenów zielonych oraz porośniętych kwiatami lub ekologicznych pastwisk. Kombinacja obracanych noży ścinających i ostrzonych noży skrzydełkowych oferuje wyważone połączenie niewielkiego stopnia zużycia z dobrą jakością koszenia i zbierania.
Takie wyposażenie znajduje się we wszystkich modelach serii Grasshopper.
Kosić i siekać
AMAZONE Grasshopper ścina rośliny u ich podstawy i następnie, przed zebraniem lub pozostawieniem na ziemi, wielokrotnie je sieka. Łączy zalety systemów koszenia i siekania w jednej maszynie. AMAZONE Grasshopper jest w stanie dopasować się do wszelkich wymagań niezbędnych przy pielęgnacji terenów zielonych.
Wygodne usuwanie sfilcowanej trawy i mchu
AMAZONE Grasshopper uwalnia tereny zielone ze sfilcowanej trawy i zbiera ją w trakcie jednego przejazdu. Strukturę gleby można z AMAZONE Grasshopper poprawić i odnowić przez niewymagającą wysiłku wertykulację. Zamontowane na rotorze noże wertykukujące wnikają w darń ma głębokość 1 do 2 mm, rozrywają skorupę z wierzchu gleby, tną rośliny pasożytnicze i prześwietlają powierzchnię trawnika.
Sfilcowana trawa jest wygrabiana, zbierana a równocześnie odbywa się wałowanie gleby. Połączenie noży tnących i wertykulujących tworzy szczególnie dobry efekt ssania.
Zbieranie z Grasshopper
Dzięki swojej zdolności zasysania AMAZONE Grasshopper znakomicie zbiera liście, ściętą trawę, żołędzie i kasztany.
Jej potężny rotor jest niewrażliwy na ciała obce. Dywan zwiędłych liści często powoduje problemy z pielęgnacją terenów zielonych. Podczas koszenia trawniki są duszone co później prowadzi do rozwoju mchu i grzybów. Wysoka prędkość obrotowa rotora w połączeniu z ostrzonymi nożami skrzydełkowymi i nożami wertykulującymi zmienia Grasshopper w wydajną maszynę zbierającą, także w warunkach dużej wilgotności.
Dokładne rozdrobnienie zbieranego materiału ułatwia proces jego rozkładu podczas kompostowania.
Do pracy przez cały rok
Wyróżniającą cechą rotora dokładnego cięcia SmartCut jest specjalne ułożenie noży w kształt litery v, które zmniejsza zapotrzebowanie na energię i powoduje obniżenie poziomu hałasu.
Silne działanie ssące wytwarzane przez rotor SmartCut-Rotor sprawia, że Grasshopper można wykorzystywać także do zbierania już skoszonej trawy, liści, drobnych gałęzi, żołędzi, kasztanów itd. Zalety rotora SmartCut z nożami ułożonymi w kształt litery v są wyraźnie widoczne w porównaniu z dotychczasową techniką rotorów, przy której noże bijakowe ustawione były rzędowo i prostoliniowo.
Ze względu na to, że ułożenie noży jest w kształcie v, to nie tną one równocześnie ale kolejno po sobie i w bardzo krótkich odstępach czasu, lepiej transportują materiał w kierunku środka rotora; wytwarzają mniej bocznych zawirowań powietrza co z kolei poprawia jakość zbierania.
Duża pojemność zbierania
Rotor o dużej średnicy wytwarza strumień powietrza, który pozwala AMAZONE Grasshopper osiąga bardzo wysoką pojemność zbierania. Prędkość pracy rotora z 2.650 obr/min dba o znakomitą jakość cięcia.
Wygodny, wysoki wysyp
Zasada działania Grasshopper: kosić, zbierać, siekać i wałować podczas jednego przejazdu roboczego. Zielona masa jest rozdrabniana przez noże. Skraca to czas jej kompostowania. Zawartość zbiornika można łatwo i wygodnie opróżniać oraz kompostować.
Wszechstronna, mocna i bezpieczna kosiarka
Duża średnica rotora eliminuje owijanie trawą. Odporne, wykonane z doskonałego gatunku stali noże ścierają się w minimalnym stopniu. System noży jest niewrażliwy na ciała obce, ponieważ każdy z nich jest oddzielnie zawieszony. Wahadłowo zawieszone noże są zamocowane na rotorze na specjalnych śrubach hakowych. Można je obracać lub wymieniać bez używania narzędzi. Na całej szerokości roboczej zagwarantowane jest cięcie o wysokiej jakości.
Szybki i łatwy dostęp do wszystkich ważnych komponentów pozwala także na sprawne wykonywanie przeglądów i konserwacji, dzięki czemu zabezpieczona jest optymalna żywotność maszyny z zachowaniem minimalnych kosztów a wszystkie prace wykonuje się łato i szybko.
Dane techniczne
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii technika komunalna / pastwiska AMAZONE