Amazone technika nawożenia - ZA-TS
Rozsiewacz odśrodkowy ZA-TS
Rozsiewacz zawieszany ZA-TS jest produkowany w wersjach ze zbiornikami o pojemności od 1400 l do 4200 l i wyposażony w nowy układ rozsiewu TS. Zastosowanie układu rozsiewu TS pozwala na uzyskanie szerokości roboczej do 54 m przy jednoczesnym zachowaniu doskonałego obrazu rozsiewu granicznego, dzięki czemu rozsiewacz ZA-TS wyposażony w system ISOBUS jest absolutnym liderem wysokowydajnego rozsiewu.
• Precyzyjne obrazy rozsiewu na szerokości roboczej do 54 m z maks. 128 sekcjami szerokości
• Maksymalna wydajność powierzchniowa przy ilości rozsiewu 650 kg/min i prędkościach roboczych do 30 km/h
• Głęboki zbiornik podstawowy bez narożników i krawędzi zapewnia minimalne ilości resztek i łatwe czyszczenie
• Precyzyjny monitoring i kontrola ilości rozsiewu dzięki technologii ważenia 200 Hz i czujnikowi nachylenia
• Soft Ballistic System pro (SBS pro) do bardzo delikatnego traktowania nawozu i niewielkiego stopnia rozdrabniania
• Elektryczne lub ręczne układy rozsiewu granicznego AutoTS i ClickTS zintegrowane w tarczy
• Mieszadło nieniszczące nawozu z napędem elektrycznym i funkcją automatycznego wyłączania
• Automatyczny system regulacji rozdziału poprzecznego ArgusTwin – najbardziej komfortowy sposób rozsiewania.
Niezawodna technologia ważenia, precyzyjne systemy rozsiewu granicznego AutoTS i ClickTS, jak również innowacyjna technologia ArgusTwin i WindControl oraz wiele innych opcji czynią z tych rozsiewaczy maszyny o najnowocześniejszej klasie.
• Kompaktowa plandeka zwijana lub odchylana, zamykająca się w bezpieczny sposób i łatwa w obsłudze
• DüngeService – wysokiej jakości unikatowy serwis o ponad 25-letnim doświadczeniu.
Stabilne i wytrzymałe: rozsiewacze zawieszane o masie użytkowej 4500 kg.
Zalety
• Lekka budowa ramowa o bardzo wysokiej stabilności
• Optymalne położenie punktu ciężkości a mimo tego, dużo miejsca do agregatowania
• Ramy Super: ciężar użyteczny 3200 kg, wymiar zawieszenia i uchwytu kategorii 2.
• Ramy Ultra: ciężar użyteczny 4500 kg, wymiar zawieszenia i uchwytu kategorii 3, uchwyt kategorii 2/3.
Głęboki zbiornik podstawowy
Zbiornik podstawowy ma pojemność 700 l. Jest wytłaczany, bez kantów i spawów. Zapewnia to stały i równomierny spływ nawozy. Kształt zbiornika ułatwia również jego czyszczenie.
Zalety konstrukcji
• Brak narożników i krawędzi
• Równomierny i ciągły spływ nawozu
• Mniejsze ryzyko powstawania zatorów
• Odporność na korozję
• Prosty proces czyszczenia
Nadstawki: W dwóch szerokościach i o różnej wielkości
Aby dodatkowo zwiększyć pojemność zbiornika ZA-TS, firma AMAZONE oferuje nadstawki do samodzielnego nantażu S oraz L. Pojemność zwiększa się wtedy o 600 l dla nadstawek S względnie o 800 l dla nadstawek L.
Tronic – napęd mechaniczny
W wersji Tronic układ rozsiewu napędzany jest przez wałek odbioru mocy. Rozsiewacz jest standardowo chroniony przed przeciążeniami przez wał przegubowy ze sprzęgłem ciernym.
Prędkość obrotowa ciągnika jest przekładana przez centralną przekładnię, dzięki czemu tarcze rozsiewające osiągają zwiększoną prędkość obrotową. W ten sposób można wykonywać nawożenie przy niskich prędkościach obrotowych silnika na maksymalnej szerokości roboczej, oszczędzając paliwo. W zależności od terminala obsługowego, w przypadku rozsiewaczy napędzanych mechanicznie można załączać od 8 do 16 sekcji szerokości.
Hydro – napęd hydrauliczny
Dzięki wyposażeniu Hydro można pracować niezależnie od prędkości obrotowej silnika ciągnika i przy różnych prędkościach obrotowych tarcz rozsiewających. W ten sposób oszczędzane jest paliwo, a rozsiewanie może być wyjątkowo komfortowe i precyzyjne. Przy rozsiewie granicznym rozsiewacz pracuje również z różnymi prędkościami obrotowymi tarcz rozsiewających, dzięki czemu można uzyskać możliwie najlepszy rozdział poprzeczny zarówno w strefie nakładania się nawozu, jak i na granicy pola.
W zależności od terminala obsługowego, w przypadku rozsiewaczy napędzanych hydraulicznie można załączać od 8 do 128 sekcji szerokości.
Soft Ballistic System pro
Aby nawóz mineralny został podany roślinom precyzyjnie i dokładnie na całej szerokości roboczej, musi być traktowany wyjątkowo łagodnie. Nawóz, który uszkodzony jest już w rozsiewaczu, nie może zostać precyzyjnie rozsiany.
AMAZONE Soft Ballistic System pro jest już standardowo zintegrowany jako „pakiet bezpieczeństwa”. Mieszadła, elementy dozujące i tarcze rozsiewające są wzajemnie optymalnie dopasowane. Chroni to nawóz i zabezpiecza plony.
1. Delikatne prowadzenie Napędzane elektrycznie, gwiazdowe mieszadła w umieszczone w dnach lejków zapewniają równy spływ nawozu do tarcz rozsiewających. Wolno obracające się segmenty mieszadeł w kształcie gwiazd podają nawóz do otworów wylotowych. Mieszadło zmienia położenie wraz z system dozowania nawozu i dzięki temu zawsze znajduje się nad otworem wylotowym. Mieszadło wyłącza się automatycznie po zamknięciu zasuwy dozującej. Mechanizm rozsiewający z systemem dozowania, szczotką i tarczą rozsiewającą.
2. Delikatne podawanie Regulowanym system dozowania zmienia się odległość oraz kierunek wyrzutu. Zmiana liczby obrotów pozwala indywidualnie ustawić szerokość roboczą. Nawóz podawany jest centralnie na tarcze przy niewielkiej prędkości obwodowej, dzięki czemu jest tylko w bardzo nieznacznym stopniu rozdrabniany. Koncentryczny system dozowania–przestawiania sprawia, że nawóz traktowany jest niezwykle delikatnie.
3. Delikatne przyspieszenie Przy standardowej liczbie obrotów tarcz rozsiewających od 600 obr/min do 900 obr/min, AMAZONE Soft Ballistic System pro delikatnie przyspiesza ruch nawozu. Nawet nawozy łatwo kruszące się zachowują swoje właściwości fizyczne i tworzą czysty obraz rozsiewu.
4. Delikatny wyrzut AMAZONE Soft Ballistic System pro sprawia, że do nawozu doprowadzane jest tylko tyle energii, ile potrzeba do zachowania optymalnego toru lotu i precyzyjnego obrazu rozsiewu. Łopatki rozsiewające są przy tym ustawione optymalnie - do tyłu w stosunku do obrotu tarczy.
Mechanizm rozsiewający TS - Perfekcja w każdym komponencie – jak w zegarku
1) elektryczny napęd mieszadła
2) elektryczny silnik przestawiania systemu dozowania
3) elektryczny silnik regulacyjny dawki rozsiewu
4) łopatka bazowa
5) łopatka rozsiewu granicznego
6) łopatka rozsiewu normalnego
7) przekładnia AutoTS
8) elektryczny silnik AutoTS włącznie
z kontrolą funkcji
Właściwości mechanizmu rozsiewającego TS
• Duża odległość wyrzutu, podwójne pokrycie jeszcze przy 36 m
• Zintegrowany system rozsiewu granicznego
• Wysokie dawki aplikacji (aż do 10,8 kg/sek. wzgl. 650 kg/min.)
Mieszadło – delikatne i ostrożne
Podstawową funkcją mieszadła jest aktywne kierowanie przepływem nawozu do otworu wylotowego, aby można było rozsiewać stałą ilość nawozu. Mieszadło gwiazdowe, które jest umiejscowione blisko dna zbiornika, nawet przy małych ilościach rozsiewu, aktywnie rozbija grudki nawozu przedostające się przez sito. Jeśli w końcówce zbiornika znajdują się ciała obce, a mieszadło będzie narażone na przeciążenie, silnik elektryczny w połączeniu z odpowiednią zasuwą automatycznie zmieni kierunek i samoczynnie wyeliminuje usterkę.
erfekcyjne współdziałanie mieszadła i zasuwy jest widoczne na poprzeczniakach lub przy rozsiewie klinów pola. Gdy tylko otwór dozowania zostanie całkowicie zamknięty, umieszczone nad nim mieszadło zatrzymuje się automatycznie. W ten sposób można zaoszczędzić cenny nawóz, nie mieląc go.
Zalety elektrycznego mieszadła
• dwa powoli pracujące mieszadła z liczbą obrotów 60 obr/min, chroniące nawóz
• automatyczne wyłączanie, gdy zamknięta jest zasuwa dozująca, także jednostronnie i wzajemnie niezależnie
• automatyczna zmiana kierunku obrotów przy zablokowaniu przez ciało obce
• aktywne doprowadzenie strumienia nawozu do otworu wylotowego
Koncentryczne przestawianie systemu dozowania
System dozowania delikatnie podaje nawóz bardzo blisko środka tarczy rozsiewającej. Takie miejsce podawania oraz niskie prędkości obwodowe powodują, że ziarna nawozu są traktowane bardzo łagodnie. Aby dostosować układ rozsiewu do różnych szerokości roboczych i typów nawozu, system dozowania jest obracany mechanicznie lub elektrycznie wokół środka tarcz (koncentrycznie). Odstęp między punktem podawania nawozu a środkiem tarczy rozsiewającej zawsze pozostaje taki sam.
Obrotowy system dozowania oferuje użytkownikowi duży zakres możliwych szerokości roboczych. Trzema zestawami łopatek rozsiewających uzyskuje się zakres szerokości roboczych od 15 m do 54 m.
Elektryczne silniki - Bardzo szybko i precyzyjnie!
Rozsiewacz, który dzięki maksymalnym ilościom rozsiewu i prędkościom roboczym osiąga nowe wymiary w zakresie wydajności powierzchniowej, a jednocześnie ma pracować niezwykle precyzyjnie, wymaga niezwykle szybkich i precyzyjnych silników. Silniki gwarantują spełnienie wymagań na najwyższym poziomie szczególnie w przypadku zastosowań, takich jak automatyczne włączanie i wyłączanie na poprzeczniakach lub w klinach pola, rozsiew za pomocą kart aplikacyjnych lub ciągłej adaptacji (ArgusTwin i WindControl).
Szczotki - Czyste przekazywanie
Bezpośrednio przy otworach wylotowych zamontowane są szczotki, których szczecina sięga górnej krawędzi łopatek, dzięki czemu nawóz jest bezpiecznie prowadzony na tarczę.
Niewrażliwy obraz rozsiewu przy wielostopniowym wyrzucie
Dzięki specjalnemu kształtowi i kątowi nachylenia łopatek rozsiewających, układ rozsiewu TS tworzy zróżnicowany kształt obrazu rozsiewu. Krótsze i dłuższe łopatki rozsiewające nie działają przeciwstawnie lecz tworzą optymalny tor lotu nawozu.
Otwór dozowania bez efektu ilościowego
Jeśli aplikowana ma być stała dawka rozsiewu, konieczne jest dostosowanie wielkości otworu dozowania do prędkości jazdy. Dzięki zasuwie zamykającej zadanie to wykonywane jest bardzo szybko i precyzyjnie. Nerkowata konstrukcja otworu dozowania sprawia, że obraz rozsiewu pozostaje niezmieniony i precyzyjny nawet przy różnych prędkościach roboczych, dzięki czemu nie ma konieczności regulacji położenia systemu dozowania.
Etap 1: Lekko otwarty otwór roboczy
Etap 2: Otwór roboczy w połowie otwarty
Etap 3: Szeroko otwarty otwór roboczy
Tarcze rozsiewające TS: Układ rozsiewu wykonany ze stali nierdzewnej – dla długiej żywotności
W rozsiewaczach TS cały układ rozsiewu wykonany jest ze stali nierdzewnej, co zapewnia długą żywotność.
Oferowane zestawy łopatek można szybko i w prosty sposób wymieniać na tarczy za pomocą systemu wymiany. Jest to idealne i perfekcyjne rozwiązanie np. dla firm usługowych.
Łopatki rozsiewające z utwardzaną powierzchnią
Łopatki rozsiewające pokryte są utwardzaną, odporną na ścieranie warstwą. Jest ona zbudowana z hartowanego metalu o specjalnej strukturze. Obróbka w procesie natryskiwania płomieniowego z dużą prędkością tworzy ultra twardą warstwę, chroniącą łopatki rozsiewające przed ścieraniem mechanicznym. W ten sposób osiągnięto 3-krotnie dłuższą żywotność tych elementów.
Zestawy łopatek rozsiewających
TS 1 = 15 m – max. 24 m
TS 2 = 21 m – max. 36 m
TS 3 = 24 m – max. 54 m
Zoptymalizowany obraz rozsiewu
Rozsiew normalny Poprzez regulację systemu dozowania zmienia się punkt podawania nawozu na tarczy rozsiewającej i w ten sposób regulowany jest zasięg wyrzutu i rozdział poprzeczny. Szerokość roboczą można dodatkowo indywidualnie regulować poprzez zmianę prędkości obrotowej.
Trójwymiarowy obraz rozsiewu Układ rozsiewu został zaprojektowany z wykorzystaniem trójwymiarowych obrazów rozsiewu w celu zapewnienia idealnego rozkładu poprzecznego dla efektywnych szerokości roboczych do 54 m. Duże strefy nakładania się zapewniają perfekcyjny obraz rozsiewu i są znacznie bardziej stabilne w stosunku do wszystkich czynników zewnętrznych, takich jak wiatr boczny, nachylenie zbocza, wilgotność powietrza i zmieniająca się jakość nawozu.
AutoTS – komfortowy i precyzyjny rozdział poprzeczny do granicy pola
Dzięki zintegrowanemu z tarczami układowi rozsiewu granicznego AutoTS można wygodnie, niezależnie od strony aktywować z kabiny za pomocą terminala różne rodzaje rozsiewu granicznego – krawędziowy, graniczny i rozsiew przy rowach.
Genialna zasada działania AutoTS
Silnik przestawia łopatkę prowadzącą o ok. 10°, dzięki czemu nawóz jest prowadzony przez krótszą łopatkę rozsiewu granicznego podczas rozsiewu granicznego i rozsiewu przy rowach. Dzięki zredukowaniu prędkości obrotowej i wykorzystaniu krótszej łopatki nawóz jest wyrzucany znacznie bliżej bez obciążeń mechanicznych.
Rozsiew graniczny z ClickTS
Obok obsługiwanego zdalnie z kabiny, obustronnego systemu AutoTS dostępna jest także opcja jednostronnego AutoTS i ręczne przestawianie ClickTS. Możliwe jest również zastosowanie systemu ClickTS po obu stronach.
Zwiększenie plonu przy granicy pola z AutoTS i ClickTS
Systemy rozsiewu graniczego AutoTS i ClickTS umożliwiają użytkownikowi uzyskanie optymalnej dawki, bliskiej 100 % jak najbliżej granicy pola co stwarza odpowiednie warunki dla rozwoju roślin. W porównaniu do dotychczasowych rozwiązań rozsiewu granicznego możliwe jest osiąganie wyraźnie wyższych plonów.
Za pomocą mechanizmu rozsiewającego AutoTS możliwa jest automatyczna redukcja dawki nawozu przy rozsiewie granicznym. Zmiana dawki może odbywać się w dowolnie wybranych krokach procentowych. Ze względu na to, że obie tarcze rozsiewające mogą być obsługiwane wzajemnie niezależnie, można dokonywać zmian dawki po jednej lub po obu stronach.
1) System rozsiewu granicznego AutoTS (Zielona linia) Krótsza łopatka powoduje ograniczenie zasięgu wyrzutu nawozu.
Konwencjonalne systemy rozsiewu graniczneg (Czerwona linia) Mechaniczne przekierowanie nawozu powoduje jego pękanie i wcześniejsze opadanie obok ścieżki technologicznej.
2) System rozsiewu granicznego AutoTS (Zielona linia) Nawóz jest chroniony i optymalnie rozprowadzany aż do granicy pola.
Konwencjonalne systemy rozsiewu graniczneg (Czerwona linia) W obszarze przygranicznym brakuje pokruszonego nawozu, przez co dochodzi do niedonawożenia.
3) System rozsiewu granicznego AutoTS (Zielona linia) Ze względu na niższą prędkość wyrzutu nawozu jedynie nieliczne ziarna lądują poza granicą pola.
Konwencjonalne systemy rozsiewu graniczneg (Czerwona linia) Nie wszystkie ziarna nawozu są mechanicznie przekierowywane, w związku z czym rozsiew wykracza daleko poza granice pola.
SafetySet – zintegrowany w standardzie
Standardowe wyposażenie SafetySet zapewnia większe bezpieczeństwo. Obwodowy pałąk ochronny spełnia przepisy o zapobieganiu wypadkom. Duże tablice ostrzegawcze z tyłu i oświetlenie zapewniają lepszą widoczność w ruchu drogowym.
Urządzenie do kalibracji
Do wygodnej kontroli dawki rozsiewu bez konieczności demontowania tarczy rozsiewającej służy boczne urządzenie do kalibracji z lewej lub prawej strony.
Drabinka bezpiecznego wejścia
Aby zbiornik był optymalnie dostępny także z zewnątrz, to oprócz drabinek do szerokich nadstawek można zamontować również drabinkę do wąskich nadstawek, która może być umieszczona z lewej i/lub prawej strony.
ISOBUS – obsługa maszyny w epoce cyfrowej
Jeden język, wiele zalet!
W każdej maszynie w standardzie ISOBUS, AMAZONE oferuje najnowocześniejszą technikę cyfrowej przyszłości z niemal nieograniczonymi możliwościami. Stopień wykorzystywania potencjałów zależy wyłącznie od użytkownika. Bez względu na to, czy do tego celu używa się terminalu obsługowego AMAZONE, czy bezpośrednio dostępnego terminalu ISOBUS ciągnika. ISOBUS jest światowym standardem komunikacji pomiędzy terminalem obsługowym, ciągnikami i osprzętem z jednej strony, a rolniczym oprogramowaniem biurowym z drugiej.
Obsługa za pomocą najrozmaitszych terminali ISOBUS
Oznacza to, że wszystkimi urządzeniami w standardzie ISOBUS można sterować za pomocą jednego terminala. Wystarczy połączyć maszynę z odpowiednim terminalem ISOBUS, a na monitorze kabiny ciągnika pojawi się znany interfejs użytkownika.
Zalety ISOBUS:
• Światowa standaryzacja zapewnia jednolite interfejsy i formaty danych, dzięki czemu zapewniona jest również kompatybilność z producentami zewnętrznymi
• Plug and Play między maszyną, ciągnikiem i innymi urządzeniami ISOBUS.
AMAZONE – więcej niż tylko ISOBUS: Lepsza kontrola, większa wydajność! Precision Farming 4.0
Nasze kompetencje w dziedzinie elektroniki: Aby zwiększyć komfort obsługi, maszyny i terminale obsługowe AMAZONE oferują szereg funkcji wykraczających poza standard ISOBUS.
Zalety More Than ISOBUS:
• Najwyższa kompatybilność i niezawodność działania urządzeń ISOBUS
• Brak dodatkowych modułów po stronie maszyny. Wszystkie maszyny ISOBUS marki AMAZONE są standardowo wyposażone w niezbędne funkcje ISOBUS.
• Wyświetlacz MiniView ze wszystkimi terminalami AMAZONE i innymi terminalami ISOBUS. Spójrzmy na przykład na dane maszyny w widoku GPS.
• Możliwość połączenia terminala ciągnika lub rozwiązania opartego na 2 terminalach, w którym można oddzielić funkcje ciągnika i urządzenia zawieszanego.
• Wyjątkowa koncepcja obsługi. Dowolnie konfigurowane wyświetlacze i indywidualne interfejsy użytkownika w terminalu obsługowym
• Możliwość do 3 profili użytkowników. Dla każdego kierowcy lub zastosowania należy utworzyć własny profil użytkownika!
• Dowolnie konfigurowane przebiegi maszyn, jak np. składanie belek polowych opryskiwacza polowego AMAZONE
• Inteligentna ocena funkcji ECU ciągnika. Automatyczne sekwencje ruchów w zależności od ciągnika ISOBUS, takie jak na przykład automatyczne włączanie oświetlenia roboczego lub blokowanie osi kierującej podczas cofania.
• Zintegrowany rejestrator danych TaskControl. Zasadniczo możliwe jest każde rozwiązanie telemetryczne ISOBUS (np. rozwiązanie telemetryczne TONI firmy CLAAS).
• Dowolnie konfigurowane sekcje szerokości
Prostota i wygoda
Szczególnie w użytkowaniu, czy to z terminalem obsługowym AMAZONE, czy też z terminalem ciągnika, można poczuć, jak bardzo praktyczne jest każde tworzone oprogramowanie maszyny. Na przykład proste i wyraźne oddzielenie menu pola od menu ustawień zapewnia bardzo prostą i intuicyjną obsługę. Czytelne symbole obsługi zapewniają jej przejrzystość i bezpieczeństwo.
Spreader Application Center: Wzorowo – od ponad 25 lat
Dzięki Spreader Application Center firma AMAZONE jeszcze bardziej wzbogaca swoją obsługę klienta. Oprócz już istniejących obszarów laboratorium nawozowego i hali testów nawozowych, Spreader Application Center obejmuje teraz również filary „Test i trening”, „Zarządzanie danymi” oraz związany z tym „Transfer wiedzy”.
Ostatnim dwóm filarom towarzyszy restrukturyzacja, która ma na celu wejście w postępującą globalizację i cyfryzację rolnictwa. Celem Spreader Application Center jest zaoferowanie klientowi jeszcze lepszej obsługi we wszystkich aspektach technologii nawożenia.
Serwis nawozowy – Nawóz posiada wartość złota, jeśli jest dobrze rozsiany
Serwis nawozowy AMAZONE ściśle współpracuje z renomowanymi producentami nawozów na całym świecie, aby jak najszybciej dostarczyć Państwu najlepsze wartości nastawcze. AMAZONE to światowa nazwa precyzyjnych tabel rozsiewu.
Serwis nawozowy pracuje bez żadnych granic. Nie tylko geograficznych. Jest obojętne, czy rozsiewacz ma 1 czy 50 lat, zawsze stawiamy do dyspozycji kompetencję i niezawodność na stronie.
Dane techniczne
Przelicznik wydajności
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii technika nawożenia AMAZONE