Amazone technika nawożenia - ZA-X Perfect
Rozsiewacz odśrodkowy ZA-X Perfect
Dwutarczowy rozsiewacz dla małych i średnich gospodarstw lub do pracy na terenach zielonych. ZA-X Perfect jest łatwo ustawiany i pozwala na dokładny rozsiew dostępnych w handlu nawozów na szerokość roboczą do 18 m a mocznika do 15 m.
• Podwójne lejki z kontrolą otworów dozowania.
• Zabezpieczenie ścinalne przy przeciążeniu wałka przekaźnikowego.
• Wyjątkowo dobra cena.
• Obracane skrzydełka do nawożenia pogłównego; bez niekorzystnego kąta całego rozsiewacza nawozów.
• Łatwe dołączanie do ciągnika, zawsze poziomo i na stałej wysokości montażowej.
• Czworokątny, kompaktowy zbiornik o pojemności od 500 do 1750 litrów.
• Płaski zbiornik, ale ze stromymi ścianami lejka; mała wysokość napełniania, od 91 cm.
• 1 para tarcz rozsiewających „Omnia-Set“- z bardzo łatwo ustawianymi łopatkami rozsiewającymi do nawożenia normalnego, pogłównego i rozsiewu granicznego, bez użycia narzędzi.
• Precyzyjny obraz rozsiewu przy szerokościach roboczych od 10 do 18 m, mocznik bezpiecznie do 15 m.
• Obszerne tabele rozsiewu dla wszystkich rodzajów nawozu, innych materiałów, środków przeciw ślimakom itd.
• Tarcze rozsiewające, łopatki rozsiewające, blacha ekranująca i wszystkie ważniejsze części wykonane z nierdzewnej stali.
• Pałąki ochronne zwiększające bezpieczeństwo.
• Precyzyjne łopatki rozsiewu granicznego Tele-Quick (opcjonalnie dla ZA-XW 502).
• Liczba obrotów chroniąca nawóz: 720 obr/min.
• Bardzo łatwe obsłudze i mocne ustawianie dawki rozsiewu z przejrzystą skalą.
• Hydrauliczna, zdalna obsługa dla prawej i lewej strony z zespołem 2-drożnym.
• Odłączane głowice mieszające np. do mocznika lub do długiego, jednostronnego rozsiewu.
Ustawianie dawki
Ustawianie dawki dwoma niezależnymi tarczami ustawiającymi zamontowane jest poza zakresem zabrudzania, tzn. albo przez koła ciągnika, albo przez kurz powodowany przez tarcze wysiewające rozsiewacza. Jest zatem czyste i dobre w obsłudze. Wskazówki są ustawione na dużej, przejrzystej skali tak, że natychmiast można rozpoznać ustawienie dawki, na przykład przy wysiewie granicznym.
Tarcze rozsiewające Omnia-Set
Tarcze rozsiewające Omnia-Set z odchylanymi łopatkami rozsiewającymi, tworzą obraz rozsiewu ze szczególną precyzją. Łopatki rozsiewające ustawia się według skali i w sposób nieprzestawialny. Obsiewane z rozmachem flanki zakresu roboczego czynią obraz rozsiewu niewrażliwym na boczny wiatr, oraz różne właściwości nawozu i jego rodzaj. Do nawożenia pogłównego łopatki rozsiewające po prostu bez użycia narzędzi, składa się do góry.
Podwójne lejki
Podwójny lejek oznacza automatyczną kontrolę. Jeśli jedna strona zostanie opróżniona prędzej, niż druga, można od razu sprawdzić, czy otwór wylotowy nie został zapchany obcym ciałem, lub, czy dźwignie równo leżą na ogranicznikach. Podwójny lejek umożliwił zbudowanie optymalnie stromych ścian zbiornika. Gwarantują one - inaczej, niż przy zbiornikach o jednym lejku - bardzo dobry spływ nawozu, również na zboczach i przy jego niewielkiej ilości w zbiorniku.
Hydrauliczna, zdalna obsługa pojedynczych zasuw
Seryjnie montowany układ hydraulicznej zdalnej obsługi poszczególnych zasuw dla lewej i prawej strony maszyny zapewnia wygodną pracę rozsiewaczem. Jednostronne wyłączenie oznacza rozsiew połowiczny, np. przy wyjazdach z pola lub połowiczny rozsiew graniczny, z ekranem do rozsiewu granicznego. Z zaworem 2-drożnym można komfortowo włączać pojedyncze zasuwy dla lewej i prawej strony.
Wysokowydajne głowice mieszające
Wysokowydajne głowice mieszające pozwalają na równomierny przepływ nawozu do tarcz wysiewających Omnia-Set. Łagodnie transportują nawóz do otworów wylotowych a końce lejków są dobrze opróżniane.
Głowica mieszająca
W normalnych warunkach rozsiewu zapewnia równomierny przepływ nawozu na tarcze rozsiewające. Przy wrażliwych nawozach zdejmuje się duże palce mieszające (sprężyste sworznie), i zredukowany zespół mieszania w dalszym ciągu dba o równomierne, niezawodne dozowanie. Do rozsiewu jednostronnego z wrażliwymi nawozami można bez żadnych narzędzi odłączyć kompletną głowicę mieszającą (składane zawleczki, Nirosta). Takie rozwiązanie najlepiej sprawdziło się w praktyce.
Sito przeciw ciałom obcym
Sito napełniania chroniące przed ciałami obcymi zalecane jest przy załadunku nawozu składowanego luzem, który to nawóz ładowany jest ładowaczem czołowym. Sito oddzieli kamienie, bryły ziemi itp. W typach ZA-X Perfect 902 i 1402 jest składane. Przy mniejszych zbiornikach jest ono przykręcane.
Łopatki rozsiewu granicznego Tele-Quick
Montowane seryjnie łopatki Tele-Quick do rozsiewu granicznego i krawędziowego (opcjonalnie dostępne dla ZA-XW 502), są wyjmowane z kieszeni łopatek i bez żadnych narzędzi zamieniane na normalne, długie łopatki wysiewające. Szybciej i łatwiej już nie można!
Doskonałe, wielowarstwowe lakierowanie
1 - Blacha stalowa
2 - Cynkowanie-fosforowanie (warstwa krystaliczna)
3 - Farba podkładowa – zanurzeniowo na zasadzie różnicy potencjału
4 - Lakier zewnętrzny
Serwis nawozowy – Nawóz posiada wartość złota, jeśli jest dobrze rozsiany
Serwis nawozowy AMAZONE ściśle współpracuje z renomowanymi producentami nawozów na całym świecie, aby jak najszybciej dostarczyć Państwu najlepsze wartości nastawcze. AMAZONE to światowa nazwa precyzyjnych tabel rozsiewu.
Serwis nawozowy pracuje bez żadnych granic. Nie tylko geograficznych. Jest obojętne, czy rozsiewacz ma 1 czy 50 lat, zawsze stawiamy do dyspozycji kompetencję i niezawodność na stronie.
Wyposażenie
Zestaw do prób kręconych
Z pomocą zestawu do prób kręconych (wyposażenie specjalne) dla kontroli ilości wysiewu można bardzo łatwo ustawić dokładną, wymaganą ilość wysiewu. Wysiane podczas przejazdu po określonej długości odcinku ilości nawozu, zostaną zważone. Przejrzysta skala pozwala dokładnie ustalić wartości nastawy dla żądanej ilości wysiewu.
Zestaw do prób kręconych
Do dokładnego rozsiewu granicznego dostępny jest ekran rozsiewu granicznego (wyposażenie specjalne). Dodatkowo zamyka się przy tym jeden z otworów wylotowych. Przy zwykłym rozsiewie, ekran rozsiewu granicznego składa się ręcznie do góry. Również ten pożyteczny element wyposażenia AMAZONE wykonany jest ze stali nierdzewnej.
System rozsiewu granicznego Limiter X
Limiter stosowany jest, gdy pierwsza ścieżka technologiczna leży na połowie szerokości roboczej rozsiewacza nawozów (rozsiew graniczny z pełną szerokością roboczą. Służy do rozsiewu granicznego i krawędziowego.
Decydującym wyróżnikiem jest to, że:
wyeliminowano zatrzymywanie się i wysiadanie z ciągnika! Stabilna rama rurowa utrzymuje "blok płytek" w całości wykonany z nierdzewnej stali. "Blok płytek" można przesuwać. Tym samym, Limiter X pozwala ustawić się do żądanych funkcji (szerokość robocza, rozsiew graniczny lub krawędziowy, rodzaje nawozów). Gdy blok płytek nie jest używany to siłownik hydrauliczny obraca go do góry. Układ nie wymaga żadnych dodatkowych zespołów sterujących w ciągniku.
"Blok płytek" powoduje zmianę kierunku rozsiewu części nawozu. W ten sposób osiągana jest optymalna flanka rozsiewu na granicy pola. Może być dokonywana także automatyczna redukcja dawki w strefie rozsiewu granicznego.

Nadstawka L 800

Nadstawka L 800 po prostu powiększa ZA-X Perfect 902 o 800 litrów. Z szeroką nadstawką zbiornika jest tu możliwe wygodne napełnianie ładowaczem czołowym lub teleskopowym.

Zespół rolek

Sprawdzony zespół rolek (wyposażenie specjalne) ułatwia dołączanie i odłączanie maszyny od ciągnika oraz manewrowanie nią na podwórzu. Rolki zdejmuje się bardzo szybko.

Składane plandeki
Składane plandeki (wyposażenie specjalme) są do napełniania zbiornika łatwo podnoszone a przy mokrej pogodzie gwarantują utrzymanie nawozu w stanie suchym. Instalacje oświetleniowe z tablicami ostrzegawczymi (wyposażenie specjalne) mogą być dostarczone na żądanie.
EasyCheck – Precyzyjny rozsiew jeszcze prostszy!
Cyfrowe, mobilne stanowisko testowe w celu usprawnienia optymalizacji rozdziału poprzecznego. Zamiast pojemników testowych, jak w przypadku klasycznego mobilnego stanowiska testowego, system EasyCheck składa się z zaledwie 16 lekkich gumowych mat testowych i aplikacji EasyCheck na smartfony.
Maty testowe układa się w określonej odległości od ścieżki technologicznej. Następnie odpowiednie ścieżki technologiczne są nawożone, a maty z zebranymi granulami nawozu są fotografowane przez smartfon. Aplikacja automatycznie porównuje ilość nawozu zebraną na matach testowych poszczególnych rzędów z ilością optymalną dla konkretnego badania. Jeśli wynik rozsiewu nie jest optymalny, aplikacja proponuje odpowiednie korekty ustawienia danego rozsiewacza nawozów.
Przelicznik wydajności
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii technika nawożenia AMAZONE