Technika ochrony roślin - UG
Opryskiwacz zaczepiany UG
Opryskiwacz zaczepiany UG ze zbiornikiem o pojemności 2.200 i 3.000 l wyróżnia mocna, przyjazna w obsłudze budowa. Z belką polową Super-S2 i dostępną do wyboru belką Super-L1 o szerokości roboczej od 15 do 28 m jest to naprawdę wyjątkowo wydajna maszyna.
• Duży prześwit dzięki zaokrąglonej ramie
• Stabilna, lekka konstrukcja
• Belka polowa o superlekkiej, superstabilnej i superkompaktowej budowie profilowej
• Lekki zbiornik cieczy roboczej z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym z korzystnym środkiem ciężkości
• Belka natryskowa o super lekkiej, super stabilnej i super kompaktowej konstrukcji profilowej
• Doskonałe zawieszenie belki, zapewniające cichą pozycję belki
• Mocna, łatwa w konserwacji, bezpieczna do pracy na sucho i samozasysająca pompa membranowo-tłokowa
• Nowoczesne i przyjazne dla użytkownika okucia.
Mocne typy UG
• UG 2200: 2400 l pojemności rzeczywistej 280-l-zbiornik wody do płukania;
• UG 3000: 3200 l pojemności rzeczywistej 400-l-zbiornik wody do płukania;
• Belka polowa Super-S: 15, 16, 18, 20, 21, 24, 27 lub 28 metrów
• Belka polowa Super L1: 21, 24, 27 lub 28 metrów
• UG Special z pojedynczą pompą 250-l/min
• UG Super z podwójną pompą 370-l/min
Korzyści z ISOBUS
Wszystkie opryskiwacze polowe AMAZONE ISOBUS są certyfikowane zgodnie z testem zgodności AEF UT 2.0. Tym samym maszyny AMAZONE mogą być obsługiwane przez wszystkie znajdujące się na rynku terminale certyfikowane zgodnie z UT 2.0. Oprócz tego, opryskiwacze polowe AMAZONE ISOBUS ze zgodną z ISOBUS licencją Section Control można obsługiwać przez terminal ISOBUS.
Terminale AMAZONE takie jak AMATRON 3, CCI 100 i AMAPAD, oraz wszystkie maszyny z AMAZONE ISOBUS wspierają funkcjonalność AUX-N. Oznacza to, że na przykład wszystkie funkcje przycisków terminala można indywidualnie przypisać do istniejącego, wielofunkcyjnego uchwytu o standardzie AUX-N. Dzięki temu, każda funkcja jest tam, gdzie klient chce ją mieć.
Mocna, niezawodna technika
Szeroka, stalowa rama profilowa, kompaktowy zbiornik i mocna technika lanc zapewniają maszynie niezbędną stabilność. Wszystkie krawędzie są zaokrąglone, wszystkie węże ułożone są w ramach.
Podwozie zgodne z życzeniami
Przestawialną oś niehamowaną można na życzenie wyposażyć w dwuobwodowy, pneumatyczny układ hamulcowy lub w hydrauliczny układ hamulcowy. Możliwa jest również bezstopniowa zmiana rozstawu śladów od 1,50 2,25 m. Na życzenie, także z homologacją do 40 km/h.
Jazda chroniąca rośliny i glebę
Wybór właściwego ogumienia, jest jednym z decydujących czynników przy pracy chroniącej glebę. Zmiana rozstawu kół, duży prześwit i równa, dolna strona maszyny, bez wystających części, ułatwiają jazdę w sposób chroniący rośliny. Błotniki AMAZONE ustawiane są odpowiednio, do różnej wielkości ogumienia.
Trwała i bezobsługowa
Dziesięciolecia doświadczeń w budowie belek polowych opłaciły się: stożkowy sworzeń przegubu stanowi inteligentne centrum przemyslanej filozofii belek polowych! Belka polowa osadzona jest na stożkowych sworzniach przegubów bez luzów i dzięki temu oferuje użytkownikowi bezawaryjne funkcjomowanie belki polowej przez długie lata pracy.
Standardowe wykonanie ze stali najlepszego gatunku i zanurzeniowe lakierowanie katodowe w standardzie samochodowym oraz celowe użycie tworzyw sztucznych i aluminium to gwaranty długiej żywotności.
Mycie od wewnątrz i z zewnątrz
Montowana seryjnie dysza rotacyjna dba o szybkie i efektywne mycie wnętrza zbiornika. Gładkie, pozbawione występów ściany zbiornika pozwalają na pewne funkcjonowanie i łatwą kontrolę.
Elastyczne, hydrauliczne składanie belki polowej
Składanie standardowe:
Wszystkie warianty belki polowej w pełni bezpiecznie składane stabilnymi siłownikami hydraulicznymi.
Hydrauliczna zmiana nachylenia:
Na zboczach oraz przy dużych szerokościach roboczych sensowne jest wyposażenie w dodatkową, hydrauliczną zmianę nachylenia oraz we wskaźnik nachylenia belki polowej.
Wstępny wybór składania:
Jednostronne składanie belki polowej możliwe przez zespoły sterowania jest z wykorzystaniem AMASPRAY+lub terminalem ISOBUS. Duża elastyczność wstępnego wyboru składania pozwala na złożenie poszczególnych sekcji szerokości. Można to zrobić niezależnie dla strony lewej lub prawej tak, aby możliwie najlepiej dostosować się do warunków pola.
Składanie Profi:
Składanie Profi jest w pełni hydraulicznym uruchamianiem belki polowej przez obieg oleju. Funkcje ustawienia wysokości, rozkładania / składania, składania jednostronnego, redukcji belki polowej i ustawienia nachylenia (Profi I) są łatwo sterowane przez terminal ISOBUS albo wielofunkcyjny uchwyt. Dodatkowa zmiana kątów możliwa jest ze składaniem Profi II.
DistanceControl z 2 lub 4 czujnikami:
Dla belki polowej Super-S w połączeniu ze składaniem Profi II możliwe jest także w pełni automatyczne prowadzenie belki Distance Control z 2 lub 4 czujnikami. Na polach o różnym stopniu rozwoju plantacji lub przy częściowo wyległym zbożu może się zdarzyć, że przy wyposażeniu w 2 czujniki belka polowa zanurzy się w łan. W takim wypadku pomocne jest wyposażenie w cztery czujniki. Czujniki są elektrycznie, równolegle włączane i uwzględniają odstęp do powierzchni docelowej w gęstym łanie.
Jedno - i wielostopniowe korpusy rozpylaczy
Ułożone w profilach belki polowej korpusy rozpylaczy ze zintegrowanymi membranowymi zaworami zwrotnymi doskonale eliminują kroplenie z rozpylaczy. Samoczynnie ustawiające się nakrętki, gwarantują szybką i łatwą wymianę rozpylaczy. Korpusy 3 lub 4 rozpylaczowe są korzystne przy częstej zmianie rozpylaczy wynikającej z różnorakiego zastosowania i zróżnicowanych uprawach. Rury ochronne rozpylaczy na zewnętrznych segmentach belki lub – na życzenie – całej belki polowej, osłaniają długie rozpylacze inżektorowe i wielostopniowe korpusy rozpylaczy.
Rozpylacze inżektorowe (ID, TTI) mają relatywnie duże spektrum kropli i właśnie dlatego mogą być stosowane bardzo uniwersalnie. Możliwy jest zakres ciśnienia od 2 do 8 bar.
Gdy najważniejszym czynnikiem aplikacji jest jakość pokrycia, zaleca się stosowanie standardowych lub drobnokroplistych rozpylaczy antyznoszeniowych, jak XR lub AD. Ze względu na skłonność do znoszenia przy ciśnieniu powyżej 3 bar, należy tu postępować wyjątkowo ostrożnie.
Dobrym kompromisem są nowoczesne kompaktowe rozpylacze antyznoszeniowe ID-K albo Airmix: Mają niewielkie skłonności znoszeniowe i spektrum niezbyt dużych kropli pozwalające na pracę z ciśnieniem 2 do 4 bar.
Gdy chodzi o szczególną jakość pokrycia, interesującą alternatywą są rozpylacze o podwójnym, płaskim strumieniu: rozpylacze AVI Twin z agrotop mają podwójny, płaski strumień o niezbyt drobnych kroplach.
Przy prędkościach > 10 km/h interesującym trendem praktyki jest rozpylacz TD-HiSpeed z asymetrycznym kątem oprysku.
Dane techniczne
Przelicznik wydajności
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii technika ochrony roślin AMAZONE