Technika ochrony roślin - UX Special
Opryskiwacz zaczepiany UX Special
Opryskiwacz zaczepiany UX Special ze zbiornikiem o pojemności 3200 i 4200 litrów wyróżnia się w szczególności wytrzymałą i przyjazną w obsłudze budową. Belka polowa Super-S2 lub Super-L2 umożliwia realizowanie szerokości roboczych od 15 do 30 m. Dzięki licznym możliwościom wyposażenia o wysokiej jakości UX Special spełnia najbardziej wygórowane wymagania stawiane wobec sprzętu do nowoczesnej ochrony roślin.
• Mała wysokość transportowa i małe wymiary transportowe dzięki innowacyjnej budowie zbiornika i konstrukcji belki polowej
• Lekki, kompaktowy, zwrotny – krótka konstrukcja z osią skrętną o kącie skrętu nawet 28°
• SmartCenter: Elementy obsługowe skrojone na miarę – od łatwego w obsłudze pakietu standardowego do zdalnie sterowanej armatury z pakietem Comfort
• Wydajny rozwadniacz, zapewniający minimalne czasy napełniania i jednolite mieszanie cieczy roboczej
• Wydajna, samossąca, niewymagająca konserwacji membranowa pompa tłokowa, zapewniająca duże dawki oprysku również przy wysokich wartościach ciśnienia roboczego
• W pełni automatyczne prowadzenie belki DistanceControl
• Systemy obiegu cieczy DUS lub DUS Pro, zapewniające ciągły obieg cieczy roboczej
• Sekcje o szerokości 50 cm oraz optymalny dobór rozpylaczy dzięki elektrycznemu przełączaniu każdego rozpylacza AmaSwitch i AmaSelect
• Automatyczne programy mycia zapewniające najlepsze jego rezultaty
Zbiornik – piękny i przemyślany!
Kompaktowy zbiornik cieczy roboczej z polietylenu jest wyjątkowo bezpieczny, lekki i trwały. Absolutnie gładkie ściany wewnętrzne i zewnętrzne z zaokrąglonymi krawędziami umożliwiają szybkie i łatwe mycie. Ilości resztek są bardzo małe dzięki szczególnej budowie dna zbiornika.
Jedno- i wielostopniowe korpusy rozpylaczy
Ułożone w profilach belki polowej korpusy rozpylaczy ze zintegrowanymi membranowymi zaworami zwrotnymi doskonale eliminują kroplenie z rozpylaczy. Samoczynnie ustawiające się nakrętki, gwarantują szybką i łatwą wymianę rozpylaczy. Korpusy 3 lub 4 rozpylaczowe są korzystne przy częstej zmianie rozpylaczy wynikającej z różnorakiego zastosowania i zróżnicowanych uprawach. Rury ochronne rozpylaczy na zewnętrznych segmentach belki lub – na życzenie – całej belki polowej, osłaniają długie rozpylacze inżektorowe i wielostopniowe korpusy rozpylaczy.
Rozpylacze inżektorowe (ID, TTI) mają relatywnie duże spektrum kropli i właśnie dlatego mogą być stosowane bardzo uniwersalnie. Możliwy jest zakres ciśnienia od 2 do 8 bar.
Gdy najważniejszym czynnikiem aplikacji jest jakość pokrycia, zaleca się stosowanie standardowych lub drobnokroplistych rozpylaczy antyznoszeniowych, jak XR lub AD. Ze względu na skłonność do znoszenia przy ciśnieniu powyżej 3 bar, należy tu postępować wyjątkowo ostrożnie.
Dobrym kompromisem są nowoczesne kompaktowe rozpylacze antyznoszeniowe ID-K albo Airmix: Mają niewielkie skłonności znoszeniowe i spektrum niezbyt dużych kropli pozwalające na pracę z ciśnieniem 2 do 4 bar.
Gdy chodzi o szczególną jakość pokrycia, interesującą alternatywą są rozpylacze o podwójnym, płaskim strumieniu: rozpylacze AVI Twin z agrotop mają podwójny, płaski strumień o niezbyt drobnych kroplach.
Przy prędkościach > 10 km/h interesującym trendem praktyki jest rozpylacz TD-HiSpeed z asymetrycznym kątem oprysku.
ISOBUS – obsługa maszyny w epoce cyfrowej
Jeden język, wiele zalet!
W każdej maszynie w standardzie ISOBUS, AMAZONE oferuje najnowocześniejszą technikę cyfrowej przyszłości z niemal nieograniczonymi możliwościami. Stopień wykorzystywania potencjałów zależy wyłącznie od użytkownika. Bez względu na to, czy do tego celu używa się terminalu obsługowego AMAZONE, czy bezpośrednio dostępnego terminalu ISOBUS ciągnika. ISOBUS jest światowym standardem komunikacji pomiędzy terminalem obsługowym, ciągnikami i osprzętem z jednej strony, a rolniczym oprogramowaniem biurowym z drugiej.
Obsługa za pomocą najrozmaitszych terminali ISOBUS
Oznacza to, że wszystkimi urządzeniami w standardzie ISOBUS można sterować za pomocą jednego terminala. Wystarczy połączyć maszynę z odpowiednim terminalem ISOBUS, a na monitorze kabiny ciągnika pojawi się znany interfejs użytkownika.
Zalety ISOBUS:
• Światowa standaryzacja zapewnia jednolite interfejsy i formaty danych, dzięki czemu zapewniona jest również kompatybilność z producentami zewnętrznymi
• Plug and Play między maszyną, ciągnikiem i innymi urządzeniami ISOBUS.
AMAZONE – więcej niż tylko ISOBUS: Lepsza kontrola, większa wydajność! Precision Farming 4.0
Nasze kompetencje w dziedzinie elektroniki: Aby zwiększyć komfort obsługi, maszyny i terminale obsługowe AMAZONE oferują szereg funkcji wykraczających poza standard ISOBUS.
Zalety More Than ISOBUS:
• Najwyższa kompatybilność i niezawodność działania urządzeń ISOBUS
• Brak dodatkowych modułów po stronie maszyny. Wszystkie maszyny ISOBUS marki AMAZONE są standardowo wyposażone w niezbędne funkcje ISOBUS.
• Wyświetlacz MiniView ze wszystkimi terminalami AMAZONE i innymi terminalami ISOBUS. Spójrzmy na przykład na dane maszyny w widoku GPS.
• Możliwość połączenia terminala ciągnika lub rozwiązania opartego na 2 terminalach, w którym można oddzielić funkcje ciągnika i urządzenia zawieszanego.
• Wyjątkowa koncepcja obsługi. Dowolnie konfigurowane wyświetlacze i indywidualne interfejsy użytkownika w terminalu obsługowym
• Możliwość do 3 profili użytkowników. Dla każdego kierowcy lub zastosowania należy utworzyć własny profil użytkownika!
• Dowolnie konfigurowane przebiegi maszyn, jak np. składanie belek polowych opryskiwacza polowego AMAZONE
• Inteligentna ocena funkcji ECU ciągnika. Automatyczne sekwencje ruchów w zależności od ciągnika ISOBUS, takie jak na przykład automatyczne włączanie oświetlenia roboczego lub blokowanie osi kierującej podczas cofania.
• Zintegrowany rejestrator danych TaskControl. Zasadniczo możliwe jest każde rozwiązanie telemetryczne ISOBUS (np. rozwiązanie telemetryczne TONI firmy CLAAS).
• Dowolnie konfigurowane sekcje szerokości
Prostota i wygoda
Szczególnie w użytkowaniu, czy to z terminalem obsługowym AMAZONE, czy też z terminalem ciągnika, można poczuć, jak bardzo praktyczne jest każde tworzone oprogramowanie maszyny. Na przykład proste i wyraźne oddzielenie menu pola od menu ustawień zapewnia bardzo prostą i intuicyjną obsługę. Czytelne symbole obsługi zapewniają jej przejrzystość i bezpieczeństwo.
Dane techniczne
Przelicznik wydajności
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii technika ochrony roślin AMAZONE