Fendt Fendt Slicer - technologia zbioru
Perfekcja po ostatnie źdźbło. Kosiarki dyskowe Fendt Slicer.
dealne pasze mogą być zbierane tylko przez idealne maszyny. Kosiarki dyskowe Fendt Slicer są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu i nie pozostawiają na polu nawet jednego źdźbła, więc możesz mieć całkowitą pewność co do idealnego cięcia.
Nic nie jest bardziej wszechstronne. Kosiarki spełniające wszystkie Twoje potrzeby.
Twoje wymagania praktyczne znajdują odzwierciedlenie w kosiarkach dyskowych Fendt Slicer.
Inteligentna, lekka konstrukcja i maksymalna żywotność idą ze sobą w parze w maszynach Fendt, jak również zapewniają łatwą obsługę i niskie zużycie paliwa. Innowacyjne napędy zmniejszają zapotrzebowanie na moc.
Przekonaj się, jak płynne może być cięcie dzięki unikalnemu systemowi TurboLift.
Maksymalna ochrona gleby
Opatentowany system TurboLift stosowany w kosiarkach tylnych Fendt Slicer z zawieszeniem centralnym zapewnia płynne cięcie, doskonałą ochronę runi i wysoką jakość pasz. Pasze są zawsze wolne od zanieczyszczeń, nawet w wilgotnych miejscach.
Bezstopniowa regulacja
Przed rozpoczęciem koszenia należy ustawić żądany nacisk dla systemu TurboLift. Siła nacisku na podłoże może zostać w dowolnym momencie zmniejszona podczas jazdy, a następnie przywrócona do wartości nastawy. To rozwiązanie zapewnia wyjątkowo szybką i niezawodną reakcję na zmieniające się warunki pracy.
Na uwrociach system zawsze kalibruje się samoczynnie. Oprócz idealnej jakości pasz system TurboLift oznacza również niewielkie zapotrzebowanie na siłę pociągową, co z kolei przekłada się na znaczną oszczędność paliwa.
Zabezpieczenie wahliwe
SafetySwing to opatentowany mechaniczny układ zabezpieczający zespoły tnące kosiarek Fendt Slicer przed zderzeniem. Oba zespoły tnące mogą zostać odchylone oddzielnie w razie kolizji, ponieważ punkt obrotu znajduje się pośrodku kosiarki.
Duże ramię pozwala odchylić kosiarkę w górę i do tyłu, aby mogła bezpiecznie minąć przeszkodę. Kosiarka samoczynnie wraca do położenia roboczego, umożliwiając szybkie wznowienie pracy.
Kompaktowe wymiary po złożeniu
Nawet przy szerokości roboczej 9,3 m wysokość transportowa pozostaje poniżej 4 m. Jest to zasługą głęboko osadzonego cylindra na ramieniu podnoszącym. Środek ciężkości kosiarki został również przesunięty sporo w dół, co oznacza, że kosiarka Fendt Slicer TL bardzo sprawnie porusza się po drogach.
Podłączoną do ciągnika kosiarkę można bezpiecznie transportować w pozycji złożonej, oszczędzając miejsce! Ponieważ kosiarki Fendt Slicer mają modułową budowę, można je w dowolnym momencie wyposażyć w kondycjoner palcowy lub walcowy.
Doskonałe osiągi w połączeniu z komfortem.
Jakość na przenośniku pasowym
Szerokość pokosu na przenośnikach pasowych z funkcją BeMove można bezstopniowo regulować za pośrednictwem terminalu ISOBUS w zakresie od 1,8 do 3 m, w zależności od modelu. Umożliwia to dostosowanie szerokości pokosu do współpracujących maszyn.
Napęd ma własne zasilanie olejem, które dzięki inteligentnym rozwiązaniom konstrukcyjnym nie wymaga zastosowania dodatkowej chłodnicy. Prędkość pasa można łatwo regulować na terminalu ISOBUS, na którym wyświetlana jest oddzielnie jego liczba godzin pracy.
Moc za naciśnięciem przycisku
Wszechstronne sterowanie ISOBUS w kosiarkach Fendt Slicer pozwala wygodnie obsługiwać wszystkie funkcje kosiarki za naciśnięciem przycisku na terminalu Vario lub terminalu kompatybilnym z technologią ISOBUS. Funkcje można obsługiwać za pomocą joysticka ciągnika Fendt Vario.
Można z łatwością uruchomić automatyczne składanie, sterować aktywną regulacją nacisku zespołu tnącego na pole poprzez naciśnięcie przycisku oraz wyświetlać przegląd danych roboczych kosiarki na wyświetlaczu. W razie ryzyka przeciążenia operator jest bezpośrednio ostrzegany.
Niepokonana w zestawie
Nasze kosiarki Slicer TLKCB i TLRCB zgodne z systemem ISOBUS stanowią idealny wybór dla właścicieli dużych gospodarstw i firm usługowych.
Unikalne detale i inteligentne rozwiązania, takie jak kompaktowa przekładnia kątowa, hydrauliczno-pneumatyczne odciążanie zespołu tnącego TurboLift, zabezpieczenie przed zderzeniem SafetySwing i regulacja pasów BeMove, czynią kosiarkę Fendt Slicer TL wydajną, trwałą maszyną zapewniającą maksymalne pokrycie obszaru, zaś standardowe sterowanie ISOBUS pozwala się cieszyć doskonałym komfortem.
 

Szerokość robocza

Liczba Dyski tnące

Slicer 9314 TLKCB 9,30 m 2 x 7
Nasz napęd pozwala Ci podążać naprzód.
Zawsze właściwe rozwiązanie
Kosiarki dyskowe Fendt Slicer to szeroka gama zespołów tnących do wyboru. Wybierz łatwe w obsłudze kosiarki tylne z napędem zębatym zapewniające doskonałe rezultaty na zboczach lub postaw na kombinacje kosiarek przednich i tylnych bądź kombinacje kosiarek z kompaktową przekładnią kątową do wszystkich zastosowań i obszerną gamę opcji.
Wszystkie kosiarki dyskowe mogą być wyposażone w przyjazny dla użytkownika system szybkiej wymiany noży ComfortChange. Dzięki specjalnemu narzędziu wymiana noży jest dziecinnie łatwa.
Perfekcja w każdym calu: napęd z przekładnią zębatą
Idealnie dostosowane do potrzeb małych i średnich gospodarstw – kosiarki Fendt Slicer z napędem zębatym.
Dzięki lekkiej konstrukcji i szerokości roboczej do 3,18 m są łatwe w obsłudze, a ich zapotrzebowanie na moc wynosi od 50 KM. Kosiarki są wyjątkowo płaskie, co ułatwia monitorowanie wyników pracy i zapewnia optymalny przepływ materiału.
W napędzie zastosowano elastyczny pas klinowy, który napędza układ przeniesienia napędu maszyny, przenosząc moc do pierwszego dysku. Umożliwia to koszenie na całej szerokości narzędzia i zapobiega rozdzielaniu materiału. Pas klinowy gwarantuje efektywne działanie układu przeniesienia napędu, a dodatkowo chroni przed przeciążeniem. Dyski kosiarki są chronione także przez śrubę ścinaną.
Kompaktowa przekładnia kątowa zapewniająca najwyższą wydajność
Sercem zespołu tnącego z kompaktową przekładnią kątową jest wał sześciokątny napędzający poszczególne przekładnie kątowe, na flanszach których są zamontowane dyski kosiarki. Zapewnia to stałą moc wyjściową, która z kolei gwarantuje optymalną jakość cięcia. Wał sześciokątny i kompaktowa przekładnia kątowa napełnione są olejem wystarczającym na cały okres eksploatacji, zapewniając optymalne smarowanie w każdych warunkach.
Określony punkt zerwania na wale sześciokątnym umożliwia kontynuowanie pracy w przypadku uszkodzenia poprzez szybką wymianę wału. W zależności od pokosu dyski kosiarki mogą pracować parami lub koncentrycznie poprzez obrót przekładni kątowej.
• Dwa dyski koszące na każdy metr szerokości roboczej we wszystkich kosiarkach Fendt Slicer z kompaktową przekładnią kątową zapewniają idealne koszenie dzięki nakładaniu się powierzchni roboczych.
• Przekładnia kątowa zapewnia jednolitą moc wyjściową doprowadzaną do wszystkich dysków kosiarki, a tym samym czyste cięcie w połączeniu z niewielkim zapotrzebowaniem na moc.
Idealna ochrona, szybka konserwacja
Każda kosiarka dyskowa Fendt Slicer z kompaktową przekładnią kątową jest zabezpieczona przed przeciążeniem na kilka różnych sposobów.
W układzie przeniesienia napędu poszczególnych modeli zastosowano napęd pasowy lub sprzęgło cierne oraz dodatkową osłonę zabezpieczającą przed zderzeniami. Każdy z dysków tnących zabezpieczono także tarczą przeciążeniową DriveGuard.
W razie zablokowania któregoś z dysków tnących tarcza DriveGuard pęka w czterech punktach i zatrzymuje układ przeniesienia napędu. Tarcza przeciążeniowa DriveGuard jest niedroga i łatwa w wymianie, co oznacza możliwość wznowienia pracy w ciągu kilku minut. Tarcza DriveGuard znajduje się na zewnątrz zespołu tnącego. Oznacza to, że nie trzeba otwierać tego zespołu w celu wykonania naprawy.
• Cała naprzód: Dzięki szerokości roboczej do 9,30 m kosiarki rozdrabniające Fendt osiągają imponujące obszary pracy.
• Modułowy system kondycjonera jest łatwy w montażu i demontażu oraz sprawia, że przednie i tylne kosiarki są jeszcze bardzie elastyczne w obsłudze.
• System kontroli przedniego zaczepu z odciążeniem w ciągniku Fendt skutecznie zastępuje mechaniczne odciążenie sprężynowe na listwie tnącej.
Broszura informacyjna
Dane techniczne
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
 

Szerokość robocza

Liczba Dyski tnące

Slicer 911 TL

8,30 m

2 x 6

Slicer 911 TLKC

8,30 m

2 x 6

Slicer 911 TLRC

8,30 m

2 x 6

Slicer 991 TL

9,30 m

2 x 7

Slicer 991 TLKC

9,30 m

2 x 7

Slicer 9314 TLKCB

9,30 m

2 x 7

Pozostałe modele z kategorii technologia zbioru