Wozy paszowe - BVL
Zachodnia jakość paszowozów
Z myślą o zróżnicowanych, indywidualnych oczekiwaniach klienta powstały wozy paszowe BvL - unikalne produkty projektowane z myślą o zdrowiu zwierząt i zysku ich właścicieli.
Natomiast mocna i niezawodna konstrukcja, a także obniżone zużycie paliwa i długi okres pracy bez konserwacji (600 godzin) znacznie ograniczają całkowity koszt eksploatacji tych ciągników.
Elastyczność w podejściu do klienta oraz wysoka jakość i unikalność wozów paszowych to najważniejsze wartości rodzinnej, niemieckiej firmy z siedzibą w Emsburen – Bernard van Lengerich założonej w 1860 roku. W ofercie mieści się bardzo szeroki wybór paszowozów BvL jak też części dodatkowych do wozów paszowych.
Dlaczego wozy paszowe BvL?
Paszowozy BvL posiadają opatentowany system EDS®, czyli Exact Dosing System. Zaprojektowano go tak, aby pasza była właściwie dozowana. Otwory wysypowe ustawione są asymetrycznie, po obu stronach maszyny.
Dzięki temu pasza rozrzucana jest w sposób, który minimalizuje ryzyko najechania na rozsypany materiał, praca przebiega szybko, nieprzerwanym, równomiernym strumieniem i jest bardziej precyzyjna. Jako że zadbano o każdy szczegół, nie zapomniano o bezpieczeństwie użytkowników i zwierząt – wysyp posiada opatentowaną gumową, fałdowaną nakładkę ochronną.
Ślimaki mieszające do wozów paszowych
Wóz paszowy niemieckiego producenta posiada wiele atutów, a jednym z ważniejszych jest wysokiej jakości zbiornik, do którego górnej krawędzi przyspawa się na stałe specjalne obręcze wzmacniające i stabilizujące, a przez to też zapobiegające niechcianemu wysypywaniu paszy.
Firma BvL używa najwyższej jakości stali, w tym specjalnej, wysokoodpornej stali „HARDOX 400” (niepodatna na ścieranie, o nominalnej twardości 400 HBW) zastosowanej na krawędziach czołowych.
Paszowozy BVL
V-Mix Agilo – siła paszowozu
Niezwykle mały i zwrotny, jednoślimakowy wóz paszowy o pojemności od 3,5 do 5,0 m3. Jego największą zaletą jest niewielki rozmiar, który umożliwia wjazd do każdej obory bez utraty funkcjonalności.
Paszowóz Agilo jest przy tym bardzo uniwersalny. Można go wyposażyć w różne rodzaje wysypu dzięki ustawieniu osi pod zbiornikiem mieszalnika albo też z tyłu umocować poprzeczny przenośnik.
V-Mix Plus T – z nim wszystko jest możliwe
W przypadku Plus T również mamy do czynienia z jednoślimakowym systemem mieszania paszy. Model wyróżnia się niewielką wysokością, co niejako predestynuje go do zastosowania w niskich oborach. Ale nie tylko to przemawia za Plus T – jego wysokość znacząco ułatwia załadunek i skraca jego czas, zwłaszcza przy ograniczonych możliwościach ładowacza
Wóz posiada pojemność od 6,5 do 13 m3, zbiornik mieszający umiejscowiono pomiędzy osią a dyszlem, a otwory wsypu są nierównomiernie rozstawione. To pozwala nie martwić się o stronę wysypu. Krótko mówiąc – sprawnie, szybko i uniwersalnie.
V-Mix Plus 2S – kompaktowo
Doskonały reprezentant wozów dwuślimakowych. W jego przypadku zakres pojemności jest różny, a paszowozy można podzielić na mniejsze (poj. 13, 15, 17 i 20 m3) jak też większe o pojemności do 30 m3. Te pierwsze posiadają kompaktową konstrukcję, co stanowić będzie zaletę dla posiadaczy wąskich obór.
Nie oznacza to jednak, wykluczenia tych większych wozów paszowych. Również one mogą być indywidualnie dopasowane do wymiarów pomieszczenia. Nie dość, że zostały zaprojektowane z myślą o nietypowych zastosowaniach to jeszcze da się w nich przygotować duże ilości paszy. Może być ona dozowana na wiele sposobów – otwory wysypu mogą być umiejscowione zarówno z boku jak i z tyłu na środku czy na zaokrągleniu zbiornika.
V-Mix Plus 3S – paszowóz do ciężkich zadań
Dla osób potrzebujących sprzętu mieszającego duże ilości TMR-u, dedykujemy właśnie ten model wozu paszowego BvL. Jego pojemność zaczyna się od 25 m3 a sięga nawet 40 m3. Do tego posiada już trzy ślimaki mieszające.
Olbrzym posiada takie same możliwości jak jego mniejsze odpowiedniki, jest w stanie przy dużej pojemności przejechać przez oborę o wysokości 2,85 m. Jego niezwykle przydatną zaletą jest opcja wyposażenia w każdy rodzaj bocznego otworu oraz wszystkie typu przenośników poprzecznych. W przypadku tak dużych maszyn, istotne staje się ruszanie i rozpędzanie wozu pod znacznym obciążeniem.
V-Mix Giant 40-46 3S
Model paszowozu z seryjnie wyposażoną przekładnią powershift.
Pojemność od 40 do 46 m³ - wystarcza na wykarmienie prawie 400 krów. Ten gigantyczny rozmiar wymaga specjalnej mocy. Dlatego seria V-MIX Giant jest standardowo wyposażona w przekładnię BvL Powershift. Jest to przekładnia redukcyjna ze sprzęgłem hydraulicznym, która umożliwia uruchomienie wózka paszowego na niskim biegu i doprowadzenie do pełnej prędkości mieszania pod obciążeniem.
V-Mix Fill - uniwersalny wóz paszowy
Wóz V-Mix Fill występuje na rynku w dwóch seriach – L oraz LS. W „Elkę” wbudowano klapę załadowczą do napełniania wozu, a w wersji V-Mix Fill Plus L maszyna posiada klapę załadowcza bez systemu cięcia.
Do wozu można załadować całe bele, bloki silosowe i inne komponenty, z którymi paszowóz radzi sobie bezproblemowo.
Samowystarczalny V-Mix Fill Seria LS
Prawdopodobnie jego największą zaletą jest własny system cięcia, który radzi sobie z każdą kiszonką do 40 cm. Wozy paszowe z tej serii mają aktywny system nożowy, zapewniający bezproblemowe cięcie z lekkim, automatycznie regulowanym naciskiem opuszczania. Gdy staje się on za duży, system rozkłada go hydraulicznie na napęd noży, co wydłuża ich żywotność, pozwala uniknąć blokad procesu i utrzymać optymalną szybkość cięcia.
Do tego seria LS zapewnia utrzymanie właściwej gęstości wewnątrz wozu, co przekłada się na mniejsze nagrzewanie. System tnący zamontowany w wozach tego rodzaju nie rozluźnia płaszczyzny cięcia, dzięki czemu tlen nie przedostaje się do wewnątrz.
Wóz paszowy, który sam się załaduje?
Nie dość, ze ta seria paszowozów BvL wyjątkowo dba o zdrową paszę dla naszych zwierząt, to jeszcze jest samowystarczalna, zapewnia komfort pracy i pozwala oszczędzić czas. Bowiem V-Mix Fill LS jest wozem samozaładowczym – dzięki czemu dodatkowy wóz do załadunku jest niepotrzebny – i samowystarczalnym, bo może pobierać, załadowywać, mieszać i skarmiać
Na rynku dostępne są też paszowozy V-Mix Fill Plus LS i V-Mix Fill Plus LS 2S. Pierwszy jest jednoślimakowy z pojemnością od 8 do 13m3. Dzięki opcji samozaładowczej zapewnia szybkie wprowadzenie materiału do zbiornika, jak też bezproblemowe mieszanie i prosty rozładunek. Można go zaopatrzyć w przedni lub tylny przenośnik, co powinno przekonać właścicieli obór uwięzionych, gdzie pasza powinna być podawana właśnie z tyłu wozu, z najbardziej wysuniętej jego części.
Minimalizacja ryzyka utraty paszy z serią LS
Wersja LS 2S niemieckiego wozu paszowego to wszechstronny model pozwalający skutecznie minimalizować straty paszy. Posiada dwa ślimaki i sprawdzony system, dokładnego, gładkiego cięcia utrzymującego gęstość ścian kiszonki. W tym systemie nacisk postawiono na zminimalizowanie nagrzewania ścian silosu, poprzez co zredukowano znacząco straty paszy. Paszowóz ma od 13 do 24m3, jego właściwości pozwalają wybrać opcje z bocznymi otworami oraz tylnym lub przednim przenośnikiem raz dopasowywać warianty wysypu do potrzeb.
V-Mix Drive Maximus Plus – niewielki i samobieżny
Tu mamy przedstawiciela mniejszych paszowozów BvL – pojemność od 11 do 15 m3 – jest on wspaniałym SAMOBIEŻNYM wynalazkiem. Oprócz rzeczy podstawowych jak komfortowa i przemyślana obsługa czy dodatkowe opcje wyposażenia, ten pojazd posiada unikatowy, opatentowany walec strukturalny.
Służy on do delikatnego pobierania paszy bez utraty właściwej struktury. Walec ma szerokozębny profil, umożliwiający szybkie, ale niegwałtowne zbieranie materiału.
V-Mix Drive Maximus Plus 2S
Kiszonka pozostaje natomiast gładka, a jej ścianki twarde. Czy jest to tak ważne? Owszem! W systemie karmienia bydła struktura TMR-u to podstawa, gdyż właśnie tą drogą można uzyskać i utrzymać właściwe pH żołądka, co przekłada się na rozwój mikroorganizmów. Krowa żywiąca się dobrej jakości paszą jest mniej narażona na problemy zdrowotne.
Wóz paszowy V-Mix Drive posiada też dodatkowe opcje – dobrze skrętne koła, przenośnik po obu stronach z możliwością przesuwania bocznego na 30 cm.
Stacjonarny V- Mix Fix Plus
To ciekawe połączenie dwóch możliwości – jednego bądź dwóch ślimaków mieszających, a także szerokiego wachlarza dostępnych pojemności, bo ten wóz paszowy występuje w wersji od 6,5 do nawet 24 m3. Mimo, że stacjonarny, posiada duży zakres pracy.
W ofercie BvL model dostępny jest z różnymi silnikami napędowymi, rozrusznikami i przetwornikami częstotliwości, jak również z trybem opróżniania. Pozwala on dokładnie oczyścić maszynę i przygotować mieszalnik do kolejnego ładunku. Fix Plus posiada różne, dopasowane do potrzeb systemy wysypu. Pasza rozdzielana jest poprzez boczne otwory lub podnośnik połączony z innymi systemami.
Dodatkowe wyposażenie wozów paszowych bvl
Firma BvL z myślą o trudach codziennej pracy hodowcy bydła, stworzyła wozy paszowe najwyższej jakości, z przemyślanymi systemami, opartymi na nowatorskich rozwiązaniach, nieraz skomplikowanych, ale ułatwiających pracę i zapewniających paszę najwyższej klasy. To jednak niemieckiemu producentowi nie wystarcza, dlatego do każdego paszowozu zapewnia opcje dodatkowe.
Czego możemy się po nich spodziewać?
Najczęściej wybierane akcesoria to np.
• hydrauliczna zsuwania paszy
• Magnet plus (system magnesów)
• przeciwostrza hydrauliczne
• wygodne, składane przenośniki transportujące czy przenośniki umożliwiające boczny przesuw
• niestandardową ochroną dla ludzi i ich zwierząt są zintegrowane łapacze kamieni.
• Dodatki takie jak „dzwon”, czyli pojemnik na słomę czy dmuchowa do słomy V-Comfort pomagają dbać o wydajne rozkładanie materiału oraz jego optymalny przepływ.
• hydrauliczna zsuwania paszy
• Magnet plus (system magnesów)
• przeciwostrza hydrauliczne
• wygodne, składane przenośniki transportujące czy przenośniki umożliwiające boczny przesuw
• niestandardową ochroną dla ludzi i ich zwierząt są zintegrowane łapacze kamieni.
• Dodatki takie jak „dzwon”, czyli pojemnik na słomę czy dmuchowa do słomy V-Comfort pomagają dbać o wydajne rozkładanie materiału oraz jego optymalny przepływ.

Wozy paszowe BvL to po prostu dowód niezwykłego zrozumienie klienta i jego sytuacji, co widać podczas obcowania z maszynami.

Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Maszyny rolnicze z kategorii BVL