Wały do aktywnej uprawy gleby - Klinowy KW
Klinowy wał pierścieniowy KW
Klinowy wał pierścieniowy KW (średnica: 520 mm albo 580 mm) jest stosowany wyjątkowo uniwersalnie i zalecany tam, gdzie najważniejsze jest docelowe, pasmowe zagęszczenie gleby. Czy będzie to praca w warunkach wilgotnych czy suchych, na glebach lekkich czy ciężkich, klinowy wał pierścieniowy zawsze działa niezawodnie.
Gumowe pierścienie wału tworzą optymalnie zagęszczone pasma w redlinach wysiewu. Równocześnie rozluźniane są przestrzenie pośrednie tak, że może odbywać się ruch wody i powietrza. Takie celowe zagęszczanie powoduje tworzenie się efektu kapilarnego, który również w czasie suszy poprawia przemieszczanie się płynów do kiełków.
Duże ilości opadów szybko wsiąkają w nie zagęszczoną glebę. Dzięki pasmowemu zagęszczaniu gleba osiąga optymalny stan z najlepszymi warunkami do jak najlepszych wschodów roślin. Do wyboru są rozstawy rzędów 12,5 lub 15,0 cm. Przez uformowane redliny wysiewu zapewniony jest również bardzo spokojny bieg redlic. Zamknięta budowa zapewnia znakomitą nośność i ni zagraża powstawaniem zatorów.
Przelicznik wydajności
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii wały do aktywnej uprawy gleby AMAZONE