Amazone technika nawożenia - ZA-V
Rozsiewacz odśrodkowy ZA-V
Rozsiewacz zawieszany ZA-V jest dostępny ze zbiornikiem o pojemności od 1.400 do 4.200 l a jego prędkości robocze sięgają 30 km/h. Dzięki wysokiej przepustowości wynoszącej do 390 kg/min i szerokości roboczej do 36 m rozsiewacz ten osiąga wyjątkowo duże wydajności powierzchniowe.
• Głęboko tłoczony zbiornik podstawowy bez narożników i krawędzi zapewnia minimalne ilości resztek i łatwe czyszczenie
• Precyzyjny monitoring i kontrola ilości rozsiewu dzięki technologii ważenia 200 Hz i czujnikowi nachylenia
• Soft Ballistic System pro (SBS pro) do bardzo delikatnego traktowania nawozu i niewielkiego stopnia rozdrabniania
• Inteligentne mieszadło chroniące nawóz, z redukcją liczby obrotów przy zamkniętych zasuwach
• Tarcze rozsiewające z łopatkami rozsiewającymi regulowanymi wyjątkowo szybko i dokładnie przez QuickSet
• Obsługiwany hydraulicznie lub elektrycznie układ rozsiewu granicznego Limiter V lub Limiter V+ do dokładnego rozsiewu krawędziowego, granicznego i rozsiewu przy rowach
• Kompaktowa plandeka zwijana lub odchylana, zamykająca się w bezpieczny sposób i łatwa w obsłudze
• Serwis nawozowy – wysokiej jakości unikatowy serwis o ponad 25-letnim doświadczeniu.
Komunikacja ISOBUS, technika ważenia, hydrauliczny lub elektryczny zestaw Limiter V albo V+ do rozsiewu granicznego i wiele innych opcji czynią z ZA-V jeden z najnowocześniejszych rozsiewaczy nawozów w swojej klasie.
• Precyzyjne obrazy rozsiewu na szerokości roboczej do 36 m z maks. 16 sekcjami szerokości
• Maksymalna wydajność powierzchniowa przy ilości rozsiewu 390 kg/min i prędkościach roboczych do 30 km/h
Stabilne i wytrzymałe: rozsiewacze zawieszane o masie użytkowej 4.500 kg
• Lekka budowa ramowa o bardzo wysokiej stabilności
• Optymalne położenie punktu ciężkości a mimo tego, dużo miejsca do agregatowania
• Rama Special: 2.200 kg ładowności użytkowej, wymiary zawieszenia i zaczep kategorii 2.
• Rama Super: 3.200 kg ładowności użytkowej, wymiary zawieszenia i zaczep kategorii 2.
• Rama Ultra: 4.500 kg ładowności użytkowej, wymiary zawieszenia kategorii 3, zaczep kategorii 2/3.
Głęboki zbiornik podstawowy
Zbiornik podstawowy ma pojemność 700 l. Jest wytłaczany, bez kantów i spawów. Zapewnia to stały i równomierny spływ nawozy. Kształt zbiornika ułatwia również jego czyszczenie.
Zalety konstrukcji
• Brak narożników i krawędzi
• Równomierny i ciągły spływ nawozu
• Mniejsze ryzyko powstawania zatorów
• Odporność na korozję
• Prosty proces czyszczenia
Nadstawki: W dwóch szerokościach i o różnej wielkości
Aby dodatkowo powiększyć pojemność zbiornika w ZA-V, AMAZONE oferuje dla nadstawek S i L odpowiednie elementy. Pojemność rozszerzeń wynosi 600 l dla nadstawek S lub 800 l dla nadstawek L.
Napęd tarcz rozsiewających: Napęd mechaniczny
W przypadku rozsiewacza ZA-V napędzanego mechanicznie układ rozsiewu oraz mieszadło napędzane są za pośrednictwem wału odbioru mocy. Rozsiewacz jest standardowo chroniony przed przeciążeniami przez wał przegubowy ze sprzęgłem ciernym.
Prędkość obrotowa ciągnika jest przekładana przez centralną przekładnię, dzięki czemu tarcze rozsiewające osiągają zwiększoną prędkość obrotową. W ten sposób można wykonywać rozsiew przy niskich prędkościach obrotowych silnika na maksymalnej szerokości roboczej, oszczędzając paliwo.
W zależności od jednostki obsługowej, w przypadku rozsiewaczy napędzanych mechanicznie można załączać od dwóch do ośmiu sekcji szerokości.
Napęd tarcz rozsiewających: Napęd hydrauliczny
Dzięki napędzanemu hydraulicznie rozsiewaczowi ZA-V Hydro można pracować niezależnie od prędkości obrotowej silnika ciągnika i przy różnych prędkościach obrotowych tarcz rozsiewających. W ten sposób rozsiew jest wyjątkowo wygodny i precyzyjny oraz możliwe jest aktywowanie rozsiewu krawędziowego, granicznego i rozsiewu przy rowach niezależnie od strony.
Te poszczególne funkcje można przełączać praktycznie także podczas jazdy. Gdyby okazało się, że wstępnie ustawiona liczba obrotów nie umożliwia dokładnego rozsiewu przy krawędziach, można ją również dostosować za pomocą terminala podczas jazdy.
Dzięki hydraulicznemu napędowi tarcz rozsiewających można załączać do 16 sekcji szerokości.
Soft Ballistic System
Wysoce nowoczesny mechanizm rozsiewający ZA-V przy dużym otwarciu zasuwy dozującej osiąga przepustowość do 390 kg/min. Lejek wylotowy dochodzący do otworu zasuwy zapobiega pozostawaniu resztek nawozu w rozsiewaczu i ułatwia jego mycie.
Otwór wylotowy wolny od efektu ilościowego jest umiejscowiony nad środkiem tarczy rozsiewającej. Zaletą tego rozwiązania jest wychwytywanie nawozu blisko środka tarczy rozsiewającej i jego delikatne traktowanie przy zachowaniu niskiej liczby obrotów tarczy rozsiewającej.
Ruch nawozu przyspieszany jest w łagodny a jednocześnie skuteczny sposób. Obraz rozsiewu jest stały przy wszystkich dawkach rozsiewu i prędkościach jazdy, niezależnie od dawki rozsiewu.
SBS – Soft Ballistic System
Aby nawóz mineralny mógł być precyzyjnie i dokładnie podawany roślinom na całej szerokości roboczej, musi być taktowany szczególnie delikatnie. Nawozu, który będzie uszkodzony już w rozsiewaczu nie da się właściwie rozdzielić. Mieszadło, elementy dozujące i tarcze rozsiewające są w ZA-V optymalnie wzajemnie dopasowane. Wynikiem jest ochrona nawozu oraz osiąganych plonów.
Podwójne pokrycie przy szerokości roboczej do 36 m
Mechanizm rozsiewający ZA-V został stworzony z wykorzystaniem trójwymiarowego obrazu rozsiewu z perfekcyjnym rozdziałem poprzecznym.
Dzięki SBS mogą być generowane szerokości robocze aż do 36 m. Strefy dużego pokrycia zapewniają precyzję rozsiewu.
Tarcze rozsiewające z QuickSet
Tylko 3 pary tarcz rozsiewających pokrywają cały zakres roboczy od 10 m do 36 m. Szerokość roboczą zmienia się łatwo, szybko i bezpiecznie poprzez pozycję łopatek rozsiewających. Ustawienie łopatek rozsiewających nie wymaga użycia narzędzi i odbywa się przez system regulacyjny QuickSet.
Standardowa, chroniąca nawóz liczba obrotów tarcz rozsiewających wynosi 720 obr/min.
Nowe łopatki rozsiewające ZA-V o specjalnym kształcie z wieloma punktami odbierania nawozu na górnym i dolnym końcu łopatek rozsiewających zapewniają wyjątkowo dobry rozdział poprzeczny.
Różne łopatki rozsiewające można szybko i łatwo wymienić przez system wymiany. Perfekcyjne rozwiązanie dla użytkowników z różnymi systemami ścieżek technologicznych i wieloma nawozami.
Inteligentne mieszadło
Nowe, mechaniczne, gwiazdowe mieszadło ZA-V jest umieszczone bezpośrednio nad leżącym niżej otworem wylotowym zapewnia stały przepływ nawozu przy wszystkich dawkach rozsiewu. Przy obrotach 45 1/min doskonale chroni nawóz. Przy obustronnie zamkniętych tarczach redukowana jest prędkość mieszadła tak, aby niepotrzebnie nie uszkodzić nawozu.
Seryjnie SafetySet
Rozsiewacz AMAZONE ZA-V ze standardowym wyposażeniem SafetySet oferuje większe bezpieczeństwo. Obwodowy pałąk ochronny spełnia przepisy o zapobieganiu wypadkom. Duże tablice ostrzegawcze z tyłu i oświetlenie zapewniają lepszą widoczność w ruchu drogowym.
ZA-V z hydrauliczną obsługą zasuw
Dzięki wyposażeniu w hydrauliczną obsługę zasuw AMAZONE oferuje prostą możliwość bezpośredniej obsługi zasuw za pomocą dwóch hydraulicznych gniazd ciągnika o podwójnym działaniu. Tak jak wszystkie typy produktów ZA-V także ten wariant jest wyposażony w precyzyjny mechanizm rozsiewający dla szerokości roboczych od 10 do 36 m oraz w Soft Ballistic System SBS. Jest on oferowany ze zbiornikami o pojemności od 1.400 do 4.200 l.
Dźwigniami regulacyjnymi po lewej i prawej stronie można ustawiać kompletne konsole zasuw poniżej otworów wylotowych. Dodatkowa dźwignia zaciskająca ustala pozycję konsoli zasuw. Wyjątkowość przy tego rodzaju hydraulicznym ustawianiu zasuw polega na tym, że siłownik hydrauliczny dla uruchamiania zasuw zawsze kompletnie je zamyka lub otwiera. Pozycja dźwigni regulacyjnej służy jedynie do zablokowania konsoli zasuw a nie jako ogranicznik zasuw i tym samym nie znajduje się pod ciśnieniem. Eliminuje to niezamierzone otwieranie zasuw względnie przeregulowanie dawki rozsiewu.
Zalety hydraulicznej obsługi zasuw:
• Terminal obsługowy nie jest wymagany
• Niezależna hydrauliczna obsługa zasuw za pomocą dwóch gniazd o podwójnym działaniu
• Alternatywnie także z prostym 3-drożnym rozdzielaczem
Elektryczny zespół obsługowy EasySet pozwala na wyjątkowo łatwą i komfortową obsługę ZA-V.
Przy pomocy komputera obsługowego EasySet można przez naciśnięcie przycisku wzajemnie niezależnie ustawiać oraz regulować podczas pracy zasuwy otworów roboczych z lewej i prawej strony. Umożliwia to również indywidualne dopasowanie dawki rozsiewu dla lewej i prawej strony.
Ponieważ nie są wymagane żadne przyłącza hydrauliczne, rozsiewacz ZA-V Easy montuje i demontuje się znacznie szybciej. Aby użyć rozsiewacza do pracy wystarczy jedynie podłączyć do ciągnika 3-biegunowy kabel prądu oraz wałek przekaźnikowy.
ZA-V Control / ZA-V Profis Control: Seryjny, specyficzny dla maszyny komputer obsługowy AmaSpread+
Wszystkie ważne funkcje mogą być sterowane przez podświetlone przyciski funkcyjne. Przyciski funkcyjne oraz jasny 5,7 calowy wyświetlacz z dużymi symbolami i cyframi pokazuje wszystkie funkcje wyraźnie i przejrzyście. Prosta struktura obsługi i prowadzenie w menu AmaSpread+ zapewniają wysoki komfort obsługi.
AmaSpread+ może włączać do 3 sekcji szerokości po lewej i prawej stronie. Bezpośrednio w terminalu można zapisać w pamięci i w dowolnym momencie wywołać kompletne ustawienia dla 20 nawozów. W celu dokumentacji obrobionej powierzchni, zużytej ilości nawozu i czasu pracy AmaSpread+ dysponuje poza tym systemem zarządzania obejmującym do 99 zadań.
Wszystkie ZA-V Control seryjnie posiadają komputer AmaSpread+ a jako Profis Control regulację dawki rozsiewu zależnie od prędkości jazdy w połączeniu z nowoczesną 200 Hz wagą z dwoma komorami ważenia. Opcjonalnie dla ZA-V Profis Control jest dostępny także czujnik nachylenia, który przy pracy na zboczach zawsze podaje precyzyjne wyniki ważenia.
ZA-V Control jest wspomagany także przez opcjonalne czujniki stanu napełnienia, które przy osiągnięciu wcześniej określonego stanu napełnienia pokazują w terminalu informacje dla lewej i prawej strony zbiornika nawozu.
Limiter V+ także można obsługiwać przez AmaSpread+. W menu nawozu można dla każdego rodzaju nawozu dokonać oddzielnych ustawień obejmujących rozsiewy krawędziowe, graniczne i rozsiewy przy rowach, które następnie będą bezpośrednio uruchamiane poszczególnymi przyciskami. W ten sposób użytkownik z mechanicznie napędzanym ZA-V ale w połączeniu z AmaSpread+, jest w stanie, zależnie od sytuacji przełączać przyciskiem, podczas jazdy rodzaj pracy między rozsiewem normalnym, krawędziowym, granicznym lub rozsiewem przy rowach.
ZA-V Tronic / ZA-V Profis Tronic: Napędzany mechanicznie rozsiewacz ISOBUS
Napędzany mechanicznie rozsiewacz ZA-V Tronic posiada standardowo ISOBUS oraz 8-krotne włączanie sekcji szerokości za pomocą dostosowania ilościowego.
Ze względu na mechanizm rozsiewający ZA-V z wolnym od efektu ilościowego otworem wylotowym i stabilnym, trójkątnym obrazem rozsiewu można osiągać bardzo dobre wyniki przy rozsiewie na klinach pola i wyjazdach, korzystając z włączania sekcji szerokości opartego o dopasowanie dawki rozsiewu. Dzięki otworowi wylotowemu bez efektu ilościowego rozsiewacza ZA-V rozdział poprzeczny nawozu pozostaje stały przy zmieniającej się ilości rozsiewu.
Jako Profis Tronic rozsiewacz posiada aplikację nawozów w zależności od prędkości jazdy i najnowocześniejszą technikę ważenia 200 Hz z dwiema komorami ważenia. Opcjonalnie do ZA-V Profis Tronic dostępny jest także czujnik nachylenia, który dostarcza zawsze precyzyjny wynik ważenia także na zboczach.
W celu zapewnienia komfortu podczas rozsiewu krawędziowego, granicznego i przy rowach Limiter V+ można obsługiwać za pomocą każdego terminalu ISOBUS.
ZA-V Profis Hydro: Napędzany hydraulicznie rozsiewacz ISOBUS
Ofertę ZA-V dopełnia napędzany hydraulicznie model ZA-V Hydro. Technika ważenia „Profis” oraz komunikacja ISOBUS są standardowym wyposażeniem ZA-V Hydro.
Hydrauliczny napęd tarcz rozsiewających umożliwia obustronny rozsiew krawędziowy, graniczny i przy rowach. Przełączanie pomiędzy tymi specjalnymi funkcjami do rozsiewu na krawędziach pola może być wykonywane podczas jazdy. Jeśli dla dokładnego rozsiewu nie pasuje ustawiona liczba obrotów, to można ją dopasować przez terminal również podczas jazdy. Te zmiany będą następnie zapamiętane przez terminal dla każdej z sytuacji granicznych.
Obok chroniącego nawóz, łatwo przełączanego i wyregulowanego rozsiewu na granicach pola, ZA-V Hydro oferuje tę zaletę, że rozsiew odbywa się kompletnie niezależnie od liczby obrotów silnika ciągnika, co daje oszczędności paliwa.
Dla rozsiewu na klinach i odnogach pola ZA-V Hydro może być sterowany w trybie automatyki przez AMAZONE Section Control-Software GPS-Switch z wykorzystaniem ogółem 16 sekcji szerokości a w trybie ręcznym z wykorzystaniem 8 sekcji szerokości.
ISOBUS – obsługa maszyny w epoce cyfrowej
Jeden język, wiele zalet!
W każdej maszynie w standardzie ISOBUS, AMAZONE oferuje najnowocześniejszą technikę cyfrowej przyszłości z niemal nieograniczonymi możliwościami. Stopień wykorzystywania potencjałów zależy wyłącznie od użytkownika. Bez względu na to, czy do tego celu używa się terminalu obsługowego AMAZONE, czy bezpośrednio dostępnego terminalu ISOBUS ciągnika. ISOBUS jest światowym standardem komunikacji pomiędzy terminalem obsługowym, ciągnikami i osprzętem z jednej strony, a rolniczym oprogramowaniem biurowym z drugiej.
Obsługa za pomocą najrozmaitszych terminali ISOBUS
Oznacza to, że wszystkimi urządzeniami w standardzie ISOBUS można sterować za pomocą jednego terminala. Wystarczy połączyć maszynę z odpowiednim terminalem ISOBUS, a na monitorze kabiny ciągnika pojawi się znany interfejs użytkownika.
Zalety ISOBUS:
• Światowa standaryzacja zapewnia jednolite interfejsy i formaty danych, dzięki czemu zapewniona jest również kompatybilność z producentami zewnętrznymi
• Plug and Play między maszyną, ciągnikiem i innymi urządzeniami ISOBUS.
AMAZONE – więcej niż tylko ISOBUS: Lepsza kontrola, większa wydajność! Precision Farming 4.0
Nasze kompetencje w dziedzinie elektroniki: Aby zwiększyć komfort obsługi, maszyny i terminale obsługowe AMAZONE oferują szereg funkcji wykraczających poza standard ISOBUS.
Zalety More Than ISOBUS:
• Najwyższa kompatybilność i niezawodność działania urządzeń ISOBUS
• Brak dodatkowych modułów po stronie maszyny. Wszystkie maszyny ISOBUS marki AMAZONE są standardowo wyposażone w niezbędne funkcje ISOBUS.
• Wyświetlacz MiniView ze wszystkimi terminalami AMAZONE i innymi terminalami ISOBUS. Spójrzmy na przykład na dane maszyny w widoku GPS.
• Możliwość połączenia terminala ciągnika lub rozwiązania opartego na 2 terminalach, w którym można oddzielić funkcje ciągnika i urządzenia zawieszanego.
• Wyjątkowa koncepcja obsługi. Dowolnie konfigurowane wyświetlacze i indywidualne interfejsy użytkownika w terminalu obsługowym
• Możliwość do 3 profili użytkowników. Dla każdego kierowcy lub zastosowania należy utworzyć własny profil użytkownika!
• Dowolnie konfigurowane przebiegi maszyn, jak np. składanie belek polowych opryskiwacza polowego AMAZONE
• Inteligentna ocena funkcji ECU ciągnika. Automatyczne sekwencje ruchów w zależności od ciągnika ISOBUS, takie jak na przykład automatyczne włączanie oświetlenia roboczego lub blokowanie osi kierującej podczas cofania.
• Zintegrowany rejestrator danych TaskControl. Zasadniczo możliwe jest każde rozwiązanie telemetryczne ISOBUS (np. rozwiązanie telemetryczne TONI firmy CLAAS).
• Dowolnie konfigurowane sekcje szerokości
Prostota i wygoda
Szczególnie w użytkowaniu, czy to z terminalem obsługowym AMAZONE, czy też z terminalem ciągnika, można poczuć, jak bardzo praktyczne jest każde tworzone oprogramowanie maszyny. Na przykład proste i wyraźne oddzielenie menu pola od menu ustawień zapewnia bardzo prostą i intuicyjną obsługę. Czytelne symbole obsługi zapewniają jej przejrzystość i bezpieczeństwo.
Spreader Application Center: Wzorowo – od ponad 25 lat
Dzięki Spreader Application Center firma AMAZONE jeszcze bardziej wzbogaca swoją obsługę klienta. Oprócz już istniejących obszarów laboratorium nawozowego i hali testów nawozowych, Spreader Application Center obejmuje teraz również filary „Test i trening”, „Zarządzanie danymi” oraz związany z tym „Transfer wiedzy”.
Ostatnim dwóm filarom towarzyszy restrukturyzacja, która ma na celu wejście w postępującą globalizację i cyfryzację rolnictwa. Celem Spreader Application Center jest zaoferowanie klientowi jeszcze lepszej obsługi we wszystkich aspektach technologii nawożenia.
Serwis nawozowy – Nawóz posiada wartość złota, jeśli jest dobrze rozsiany
Serwis nawozowy AMAZONE ściśle współpracuje z renomowanymi producentami nawozów na całym świecie, aby jak najszybciej dostarczyć Państwu najlepsze wartości nastawcze. AMAZONE to światowa nazwa precyzyjnych tabel rozsiewu.
Serwis nawozowy pracuje bez żadnych granic. Nie tylko geograficznych. Jest obojętne, czy rozsiewacz ma 1 czy 50 lat, zawsze stawiamy do dyspozycji kompetencję i niezawodność na stronie.
Dane techniczne
Przelicznik wydajności
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii technika nawożenia AMAZONE