Siewniki pneumatyczne AD-P Special
Nabudowany siewnik AD-P Special
Siewnik pneumatyczny nabudowany AD-P Special jest idealną maszyną do niedrogiego i precyzyjnego siewu. W połączeniu z broną wirnikową KE lub kultywatorami wirnikowymi KX i KG , AD-P Special zapewnia idealny siew na szerokościach roboczych 3 m, 3,5 m i 4 m. Dzięki pojemności zbiornika od 850 l do 1500 l agregat uprawowo siewny jest skuteczną maszyną, zwłaszcza do siewu po orce i w mulcz.
Argumenty: Siewnik pneumatyczny nabudowany Centaya
• Duży, usytuowany centralnie, kompaktowy zbiornik ziarna o pojemności maks. 1.500 l zapewniający wysoką wydajność
• Wysoki komfort i krótki czas przezbrajania dzięki łatwemu dostępowi do dozownika
• Dozownik z napędem elektrycznym gwarantuje precyzyjne dozowanie i łatwość kalibracji
• Różne kasety dozujące obsługujące bogatą gamę nasion w szerokim zakresie norm wysiewu
• Duża oszczędność nasion dzięki zastosowaniu elektrycznego rozłączania połówkowego w głowicy rozdzielającej
• Łatwe dostosowanie do asymetrycznych ścieżek technologicznych dzięki zastosowaniu segmentowej głowicy rozdzielającej
• Rozwiązanie kompatybilne z najnowszą generacją urządzeń do uprawy gleby KE/KX/KG
• Opcjonalny wygodny system bezstopniowej regulacji nacisku redlic, wykonywanej z kabiny ciągnika za pomocą wyraźnie widocznej skali.
AMAZONE – więcej niż tylko ISOBUS: Lepsza kontrola, większa wydajność! Precision Farming 4.0
Nasze kompetencje w dziedzinie elektroniki: Aby zwiększyć komfort obsługi, maszyny i terminale obsługowe AMAZONE oferują szereg funkcji wykraczających poza standard ISOBUS.
Zalety More Than ISOBUS:
• Najwyższa kompatybilność i niezawodność działania urządzeń ISOBUS
• Brak dodatkowych modułów po stronie maszyny. Wszystkie maszyny ISOBUS marki AMAZONE są standardowo wyposażone w niezbędne funkcje ISOBUS.
• Wyświetlacz MiniView ze wszystkimi terminalami AMAZONE i innymi terminalami ISOBUS. Spójrzmy na przykład na dane maszyny w widoku GPS.
• Możliwość połączenia terminala ciągnika lub rozwiązania opartego na 2 terminalach, w którym można oddzielić funkcje ciągnika i urządzenia zawieszanego.
• Wyjątkowa koncepcja obsługi. Dowolnie konfigurowane wyświetlacze i indywidualne interfejsy użytkownika w terminalu obsługowym
• Możliwość do 3 profili użytkowników. Dla każdego kierowcy lub zastosowania należy utworzyć własny profil użytkownika!
• Dowolnie konfigurowane przebiegi maszyn, jak np. składanie belek polowych opryskiwacza polowego AMAZONE
• Inteligentna ocena funkcji ECU ciągnika. Automatyczne sekwencje ruchów w zależności od ciągnika ISOBUS, takie jak na przykład automatyczne włączanie oświetlenia roboczego lub blokowanie osi kierującej podczas cofania.
• Zintegrowany rejestrator danych TaskControl. Zasadniczo możliwe jest każde rozwiązanie telemetryczne ISOBUS (np. rozwiązanie telemetryczne TONI firmy CLAAS).
• Dowolnie konfigurowane sekcje szerokości
Prostota i wygoda
Szczególnie w użytkowaniu, czy to z terminalem obsługowym AMAZONE, czy też z terminalem ciągnika, można poczuć, jak bardzo praktyczne jest każde tworzone oprogramowanie maszyny. Na przykład proste i wyraźne oddzielenie menu pola od menu ustawień zapewnia bardzo prostą i intuicyjną obsługę. Czytelne symbole obsługi zapewniają jej przejrzystość i bezpieczeństwo.
Wygodne napełnianie
Bardzo szeroki, dostępny poprzez składane stopnie mostek załadunkowy ułatwia napełnianie siewnika. Duży otwór napełniania o wymiarach 2,43 × 0,91 m umożliwia szybkie i bezproblemowe napełnianie zbiornika przy użyciu worka typu Bigbag, szufli ładowacza czołowego, jak również materiału siewnego w workach.
Podczas napełniania za pomocą worków sita zbiornika ziarna mogą pełnić rolę półki. Można umieścić na nich również dodatkowe worki z materiałem siewnym i przetransportować je na pole.
Czujnik stanu napełnienia można regulować pod względem wysokości w zależności od nasion i normy wysiewu, aby kierowca otrzymywał przez terminal sygnał o wyregulowanym minimalnym poziomie nasion.
ISOBUS – obsługa maszyny w epoce cyfrowej
Jeden język, wiele zalet!
W każdej maszynie w standardzie ISOBUS, AMAZONE oferuje najnowocześniejszą technikę cyfrowej przyszłości z niemal nieograniczonymi możliwościami. Stopień wykorzystywania potencjałów zależy wyłącznie od użytkownika. Bez względu na to, czy do tego celu używa się terminalu obsługowego AMAZONE, czy bezpośrednio dostępnego terminalu ISOBUS ciągnika. ISOBUS jest światowym standardem komunikacji pomiędzy terminalem obsługowym, ciągnikami i osprzętem z jednej strony, a rolniczym oprogramowaniem biurowym z drugiej.
Obsługa za pomocą najrozmaitszych terminali ISOBUS
Oznacza to, że wszystkimi urządzeniami w standardzie ISOBUS można sterować za pomocą jednego terminala. Wystarczy połączyć maszynę z odpowiednim terminalem ISOBUS, a na monitorze kabiny ciągnika pojawi się znany interfejs użytkownika.
Zalety ISOBUS:
• Światowa standaryzacja zapewnia jednolite interfejsy i formaty danych, dzięki czemu zapewniona jest również kompatybilność z producentami zewnętrznymi
• Plug and Play między maszyną, ciągnikiem i innymi urządzeniami ISOBUS.
Blachy boczne
Nowe blachy boczne posiadają łożyskowanie sprężynowe. Konstrukcja zawieszenia blach bocznych umożliwia ich regulowanie przez otwór wzdłużny oraz łatwą wymianę po stwierdzeniu ich zużycia. Ponadto do ich regulacji niezbędne jest użycie uniwersalnego narzędzia obsługowego wchodzącego w skład wyposażenia.
Mechaniczna regulacja głębokości: Kultywator wirnikowy
Głębokość robocza może być regulowana w sposób bardzo łatwy i niezależny, ponieważ wał i włóka są połączone za pomocą równoległoboku. Można bez problemu dostosowywać głębokość roboczą do warunków miejsca pracy i zastosowania, przestawiając po prostu sworzeń mimośrodowy.
Dane techniczne
Przelicznik wydajności
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii siewniki pneumatyczne AMAZONE