Pasywana uprawa gleby - Catros+ 12003-2TS
Zaczepiana kompaktowa brona talerzowa Catros+ 12003-2TS
Zaczepiana brona talerzowa Catros 12003+-2TS znakomicie nadaje się do uprawy gleby z jej intensywnym wymieszaniem. Dzięki swojej wyjątkowej łatwości uciągu, pomimo szerokości roboczej 12 m możliwe jest osiąganie bardzo wysokich prędkości roboczych i wydajności powierzchniowych – a wszystko to z utrzymaniem wyjątkowej ekonomiki pracy i przy rekordowo niskim zużyciu paliwa.
• Łatwość uciągu, 12 m szerokości roboczej od 360 KM mocy ciągnika
• Bezobsługowe ułożyskowanie talerzy ze ślizgowymi pierścieniami uszczelniającymi i trwałym smarowaniem
• Optymalne ustawienie talerzy dla pewnej pracy także w najcięższych warunkach
• Seryjne hydrauliczne ustawianie głębokości roboczej ze skalą do jej odczytu we wszystkich typach Catros+-2TX
• ContourFrame dla optymalnego dopasowania poszczególnych wysięgników do podłoża
• Oddzielne zawieszenie poszczególnych talerzy dla optymalnego dopasowania do podłoża i znakomitej przepustowości gleby
• Seryjnie bezobsługowe zabezpieczenie przed kamieniami za pomocą gumowych elementów sprężystych.
Dla dużej masy roślin
Talerze Catros+- z zębatymi krawędziami i dużą średnicą 510 mm, pokazują swoją siłę tam, gdzie na polach leży dużo słomy i innych resztek roślinnych. Stosowane są do wymieszania z glebą słomy oraz ściernisk kukurydzy, do niszczenia porostu na użytkach zielonych albo do rekultywacji ugorów. Przy uprawach ścierniskowych po zbożach, talerze +-pracują nieco głębiej, to jest na 5 cm do 15 cm.
Das Flaggschiff mit 12 m
Catros+ 12003-2TS uzupełnia spektrum szerokości roboczych rodziny Catros. Z szerokością roboczą 12-m oraz możliwością zawracania na wale uprawowym Catros+ 12003-2TS osiąga wysokie wydajności powierzchniowe i daje ogromną siłę uderzenia w dużych gospodarstwach i przedsiębiorstwach świadczących usługi rolnicze. Catros+ 12003-2TS jest wyposażona w zębate lub gładkie talerze o średnicy 510 mm a jej głębokości robocze są w zakresie od 3 do 15 cm.
Głębokość robocza będzie ustawiana szybko i łatwo tylko w jednym punkcie na czterech segmentach talerzy. Na każdym z segmentów znajduje się siłownik hydrauliczny, którym przez włożenie albo obrócenie elementów dystansowych ograniczona będzie droga wysuwania tłoczyska. Przednie i tylne rzędy talerzy ustawiają się przy tym automatycznie razem.
ContourFrame dla optymalnego dopasowania do podłoża
Maszyna jest podzielona na 3 segmenty (4 segmenty przy Catros+ 12003-2TS), to każdy z segmentów może być indywidualnie dopasowany. Zewnętrzne segmenty są podparte przez koła podporowe z przodu i przez wał uprawowy z tyłu maszyny. Podparcie segmentu środkowego / segmentów środkowych odbywa się poprzez dyszel z przodu i przez wał uprawowy z tyłu maszyny.
Przy krótkim odstępie między kołami podporowymi a wałem możliwe jest bardzo dobre dopasowanie do konturów pola na jego wzniesieniach i zagłębieniach. Hydrauliczne akumulatory podczas pracy naprężają wysięgniki hydraulicznie. Takie hydrauliczne naprężenie pozwala na indywidualne dopasowanie każdego z segmentów do nierówności pola zarówno w górę jak i w dół.
Perfekcyjna jakość pracy
Ponieważ zarówno masa podwozia środkowego Catros-2TX jak i masa podwozia tylnego Catros-2TSspoczywają podczas pracy kompletnie na talerzach, to zapewnione jest dobre wnikanie talerzy w glebę nawet w najbardziej twardych warunkach. Dzięki seryjnemu wyrównywaniu wstrząsów zaczepu, Catros nawet w najcięższych warunkach pracy porusza się w polu bardzo spokojnie.
Gładko po drodze
Nowe maszyny zaczepiane Catros+-2TX o szerokościach roboczych mit od 7 m do 9 m obok swoich rozmiarów polowych zachwycają znakomitymi właściwościami jezdnymi na drodze. Do szybkiego transportu po drogach podwozie można wyposażyć w hamulec, z którym możliwe jest uzyskanie homologacjo do jazdy z prędkością 40-km/h (prosimy przestrzegać miejscowych przepisów o ruchu drogowym).
Kołnierzowe zawieszenie zaczepu umożliwia w Catros+-2TX indywidualny wybór rodzaju zaczepu. Tym samym możliwe jest dostosowanie zaczepu odpowiednio do wymagań każdego rodzaju ciągnika. Do wyboru są zaczepy dźwigni dolnych kat. III, IV, V, różne średnice ucha pociągowego lub zaczep z kulą pociągową K80.
Wyjątkowo niskie zapotrzebowanie paliwa
Kompaktowymi bronami talerzowymi Catros można jechać z prędkością roboczą wynoszącą od 12 km/h do 18 km/h. Pozwala to uzyskiwać wyjątkowo duże wydajności powierzchniowe i redukuje czas pracy do niezbędnego minimum. Czynnikiem decydującym o sukcesie ekonomicznym jest jednak zużycie paliwa, koszty napraw oraz części zamiennych.
Aby niezawodnie ustalić liczby mówiące o tych kosztach, AMAZONE, przez wiele lat współpracy z centrum doświadczalnym DLG w Groß-Umstadt wykonywała próby pomiarowe. Przy wszystkich testach okazało się, że kompaktowe brony talerzowe Catros wyjątkowo oszczędzają paliwo. Przy uprawkach ścierniskowych o średniej głębokości roboczej wynoszącej 6 cm - zależnie od rodzaju gleby i topografii terenu stwierdzono, że zużycie paliwa wynosi tylko niecałe 4 l/ha. Podobnie korzystny wynik dawało przygotowanie zagonów do siewu.
Bez ciągłego smarowania – dzięki bezobsługowemu ułożyskowaniu talerzy
Smarowanie ułożyskowania talerzy nie jest konieczne, co znacznie zmniejsza nakłady na konserwację. Ślizgowe pierścienie uszczelniające są od dziesięcioleci stosowane w maszynach budowlanych do uszczelniania rolek bieżnych przy pojazdach gąsienicowych i także tam, nawet w najtrudniejszych warunkach pracują absolutnie niezawodnie.
Perfekcyjne – pojedynczo zawieszone talerze
Czy będzie to Catros czy Certos, we wszystkich maszynach każdy z talerzy umocowany jest na ramie indywidualnie, na gumowych elementach amortyzujących. Lepiej, niż w maszynach ze sztywno zamocowanymi talerzami, każdy z talerzy Catros może się indywidualnie dopasować do konturów gleby tak, że koleiny nie są jedynie przysypane ziemią, lecz rzeczywiście uprawione. Oddzielne zawieszenie każdego z talerzy umożliwia optymalny przepływ większej ilości masy organicznej w porównaniu do talerzy ustawionych i zawieszonych parami.
Bezpiecznie i absolutnie bezobsługowo
Elastyczne, gumowe elementy sprężynujące na zawieszeniu każdego z talerzy służą nie tylko do optymalnego dopasowania się do konturów gleby ale również jako zabezpieczenie talerzy przed kamieniami. Duże gumowe sprężyny są bezobsługowe i wyróżniają się długą drogą amortyzacji, co zapobiega gwałtownym uderzeniom o ramę.
Dane techniczne
Przelicznik wydajności
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii pasywna uprawa gleby AMAZONE